Veselā miesā vesels gars! Jauniešu Pagalmā par fizisko veselību un mentālo labsajūtu
 
 
Oktobra vidū pavadījām kopā neaizmirstamu nedēļas nogali, kuras laikā iemācījāmies daudz jauna par fiziskās veselības saistību ar mentālo labsajūtu. Veselā miesā vesels gars! 
Nometne pusaudžiem ar autiskā spektra traucējumiem #sASTopisevi Līvbērzē 2023  
No 20. līdz 24. jūlijam Līvbērzē (Jelgavas novadā) norisinājās “Pagalma” vasaras nometne, kuras laikā dalībnieki labāk iepazina sevi, savus talantus, meklēja radošus veidus, kā tos izpaust, kā arī drosmi darīt un nebaidīties no kļūdām. Aiz dažām prieka piepildītām dienām nometnē patiesībā stāv ļoti daudz cilvēku, kā arī ieguldīta darba un gatavošanās gan nometnes laikā, gan jau vairākus mēnešus iepriekš. Tāpēc no sirds gribam teikt PALDIES:
 
Daudzfunkcionālais centrs "Solis Augšup" un tā vadītājai Diānai Mekšai, bez kuras nerimstošā atbalsta, pārcilvēciskajām darba spējām un beznosacījumu mīlestības "Kustībai Pagalms" savus darbus veikt būtu teju neispējami.
 
Ikvienam brīvprātīgajam, kas pielika roku šī gada nometnes tapšanā un norisē, veltot savu enerģiju un sirdssiltumu cilvēkiem, kam tas ļoti nepieciešams. Paldies, Katrīna, Evija, Karīna, Agnese, Anastasija C., Aiva, Krista Kristiāna, Devid, Agni, Kintija, Elizabete, Norbert, Dāvi, Anastasija V., Riccardo, Salome, Vigo, Elija, Amanda, Kārli, Brigita, Aija, Jūlija, Laura, Katažina!
 
Īpašs paldies Līvbērzes Sv. Jāzepa rekolekciju mājas komandai par mierpilno un sirsnīgo uzņemšanu, Betānijas dominikāņu māsas par finansiālo atbalstu ukraiņu ģimenēm, Fishing Discount par makšķerēšanas piederumiem īpašajam rīta copes konkursam, kā arī Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam un Eiropas Solidaritātes korpusam par finansiālo atbalstu nometnes norisē – bez tā mūsu vasaras lielākais piedzīvojums nebūtu iespējams!
Jauniešu Pagalmā notiek X faktors
 
 
Dažas frāzes no dalībniekiem, kas pagājušās sestdienas vakarā izskanēja Pagalma “X faktorā”. Tajā jaunieši pārsteidza ar saviem talantiem, un šogad īpaši ar muzikālajiem un pārdomātajiem priekšnesumiem.
 
“Paldies publikai, jūs ļoti forši skatījāties!”
“Visi īkšķi uz tevīm!”
“Paldies mammai un tētim!”
“Kad būs nākamais X faktors?”
Jauniešu projekts jauniešiem "sASTopi Sevi" 
Mēs jau kādu laiku cītīgi tiekamies, plānojam, un esam pievērsušies kam jaunam, pavisam īpašam, un priecājamies, ka beidzot varam izziņot mūsu lielos jaunumus arī jums: "sASTopi Sevi" projekts ir klāt 🤍 
 
Kas tas ir?
"sASTopi Sevi" ir jauniešu veidots projekts citiem jauniešiem – arī Tev!
 
Kādi ir projekta mērķi?
Veicināt mentālo veselību, labbūtību un veselīgu pašapzināšanos. Sniegt jaunas zināšanas un prasmes par dažādām ar jauniešu labbūtību saistītām tēmām. Īpašu uzmanību vērst uz jauniešu ar autiskā spektra traucējumiem (AST) izglītošanu un iekļaušanos sabiedrībā
 
Ko sagaidīt no projekta?
Nodarbību ciklu jauniešiem, kur sastapsies gan dalībnieki ar AST, gan neirotipiski jaunieši. Mācīsimies, kā parūpēties par sevi un veidot tādu ikdienu, kas ļauj justies labi un veselīgi. Nodarbībās saņemsi izglītojošu saturu, praktiskus uzdevumus un – pats galvenais – iespēju būt kopā ar citiem jauniešiem un kļūt par iekļaujošas sabiedrības vēstnesi.
 
Par nodarbību norises laikiem un tēmām tiks paziņots papildus!
 
Projektu finansē Eiropas Solidaritātes korpuss. 
 
 
Bilde © 
Brīvprātīgie jaunieši no kustības "Pagalms" Ziemassvētkos iepriecina bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām
 
 
Lai gan kalendārs jau paspējis nomainīt gadskaitli, rau, atskats uz lielisko Pagalma decembra ballīti! 
 
Decembrī kā jau Ziemassvētku mēnesī arī mēs satikāmies, lai kopīgi svinētu gada sirdsssiltākos svētkus. Bija rūķu darbnīcas, komandu spēles, pārģērbšanās, dejas un arī kas pavisam īpašs – Ziemasvētku vecīša un viņa palīga vizīte ar katram īpaši piemeklētām dāvanām!
 Bērni un jaunieši socializējas cepot piparkūkas un našķējoties
 
 
Pateicoties Rāmkalni dāvinātajai piparkūku mīklai, jau otro nedēļu cepam un piesmaržinām centriņu ar piparkūku smaržu . Cep gan mazie, gan lielie. Ja jūs zinātu, ciiiiiik gardas piparkūciņas sanāk! Super laba mīkla, iesakām pamēģināt un iepriecināt sevi un citus!
Ģimenes ar īpašiem bērniem un jauniešiem viesojas Skrīveros un Likteņdārzā 
 
 
Saule, azarts un kopābūšana!
 
Tā varētu raksturot mūsu septembra sadraudzības izbraukumu uz Skrīveriem kopā ar ukraiņu ģimenēm un brīvprātīgajām no Vācijas. Saulainajā sestdienas rītā devāmies uz Skrīveru Saldumi darbnīcu, lai uzzinātu, kā top daudzu iemīļotais saldums - konfektes Gotiņas. Pārliecinājāmies arī, ka šo konfekšu ietīšanas process nav nemaz tik vienkāršs. Tālāk mūsus ceļš veda uz Kokneses pusi - apmeklējām Likteņdārzu, kuru iepazīt palīdzēja ne vien gides izglītojošais stāstījums, bet arī sagatavotie uzdevumi par parkā atrodamo apskates objektu nozīmi, ko pildījām komandās.
 Nometne bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem un viņu ģimenēm 2022
 
 
Kustība Pagalms brīvprātīgie kopā ar bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem jūlijā četras dienas pavadīja ikgadējā diennakts nometnē “Pagalma vasara”. Šī nometne bija īpaša arī ar to, ka mūsu vidū piedalījās arī ģimenes no Ukrainas. Iepazīnāmies ar viņu kultūru un iepazīstinājām ar latvisko. Kustība Pagalms brīvprātīgo jauniešu vārdā sakām mīļāko paldies nometnes galvenajiem varoņiem – bērniem, jauniešiem un viņu ģimenēm!
Pasākumu cikla „Draudzīgas vides veicināšana ģimeņu ar bērniem ar īpašām vajadzībām” noslēgums 2021
 
 
Oktobra otrajā sestdienā noslēdzās pasākumu cikls ģimenēm, kurās aug bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Pasākumi notika projekta “Draudzīgas vides veicināšana ģimeņu ar bērniem ar īpašām vajadzībām” ietvaros. Projekta noslēguma pasākums norisinājās divās daļās: vecāki tika aicināti uz kopīgu tējas dzeršanu un sadraudzības laiku, savukārt bērni un jaunieši devās ķert rudeni dabā.
Ģimenes ar īpašiem bērniem un jauniešiem viesojas Alūksnē
 
 
Vienā no pēdējām vasaras dienām mēs, ģimenes, kurās aug īpašie bērni un jaunieši, kā arī brīvprātīgie, devāmies uz Alūksni, lai ne vien iepazītu pilsētu, bet arī, lai satiktos ar mūsu draugiem no biedrības “Saulstariņi”. Diena izvērtās nudien raiba: atkalsatikšanās prieks, ekskursijas, pārsteigumi.... Vairāk par to, kā gāja, lai stāsta paši izbraukuma dalībnieki!
Bērni un jaunieši izzinošā ekskursijā Kurzemē kopā ar savām ģimenēm
 
 
Vai ticat, ka draudzīga kopā būšana spēj izkliedēt mākoņus? Mēs varam droši teikt - jā! Šī lietainā diena bija piepildīta līdz malām!
Bērnu ar autiskā spektra traucējumiem (AST) videostāsts “Kas Tu esi? Es gribu tevi iepazīt!”
 
 
Katram no mums ir savs stāsts, sapņi, idejas un talanti. Vai esam gatavi ieklausīties un sadzirdēt, skatīties un saredzēt, pieņemt otru un priecāties kopā Citādais var mulsināt, neziņa var mūs atgrūst, pavisam neapzināti mēs varam attapties būvējot aizpriedumu mūrus starp sevi un līdzcilvēkiem. Tomēr mēs esam pārliecināti, ka šis nav ceļš, kas mums būtu ejams. Mēs ticam, sabiedrībai, kur katrs var būt, vienkārši būt tāds, kāds viņš vai viņa ir: priecāties, satikt draugus, mācīties, dejot, piepildīt sapņus, tapt uzklausīts...saraksts ir bezgalīgs.
 Nometne jauniešiem ar īpašām vajadzībām 2021
 
 
Jūlija sākumā mēs, Jauniešu Pastorālās Mājas brīvprātīgie kopā ar jauniešiem, kas apmeklē Daudzfunkcionālo centru "Solis Augšup", pavadījām pāris dienas kopā. Saule karsēja, tomēr kopābūšanas un atkalsatikšanās prieku tas nemazināja. Šogad nometnē izvēlējāmies pastiprināti runāt par emocijām, kādas tās ir, kā tās pazīt, kā rīkoties izaicinošās situācijās. Aicinājām jauniešus diskutēt, dalīties savā pieredzē, kopīgi veidojām un analizējām skečus, pildījām dažādus uzdevumus. Protams, neiztika arī bez izbraukumiem, peldēšanās, muzicēšanas, dejām un smiekliem!
 Nometne bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm 2021
 
 
Jūlija sākumā ļoti ģimeniskā un sirsnīgā gaisotnē norisinājās nu jau par ikgadēju tradīciju kļuvusī nometne bērniem ar īpašām vajadzībām. Caur dažādiem āķīgiem uzdevumiem, jautrām spēlēm un kopīgām aktivitātēm mēs, brīvprātīgie jaunieši, kopā ar bērniem un viņu vecākiem iepazinām krāsaino un košo brīnumu pasauli. Kā izrādās, brīnumi nemaz nav tālu jāmeklē. Tie vien jāmācās saskatīt- mūsu ģimenes, draugi, mēs paši un mūsu kopābūšana!
Apsveikumu atklātnes Adventē, Ziemassvētkos un Jaunajā gadā!
 
  
Arī šogad bērni un jaunieši ir sarūpējuši burvīgas Ziemassvētku kartiņas. Kartiņas varēs iegādāties daudzfunkcionālā centrā bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem „Solis Augšup” Rīgā, Mārupes ielā 14a, pirmā stāva koridorī. Visi ietirgotie un saziedotie naudas līdzekļi tiks izlietoti bērnu un jauniešu ar autiskā spektra traucējumiem brīvā laika aktivitātēm. Uzziņām: +371 26394426. Priecāsimies par Jūsu atbalstu!
 
   
Bildes ©
Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm septembrī 2020
 
  
Septembra sākumā devāmies izbraucienā, lai ķertu pēdējās siltās vasaras dienas! Paldies lieliskajai Rāmkalni komandai par superīgajām aktivitātēm, neaizmirstamajiem piedzīvojumiem un gardajiem našķiem.
Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm vasarā 2020
 
  
Draugi, vai Jūs ķerat un tverat vasaru? Neskatoties ne uz ko, tā tomēr ir visnotaļ lieliska, vai ne? Un šovasar mēs piedzīvojām kādu jautru, skaistu, priecīgu un visādi citādi lielisku kopābūšanu - ikgadējo “Satiec īpašu bērnu” vasaras tikšanos! Prieks ir dubults, jo šogad notika nevis viena, bet veselas divas tikšanās - vispirms bērniem un tad jauniešiem.
 
Šoreiz uz pāris dienām kļuvām par detektīviem. Cītīgi sekojām pēdām, eksperimentējām, daudz sportojām, pētījām un mācījāmies strādāt komandā. Un, protams, dejojām, dziedājām, cepām māršmelovus, mazdrusciņ izmirkām un visā visumā dzīvespriecīgi pavadījām laiku. Tā nudien ir liela laime, ka esam viens otram. Paldies Jums, mīļās ģimenes, bērni, jaunieši par kopā būšanu un uzticēšanos.
Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm martā 2020
 
  
Mēs, “Satiec īpašu bērnu”, saime tikāmies 7.martā, lai ļoti krāsaini un darbīgi sagaidītu pavasara sākumu. Mākslinieces pavadībā devāmies cauri pārsteigumu pilnajiem džungļiem: kopīgi krāsojām, līmējām, dejojām, dziedājām un pavadījām visā visumā ļoti košu pēcpusdienu. Šoreiz ar savu klātbūtni mūs iepriecināja arī ciemiņi - kopienas “Ticība un Gaisma” (Faith and Light) locekļi un draugi no Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas. Paldies, ka esat un dalāties ar mums savā priekā!
Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm februārī 2020
 
  
Februāra “Satiec īpašu bērnu” tikšanās reize pagāja visnotaļ zinātniskā gaisotnē. Kopā ar zinātnieku Deksteru un viņa māsu Didī noskaidrojām, ka bioloģija, fizika, inženierija un medicīna ir ne vien ārkārtīgi nozīmīgas nozares, bet arī visnotaļ aizraujošas. Lai par to pārliecinātos, mēs veidojām raķetes, cēlām spagetti torņus, mācījāmies anatomiju un iepazinām dažādus zvērus. Noslēgumā mūs sagaidīja pārsteidzošs zinātnes šovs. Par to liels, liels paldies Jauno Fiziķu Skolai.
 
 
  
Projekts “Piedzīvo citādo” ir tapis daudzfunkcionālā centra “Solis augšup” sadarbībā ar Jauniešu Pastorālo māju un Riga Innovation Group (RIG) virtuālās realitātes speciālistiem, ar Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta Integrācijas programmas līdzfinansējumu. Projekta mērķis ir veicināt izpratni par autismu un empātiju pret cilvēkiem tā spektrā, it īpaši bērnu un jauniešu vidū.
 
Tas ir arī svarīgi, jo Latvijā pastāv problēma attiecībā uz mobingu skolās. Gan Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD), gan Eiropas Savienības (ES) valstu vidū Latvija ir pārliecinoša līdere skolēnu savstarpējās izsmiešanā un vardarbībā skolas vidē. Turklāt situācija turpina pasliktināties.
 
Riga Innovation Group komanda sadarbībā ar Dirty Deal Audio sadarbojās ar autiskā spektra traucējumu speciālistiem un brīvprātīgajiem Latvijā un ārzemēs, kuri 2 mēnešu laikā testēja un palīdzēja interpretēt savas sajūtas caur vizuāliem un audio efektiem, pēc iespējas pietuvinot tos reālitātei. Projekta “Piedzīvo citādo” virtuālā autisma simulācija tagad ir pieejama ikvienam, kā arī, turpinās pieteikšanās darbnīcām bērniem un pedagogiem Latvijas skolās.
 
Līdz šim brīdim “Solis augšup” speciālisti un brīvprātīgie jaunieši jau ir novadījuši darbnīcas Rīgas skolās, darbnīcas pedagogiem bērnu dārzos,skolās, Laboratorium.lv, starptautiskā konferencē “Labā prakse autisma jomā 2019”, kā arī saņemta Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta balva Jaunatnes līdzdalības nominācijā “Labākai dzīvei” par drosmi un inovācijām, sniedzot atbalstu mazāk aizsargātām bērnu un jauniešu grupām.
Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm Janvārī 2020
 
  
Jauno 2020. gadu mēs, “Satiec īpašu bērnu” saime, iesākām ar pārsteigumu, smieklu, deju un neparastu uzdevumu pilnām svinībām. Iepazinām cirka pasauli un arī paši apguvām visdažādākās prasmes, kas nepieciešamas cirka māksliniekam: mācījāmies no baloniem izlocīt zvērus un citus mošķus, trenējāmies veiklībā akrobātu trasītē, veidojām krāšņas maskas un apguvām neparastus deju soļus. Noslēgumā mūs visus pārsteidza krāšņais burvju mākslinieka Dante Pezzoli šovs. Liels paldies par priekšnesumu! Tas tiešām bija elpu aizraujoši!!!
 Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm Adventē 2019
 
 
 
Klāt ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Arī mēs, "Satiec īpašu bērnu" saime, esam iedeguši pirmo sveci Adventes vainagā. Novembra pēdējo sestdienu pavadījām siltā un draudzīgā kopābūšanā, pateicībā par visu to skaisto, ko kopā piedzīvojam! Dziedājām ziemīgas dziesmas, cepām piparkūkas, veidojām svētku rotājumus un lauzām oblātes, pateicoties par to, ka esam viens otram līdzās un varam svinēt!
 Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm Novembrī 2019
 
 
Ir aizvadīta vēl viena skaista un priecīga "Satiec īpašu bērnu" tikšanās reize. Pirms mazliet vairāk kā nedēļas rudenīgajā novembra sestdienā visi kopā uzbūrām gaišus svētkus par godu mūsu mīļajai Latvijai. Kopīgi dziedājām, gatavojām, prātojām un veidojām. Un pat sakomponējām dziesmu- PIE MUMS IR LABI UN GARŠĪGI! :)
 Deinstucionalizācija - Socializācijas grupas bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem
 
 
Novembrī noslēdzās otrā grupa projekta "Socializācijas grupas jauniešiem ar AST vecumā no 12 līdz 17 gadiem" ietvaros. Kopā 18 nodarbību un viena pasākuma laikā jaunieši mācijās jaunas sociālās un pašapkalpošanās prasmes. Trīs mēnešus kopā mērķtiecīgi darbojās, lai sasniegtu apmācības programmā izvirzītos mērķus - atpazīt citu un savas emocijas, uzturēt sarunu, ievērot distanci, darboties virtuvē u.c. Paši jaunieši uzskata, ka galvenais viņu ieguvums šajā laikā bija kopīga darbošanās un jaunu draugu satikšana. Paldies visiem projekta speciālistiem, dalībniekiem un viņu vecākiem. Jauna pusaudžu socializācijas grupa sāks savu darbību 22.novembrī. 
 Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm Oktobrī 2019
 
 
Uzreiz, kad Tevi ieraudzīju, es zināju-gaida liels piedzīvojums! /Vinnijs Pūks/
 
Pirms nedēļas mēs, "Satiec īpašu bērnu" saime, devāmies varenā piedzīvojumā. Kopā ar Pūku gājām ekspotīcijā pa Septiņjūdžu mežu, kur apciemojām Trusīti, I-ā, Kristoferu Robinu, Sivēnu, Kengu un Rū.
 Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm Brunavā 2019
 
 
Mazliet lietaina, visnotaļ darbīga un ļoti, ļoti sirsnīga - tāda bija mūsu sezonas pirmā "Satiec īpašu bērnu" tikšanās 14.septembrī Lobgales muižā Brunavā, kurā tiek apsaimniekots ap 700 hektāriem zemes un nodarbojas gan ar govs, gan aitas piena pārstrādi. Šis bija burvīgs, rudens - ražas svētku, brauciens mūsu jauniešiem un ģimenēm!
 Deinstucionalizācija - Socializācijas grupas bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem
 
 

Jūnijā noslēdzās pirmās socializācijas grupas nodarbības projekta "Socializācijas grupas jauniešiem ar AST vecumā 12-17 gadiem" ietvaros. Kopā 18 nodarbībās pieci jaunieši mācijās jaunas sociālās un pašaprūpes prasmes. Nodarbību kopums iekļauj sevī sociālo prasmju un pašaprūpes veicinošas aktivitātes, uzvedības analīzi un korekciju, produktīvās nodarbības, paralēlās un grupu spēles, kulinārijas nodarbības. Trīs mēnešu laikā izdevās sasniegt gan sociālo prasmju apmācības programmā izvirzītos mērķus, gan iegūt daudz jaunu iespaidu, prasmju, kā arī jaunus draugus. Paldies visiem projekta dalībniekiem!

Projekts Daudzfunkcionālais centrs "Solis Augšup" notiek no 2019. gada 1. aprīļa līdz 2020. gada 31.maijam, sadarbībā ar ESF programmu "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.2. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamību personām ar invaliditāti un bērniem". 

Ieguldījums Tavā nākotnē
Bilde ©
 Nometne bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm Jūrmalā 2019
 
 
No 17. līdz 21. jūnijam Jūrmalā norisinājās nu jau ikgadējā tikšanās - nometne ģimenēm, kurās aug bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Nometne bija veltīta kosmosa tēmai, tāpēc kopā ar bērniem un jauniešiem daudz pētījām, eksperimentējām un mācījāmies par saules sistēmas planētām, zvaigznēm un galaktikām.
 Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm maijā 2019
 
 
Maija sākumā Jauniešu Pastorālā Māja kopā ar ģimenēm, draugiem un brīvprātīgajiem tikāmies šīs sezonas noslēdzošajā pasākumā "Satiec īpašu bērnu", kurš notika sadarbībā ar Daudzfunkcionālais centrs "Solis Augšup". Šoreiz devāmies kopīgā izbraucienā uz Zemgali. Pavasara saules lutināti pavadījām piepildītu, priecīgu un aktīvu dienu.
 Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm aprīlī 2019
 
 
Aprīļa tikšanās reizē, kas notika pirms nedēļas sestdienā, priecēja pavasarīgs siltums, kas bija kā radīts mūsu sporta spēlēm. Izveidojuši komandas, kurās bija gan bērni, gan vecāki, gan brīvprātīgie (tai skaitā arī mūsu draugi, lieliskie Karmela Ekleziālā kustība) jaunieši, devāmies pārbaudīt saliedētību un veiklību stafetēs un kluču torņa celšanā, precizitāti bumbiņu mešanā, radošumu gleznošanā ar ūdensbaloniem, kā arī uzmanību putu čūskas veidošanā. Kad katra komanda bija pierādījusi savas spējas visās disciplīnās, notika svinīgā apbalvošana, kur atklājās tiešām lieliski rezultāti! Prieku un lepnumu iemūžinājām arī kopbildē, bet pēc tam baudījām uzvarētāju cienīgu mielastu – bērzu sulas un citus gardumus.
 Ieguldījums Tavā nākotnē
  
No 2019. gada 1. aprīļa līdz 2020. gada 31.maijam biedrības "Nepaliec Viens" struktūrvienība daudzfunkcionālais centrs "Solis Augšup" īsteno deinstucionalizācijas projektu nr.9.2.2.3 /18/A/015 "Socializācijas grupas bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem".
Projekta mērķis ir veicināt 20 bērnu/jauniešu ar autiskā spektra traucējumiem (ar invaliditāti) vecumā no 12-17gadiem funkcionālo spēju uzlabošanu un integrāciju sabiedrībā, kas iekļauj sociālo prasmju un patstāvības veicināšanu, balstot pakalpojuma sniegšanu uz individuālu pieeju un sociālās rehabilitācijas programmas pielāgošanu katrai konkrētai grupai. Pakalpojuma sniegšanas vieta ir Rīgā, Mārupes ielā 14A. 
Par projekta saturu atbildīgs ir pakalpojuma sniedzējs. Projekta vadītāja tālrunis: 26394426 un e-pasts:
 
Bilde ©
Zvaigznes diena-2019 Sociālās aprūpes namā „Stūrīši”
 
 
Kopā ar biedrību "Saules Bērni" un mūziķi Aivaru Lapšānu 23.februārī devāmies uz sociālās aprūpes namu "Stūrīši", lai kopā radoši un lustīgi pavadītu laiku, sveicot Zvaigznes dienā. Pirms ciemošanās mazliet pakavējāmies Talsos, ne lai dejotu valsi (saukli rosinājām 2017.gadā), bet viesotos Talsu videi raksturīgā vietā Stenders picērijā, kura atrodas uzkalniņā, un mājīgā atmosfērā piedāvā gana gardas uzkodas. Pēc iestiprināšanās dodamies uz Sociālās aprūpes namu “Stūrīši”, kurš kopš 2008.gada ir iekārtots 18.gs. veidotajā Mācītājmuižas un bijušā Leprazorija kompleksā, nodrošinot ilgstošu sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju pilngadīgām personām.
 Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm februārī 2019
 
 
 
Lai arī nu aiz loga valda jau visai pavasarīga atmosfēra, februāra sākums vēl bija sniegots un auksts. Tomēr tas netraucēja februāri sākt ar siltiem smaidiem un kopīgiem priekiem! Februāra tikšanās reizē mammas pagatavoja roku krēmu, kura lieliskā smarža priecēja ne tikai viņas, bet arī brīvprātīgos un bērnus. Mīļš paldies Leldei Kalvānei par palīdzību krēma gatavošanā! Savukārt mēs, Jauniešu Pastorālā Māja jaunieši un brīvprātīgie, kopā ar bērniem spēlējām spēles, sveicām mūsu mīļo Anastasiju dzimšanas dienā un panašķojāmies arī ar vecāku sarūpēto cienastiņu.
 Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm janvārī 2019
 
 
5.janvārī notika šī gada pirmā "Satiec īpašu bērnu" tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem, kuru rīkoja Jauniešu Pastorālā Māja. Tikšanās bija īsts ceļojums. Kopā ar Alisi devāmies uz Brīnumzemi, kur satikām Češīras kaķi, cepurnieku un daudzus citus šīs pārsteidzošās zemes iemītniekus. Šajā ceļā piedzīvojām ne vien vairākas negaidītas tikšanās, bet, pildot dažādus uzdevumus, mums izdevās arī sadzīt pēdas pazudušajam Ziemassvētku dāvanu sainim!
Daudzfunkcionālo centru „Solis Augšup” nominē labā prakse atbalstošas un iekļaujošas vides veidošanā 2018
 
 
2018. gada 14.decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā konferencē "Labā prakse autisma jomā" Daudzfunkcionālais centrs bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem „Solis Augšup” saņēma  Latvijas Autisma apvienības balvu nominācijā "Par atbalstošas un iekļaujošas vides veidošanu 2018". Pateicamies DFC "Solis Augšup" kolēģiem, bērnu vecākiem un Latvijas Autisma apvienībai par augsto novērtējumu.
 
Bilde ©
 
Nepaliec Viens
 
 Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm rudenī 2018
 
 
2018.gada 3.novembrī notika tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem Šķiet, ka tā pulcēja rekordlielu sanākušo ģimeņu un brīvprātīgo skaitu. Šoreiz saulainajā novembra dienā organizējām rudens lapu krāsošanas, stresa bumbu veidošanas un muzikālās darbnīcas, lai kopā priecātos un svinētu dzīvi.
 Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm Gančauskas 2018
 
 
Augusta otrajā pusē Siguldas novada Gančauskas tika aizvadīta jau ikgadējā tikšanās ģimenēm, kurās aug bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Vispirms, no 18. līdz 21. augustam Gančauskas piepildīja bērnu smiekli un darbošanās, bet no 22. līdz 25. augustam atpūtās un kopīgus piedzīvojumus izdzīvoja jaunieši. Tikšanās dienas bija patiesa prieka pilnas un tās bagātināja dažādās aktivitātes un nodarbības.
Dienas centrs „Solis Augšup” labās prakses piemērs ergoterapijā Latvijā
 
 
Dienas centrs bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem „Solis Augšup” 2018.gada 9.jūnijā saņēma Latvijas Ergoterapeitu Asociācijas balvu nominācijā "Labās prakses piemērs ergoterapijā Latvijā".
Bilde ©
 
Nepaliec Viens
 
Jauno Māmiņu (Ģimeņu) Klubam „Ligzdiņa” aprit 10 gadi 
 
 
 
Jauno Māmiņu (Ģimeņu) Klubs „Ligzdiņa” kopš 2008.gada rīko atbalsta grupas topošiem un esošiem vecākiem, veiksmīgākai ģimenes funkcionēšanai, spējai pielāgoties jaunajiem pienākumiem, labvēlīgai bērna/-nu emocionālai un fizioloģiskai attīstībai.
 
Ikvienai ģimenei vēlam pietiekoši enerģijas, optimisma un sirds gudrību rūpējoties vienam par otru!
 
Paldies nodarbību vadītājiem, veidotājiem, padomdevējiem un supervizoriem: Elitai Šteinbergai, Aijai Apsītei, Ivetai Paņinai, Elitai Zīlei-Legzdiņai, Ditai Baumanei-Auzai, Žanetei Tronei, Viktorijai Japiņai, Liliānai Kaļeņikovai, Agnesei Lemeševskai, Elīzai Romanovai, Kintijai Vīksnei, Laimdotai Beļēvičai, Edmundam Rītiņam.
 
Bilde ©
 
Biedrība "Nepaliec Viens" 
 
 
Atklāšanas svētki dienas centram bērniem un jauniešiem ar autismu Solis Augšup 2018 
 
 
 
Rīgā, Mārupes ielā 14a, 25.maijā notika atklāšanas svētki dienas centram bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem (autismu) "Solis Augšup". Dienas centrs ir tapis apvienojoties speciālistiem un vecākiem, pateicoties brīvprātīgo un ziedotāju atbalstam. Komandai ir iecere izveidot emocionāli drošu vidi, kur notiktu bērnu un jauniešu ar autismu sociālā rehabilitācija, kur jaunieši pēc individuālas programmas varētu attīstīt savas sociālās un profesionālās prasmes, bet vecāki var saņemt psihoemocionālo atbalstu un nepieciešamo informāciju. Daļa dienas centra pakalpojumu ir pieejami jau tagad.
Bērniem ar autismu integrācijas un socializācijas veicināšana dienas nometnē “Kopā jautri” 2018 
 
 
Skolēnu pavasara brīvdienās no 12. līdz 15.martam arī mēs piedzīvojām četras prieka, pārsteigumu un izaicinājumu piepildītas dienas nometnē bērniem ar autismu “Kopā jautri”, kā arī viņu brāļiem, māsām un draugiem. Nometnes mērķis bija bērnu integrācija, socializācija un kopīga saturīga laika pavadīšana. Šo četru dienu laikā bērni ieguva jaunus draugus, atrada jaunas intereses un izmēģināja lietas, ko iespējams, nekad pirms tam nebija mēģinājuši. 

Dienas centrs Solis Augšup iegūst balvu konkursā Labās gribas uzņēmējs-2017

 
 
Sirsnīgs PALDIES visiem, kas balsoja par mūsu komandu konkursā "Labās gribas uzņēmējs - 2017"! Pateicoties balsojumam, tikām finālā un godam aizstāvējām projektu kompetentai žūrijai, kas, tāpat kā jūs, noticēja mūsu projekta ilgtspējai.
Kopā esam nopelnījuši līdzekļus pirmajam nozīmīgajam solim darbnīcu ierīkošanai jauniešiem ar autiskā spektra (AST) un citiem funkcionāliem traucējumiem, kas atradīsies Rīgā, Mārupes ielā 14A, dienas centra "Solis Augšup" 1.stāvā.
 
 
Dienas centrs "Solis Augšup"
 
Zvaigznes diena-2018 Sociālās aprūpes namā „Stūrīši”
 
 
Kopā ar biedrību "Saules Bērni" un mūziķi Aivaru Lapšānu 20.janvārī devāmies uz sociālās aprūpes namu "Stūrīši", lai sveiktu iemītniekus Zvaigznes dienā un kopā radoši un lustīgi pavadītu laiku. Ierodoties Talsos mazliet pakavējāmies pilsētā, dodoties uz Stenders picēriju, kas raksturīgi Talsu videi, atrodas uzkalniņā. Baudot gardu zupu un frī, šķita gana mājīgi. Pagājušajā gadā pirms došanās uz SAC "Stūrīši" viesojāmies Talsu tūrisma informācijas birojā, kad sarunās ar biroja darbiniekiem rosinājām viesus un iedzīvotājus Latvijā aicināt uz Talsiem ar saukli - Talsos dejo valsi, Talsi lūdz uz valsi.
Ziemassvētkos bērniem ar īpašām vajadzībām līdzcilvēki sniedz atbalstu dalībai nometnēs un sociālās rehabilitācijas pasākumiem 
 
 
Lai paveiktu labus darbus, ir nepieciešams arī līdzcilvēku atbalsts! Ģimenes ar bērniem ar īpašām vajadzībām, draugi un brīvprātīgie jaunieši sagatavoja dāvanām Ziemassvētkos dažādas mīļlietiņas un apsveikuma atklātnes. PIedalījāmies divos pasākumos, Klosterielas Adventes tirdziņā un Labdarības koncertā "Jaukais Es", lai piedāvātu cilvēkiem tās iegādāties pret ziedojumu.

Biedrība “Nepaliec Viens” iegūs If Drošības fonda finansējumu durvīm ar kodu

 
 
Biedrība “Nepaliec Viens” ir kļuvusi par vienu no trim If Drošības fonda projektu konkursa uzvarētājām, iegūstot līdzekļus durvju ierīkošanai ar kodu biedrības dienas centra “Solis Augšup” telpās.
Talkošana dienas centrā bērniem ar autismu: slīpēšana, špaktelēšana un krāsošana 2017
 
 
Sakam Sirsnīgu Paldies visiem, kuri atsaucās mūsu aicinājumam talkot un 04.novembrī talkoja Rīgā, Mārupes ielā 14a, topošajā dienas centrā bērniem un jauniešiem ar autiska spektra traucējumiem “Solis Augšup!”. Pateicamies ikkatram par ieguldīto laiku un darbu, un tiem kuri vēlēja sparu un izdošanos, bet paši nevarēja piedalīties. 
 Pirmā talka dienas centrā bērniem un jauniešiem ar autismu Rīgā
 
 

Sakam Sirsnīgu Paldies visiem, kuri atsaucās mūsu aicinājumam talkot un piedaliījās 14.oktobrī dienas centra “Solis Augšup!” pirmajā talkā. Pateicamies ikkatram par ieguldīto laiku, darbu, ziedotiem līdzekļiem, materiāliem, un tiem kuri vēlēja sparu un izdošanos, bet paši nevarēja piedalīties. Tagad esam soli tuvāk mūsu sapnim par dienas centru bērniem un jauniešiem ar autiska spektra traucējumiem Rīgā, Mārupes ielā 14a.

 Tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm Gančauskas 2017
 
 
No 21. līdz 24. augustam Siguldas novada Gančauskās tika aizvadīta vēl viena tikšanās ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem projektā “Mīlestības graudi” kuru īstenoja Jauniešu Pastorālās mājas jaunieši sadarbībā ar organizāciju “Caritas Latvija”. 
 Bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām vasaras nometnē Bruknā 2017

 

 
Jūnija nogalē Bruknas muiža uzņēma 13 bērnus ar īpašām vajadzībām, viņu vecākus, māsas un brāļus, un brīvprātīgos. Nometne ir viena no aktivitātēm projektā “Mīlestības graudi” kuru īsteno Jauniešu Pastorālās mājas jaunieši sadarbībā ar organizāciju “Caritas Latvija”.
 Ciemos pie jauniešiem ieslodzījumā Cēsu audzināšanas iestādē un Iļģuciema cietumā

 

 

Projekta „Mīlestības graudi” dalībnieki arī ša gada martā viesojās Cēsu audzināšanas iestādē un Iļģuciema cietumā, lai dziedot dziesmas un pavadot laiku sarunās ar ieslodzījumā esošiem jauniešiem ienestu viņu ikdienā prieku un cerību. Cēsīs tikāmies ar 26 un Iļģuciemā ar 24 jauniešiem.

Mūsu komandas atziņas pēc pavadītās dienas: "Mēs savstarpēji labi jutāmies. Nebija šķēršļu komunikācijai. Gars mūs vienoja.", "Bija prieks no kopā darbošanās. Par īsu tikšanās.", "Mēs varam mācīties no viņiem būt atvērtiem un atraisītiem.", "Jutu labestību no viņu puses. Prieka apmaiņa. Bija labi būt kopā.","Iesākumā likās, ka viss notiks nopietni. Bet tad atmosfēra kļuva brīva. Viņi nesēdēja malā, piedalījās. Man šķiet, ka lielākā daļa vēlas mainīt savu dzīvi", "Kļūdas paliek pagātnē, to neatgriezīsi. Nākotne var būt savādāka, lai viņiem pietiek spēka to mainīt.", "Mums pašiem šīs tikšanās bija svarīgas. Ja mēs neesam ieslodzījumā, nenozīmē, ka neesam izdarījuši pārkāpumus. Mēs nezinām, kādas cīņas viņi izcīna savās dvēselēs.", "Tik daudz talantīgu cilvēku ir starp viņiem. Kaut viņiem izdotos atklāt savu patiesu aicinājumu un piepildīt savu dzīvi, neizniekot to. Ja iesākumā viņu acīs bija pētoša izteiksme, tad pēc īsa brīža prieks un draudzība." 

Sports visiem! - sportisks pasākums bērniem ar autiska spektra traucējumiem 
 
 
29.janvārī notika pasākums "Sports visiem!" kurā piedalījās 12 ģimenes ar bērniem ar autiska spektra traucējumiem un viņiem palīdzēja 15 brīvprātīgie no Jauniešu Pastorālās mājas, Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas un jaunieši no Vācijas un Indijas. Pasākums tapa sadarbībā ar Caritas Latvija - pateicoties ziedojumiem, kas tika savākti 2016.gada vasarā Dzegužkalnā J.Hartla konferences laikā un Adventa labdarības tidziņā.
SOS ID aproces bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem 
 
Jauniešu Pastorālā māja sadarbībā ar biedrību Bezvests.lv un Latvijas Autistu apvienību rīkoja labdarības akciju, lai 75 bērniem un jauniešiem no dažādām Latvijas pilsētām ar autiskā spektra traucējumiem (AST) nodrošinātu SOS ID aproces. Labdarbības akciju atbalstīja VAS Latvijas Loto.
Sociālās aprūpes multifunkcionālo gultu ziedojums Ārlavas pansijai 2017 
 
 
Kvalitatīvākai iemītnieku aprūpei biedrība "Nepaliec Viens" janvārī Ārlavas pansijai ziedoja četras multifunkcionālās gultas sociālās/medicīniskās aprūpes vajadzībām. Ārlavas pansijā tiek nodrošināta veco ļaužu un invalīdu ilgstoša sociālā aprūpe un sociālā rehabilitācija.
Zvaigznes diena-2017 Sociālās aprūpes namā „Stūrīši”
 
 
Kopā ar biedrību "Saules Bērni" un mūziķi Aivaru Lapšānu Zvaigznes dienas noskaņās 7.janvārī viesojāmies Sociālās aprūpes namā "Stūrīši". Tas kopš 2008.gada atrodas Talsu novada Laidzes pagastā, 18.gs. izveidotajā Mācītājmuižas un Leprazorija kompleksā nodrošinot ilgstošu sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju pilngadīgām personām. 
 
Lai arī ceļš bija vietām sasnidzis un ledains, diezgan laicīgi ieradāmies Talsos. Mūsu rīcībā bija vairāk kā stunda, līdz mēs varēsim ierasties SAC "Stūrīsī", kad iemītnieki būs ieturējuši maltīti. Tāpēc nolēmām pakavēties un devāmies uz Talsu tūrisma informācijas biroju. Krāšņi un mājīgi iekārtotās telpas tik ļoti iederējās Talsu pilsētas veidolā, ka tas mūs iedvesmoja. Mums radās priekšlikums saistībā ar mācītāju, vijolnieku K.F.Amendu (1771-1836) kurš bija tuvs komponista Ludviga van Bēthovena draugs. Tūrisma informācijas centrs un pilsēta Talsi varētu aicināt viesus un iedzīvotājus Latvijā ar saukli - Talsos dejo valsi, Talsi lūdz uz valsi. Ar vēsturisko aicināt šodienā. Tad jau pienācis laiks, kad mums ir jādodas uz SAC "Stūrīši".
 Bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām vasaras nometnē Dzintaros 2016

 

 

Jūlija sākumā rekolekciju mājā “Dzintari” bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām piedalījās vasaras nometnē. Nometne ir viena no aktivitātēm projektā “Mīlestības graudi” kuru īstenoja Jauniešu Pastorālās mājas jaunieši sadarbībā ar organizāciju “Caritas Latvija” un Kalkutas māsām.

Svētceļnieku un ceļotāju septītā ikgadējā tikšanās Krimuldā 2016


Krimuldas ev-lut. baznīcā un tās apkaimē notika svētceļinieku un ceļotāju septītā ikgadējā tikšanās, pulcējot tos, kuri kopā ar biedrību “Nepaliec Viens” ir devušies kādā no svētceļojumiem-ceļojumiem. Pasākumu atklāja svētbrīdis mācītāja Austra Rāviņa vadībā. Tikšanās reizi pagodināja mūziķis Normunds Ķietis, sveicot un emocionāli uzrunājot dalībniekus ar mūziku un dziesmām. Kā katru gadu, arī vēderpriekam, tika baudīta gardā ceļotāju kūka.

 Ciemos pie jauniešiem ieslodzījumā Cēsu audzināšanas iestādē un Iļģuciema cietumā

 

 

Gatavojoties Pasaules Jauniešu dienām, projekta „Mīlestības graudi” dalībnieki martā viesojās Cēsu audzināšanas iestādē un Iļģuciema cietumā, lai ienestu prieku un cerību ieslodzījumā esošo jauniešu ikdienā. Kopā tika spēlēts improvizācijas teātris, dziedātas dziesmas un pavadīts laiks sarunās. 

Piepildīta diena - ar mīlestību, smiekliem un pozitīvām emocijām. Diena, kas tika pavadīta ar jauniešiem ieslodzījumā - Cēsu un Iļģuciema cietumos. Projekta "Mīlestības graudi" ietvaros, gatavojoties Pasaules Jauniešu dienām. Uz mūsu jautājumu: kāda pozitīva īpašība jums patīk cilvēkos? - puiši no Cēsu audzināšanas iestādes atbildēja: labestība un smaids. Tad nu Viesturs, Renāte, Ilze, Lota, Mareks, Edgars, Inga un Diāna no sirds ar to dalījās.

ZvaigznesdienaSturisos 2016 250
 
 

Kopā ar biedrību "Saules Bērni" un mūziķi Aivaru Lapšānu Zvaigznes dienas noskaņās 22.janvārī viesojāmies Sociālās aprūpes namā "Stūrīši". Tas kopš 2008.gada atrodas Talsu novada Laidzes pagastā, 18.gs. izveidotajā Mācītājmuižas un Leprazorija kompleksā nodrošinot ilgstošu sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju pilngadīgām personām. 

 Dāvāt prieku un mīlestību bērniem no trūcīgām ģimenēm

 

 

Jauniešu Pastorālās Mājas un Caritas Latvija kopprojektā “Mīlestības Graudi” 2016.gada 2.janvārī, tika īstenota viena no septiņām projektā plānotajām aktivitātēm "Izplati mīlestību visur, kur tu ej". Divpadsmit jaunieši palīdzēja Mātes Terēzes māsām, Kalkutas māsu klosterī Rīgā sarīkot Ziemassvētku pasākumu bērniem no trūcīgām ģimenēm. Jaunieši parādīja nelielu uzvedumu, kopā ar bērniem uzdāvināja bērniņam Jēzum dziesmu, spēlēja spēles, palīdzēja māsām pacienāt bērnus ar launagu.

Debesis ir tuvu klāt: draudzība un došanas prieks bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām apmeklējot Mini Zoo

 

 

Ne viens vien ir dziedājis vai arī dzirdējis šo dziesmu ar zīmīgiem un ļoti skaistiem vārdiem: Debesis ir tuvu klāt. Vienas sestdienas ietvaros daudzi piedzīvoja realitātē ikvienu no šīs dziesmas vārdiem. Sadarbojoties un iesaistoties Caritas Latvija, Kalkutas māsām, Jauniešu Pastorālās Mājas jauniešiem, viens no septiņiem “Mīlestības graudiem” tika iemests “Lielajās Mīlestības Dzirnavās” ceļā uz Pasaules Jauniešu Dienām Krakovā. Kopskaitā 50 cilvēki (34 no Rīgas un 16 no Alūksnes un Balviem), kuri 3.oktobrī devās uz Iecavu, lai apmeklētu MiniZoo. Tās bija Rīgas ģimenes no Ticība un Gaisma kustības un Alūksnes rajona bērnu, jauniešu ar īpašām vajadzībām atbalsta centra “Saulstariņi”, viņu vecāki, brāļi un māsas.


Starptautisks apmaiņas projekts jauniešiem „Don’t stay alone” 2015

 

 

Kāda būs mūsu planētas nākotne? To daudzejādā ziņā veido jauniešu domu un dvēseles kopīgais spēks - no viņu sapņiem, sirds stāvokļa un kompetencēm ir atkarīga tās kvalitāte. Bieži jauniešu domāšanu un vērtības ietekmē masu mediji, kuros trūkst objektivitātes, līdzsvara starp pozitīvo un negatīvo, starp analītiskām un izklaidējošām ziņām, tiek veikta manipulācija un propaganda. Vārdam ir liels spēks.


Bērni un jaunieši laivo Daugavas lokos no Krāslavas līdz ButišķiemDivdesmit četri bērni un jaunieši no 17. līdz 19. jūlijam piedalījās biedrības „Nepaliec Viens" Jauniešu Pastorālās Mājas dalībnieku rīkotajā ceļojumā - laivu braucienā Daugavas lokos. Aktīvā atpūtā ar kanoe tika laivots no Krāslavas līdz Butišķiem, cauri Adamovas, Zvejnieku, Tartaka, Daugavsargu, Ververu, Rozališķu, Butišķu lokiem.


Bērni ar īpašām vajadzībām kopā ar vecākiem vasaras nometnē DzintarosJūrmalā, Dzintaros no 3 līdz 7.jūlijam 11 ģimeņu bērni ar īpašām vajadzībām piedalījās vasaras nometnē, lai iegūtu jaunus draugus un labas smocijas. Nometnē par viņiem rūpējās brīvprātīgie jaunieši un profesionālie asistenti. Nometnes īstenošanā iesaistījās ASV armijas karavīri, Organizācija Caritas, Mātes Terēzes tuvākmīlestības ordeņa Žēlsirdības misionāri un Jauniešu Pastorālā Māja „Nepaliec Viens”.


Project “Equality - different sexes, equal rights, equal opportunities” summary

 

 

Summary of project (nr.2012.EEZ/PP/1/MEC/064/007) “Equality - different sexes, equal rights, equal opportunities” results. The project was implemented Orphans Association „Saules bērni" in cooperation with partner organization „Nepaliec Viens".


Zvaigznes diena-2015 Sociālās aprūpes namā „Stūrīši”
 

Talsu novada Laidzes pagastā, 5 km no Talsu pilsētas kopš 2008. gada 18.gs. izveidotā Mācītājmuižas un Leprazorija kompleksā darbojas Sociālās aprūpes nams „Stūrīši", kurā tiek nodrošināta ilgstošā sociālā aprūpe un sociālā rehabilitācija pensijas vecuma personām un pilngadīgām personām ar invaliditāti. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad Zvaigznes dienā viesojāmies pie SAC "Stūrīši" iemītniekiem. Lai īstenotu viesošanos kā tikām iecerējuši kopā ar mums viesojās biedrība "Saules Bērni" un mūziķis Aivars Lapšāns.
 

Aizlūgums un koncerts „Tu Neesi Viens-2014”Sesto gadu 11.septembrī Rīgā, Sv. Pētera baznīcā notika aizlūgums par cilvēci 21.gadsimtā un koncerts „Tu Neesi Viens". Pasākuma iecere bija no jauna vienot cilvēkus Latvijā un ārpus tās robežām aizlūgumā par cilvēci 21. gadsimtā, lai atgādinātu, ka cilvēks nav viens šai pasaulē, jo Dievs vienmēr ir pāri visam un visur klātesošs.


Zvaigznes diena-2014 Sociālās aprūpes namā „Stūrīši”


Talsu novada Laidzes pagastā, 5 km no Talsu pilsētas kopš 2008. gada 18.gs. izveidotā Mācītājmuižas un Leprazorijas kompleksā darbojas Sociālās aprūpes nams „Stūrīši", kurā tiek nodrošināta ilgstošā sociālā aprūpe un sociālā rehabilitācija pensijas vecuma personām un pilngadīgām personām ar invaliditāti. Mūsu viesošanās notika Zvaigznes dienas noskaņā, kuras mērķis bija kopā ar sociālās aprūpes nama iemītniekiem veidot tematiskas kolāžās, sniedzot iespēju   radoši izpausties un sajust gandarījumu par paveikto.
 
Materiāla palīdzība ģimenēm un senioriem Latvijas novados un pagastos 2013.gadā


Biedrība "Nepaliec Viens" 2013. gadā sadarbībā ar sabiedriskajām organizācijām, pašvaldībām un līdzcilvēku atbalstu Latvijā sarūpēja dažādas mantas ikdienas sadzīves vajadzībām un apģērbus gan bērniem, gan lielajiem, ko nogādāja vairākos Latvijas novados un pagastos. Šāda palīdzība tiek sniegta jau vairākus gadus un ir ļoti nozīmīga daudzām ģimenēm un senioriem.

Pirmais grūtnieču soļojums atklāj topošo māmiņu kustību par veselīgu un kustīgu dzīvesveidu


Grūtniecība nav slimība, bet, lai tā noritētu veiksmīgi, veselīgs, ar nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām bagāts uzturs, kustīgs dzīvesveids un svaigs gaiss vitāli nepieciešami topošās māmiņas un gaidāmā mazuļa veselībai. Lai atgādinātu par šīm it kā vienkāršajām lietām tieši rudenī, kad tā vien gribas satīties segā pie TV ekrāna, 3. oktobrī tika aizvadīts pirmais simboliskais „Grūtnieču soļojums". Ar to atklāta simboliska grūtnieču kustība par sportisku dzīvesveidu, lai uzsvērtu, ka vitamīniem un minerālvielām bagāts uzturs, kā arī svaigs gaiss un kustības ir būtiskākās lietas, par kurām ikvienai topošajai māmiņai jādomā grūtniecības laikā. 

Latviešu un vācu jaunieši starptautiskā cirka skolas projektā


2013. gada septembrī un oktobrī 15 jaunieši, arī ar īpašām vajadzībām, no Gaismas internātpamatskolas un Ulbrokas vidusskolas kopā ar asistentiem un tulkiem devās uz Vāciju, lai kopā ar vācu jauniešiem no Berlīnes Friedrichshain skolas piedalītos starptautiskā cirka skolas projektā “Cirks vieno!”. Projektu īstenoja biedrība “Nepaliec Viens” kopā ar jauniešu organizāciju Ludwig Wolker Haus e.V un kopienas Bonifatius werk atbalstu. Starptautiskajā cirka skolas projektā darbojās darba grupa ar pedagogiem no Latvijas un Vācijas un dažādu nacionalitāšu jauniešu komandas.


Aizlūgums un koncerts „Tu Neesi Viens-2013”


Jau piekto gadu 11.septembrī Rīgā, Sv. Pētera baznīcā notika aizlūgums par cilvēci 21.gadsimtā un koncerts „Tu Neesi Viens". Pasākuma iecere ir vienot cilvēkus Latvijā un ārpus tās robežām aizlūgumā par cilvēci 21. gadsimtā, lai atgādinātu, ka cilvēks nav viens šai pasaulē, jo Dievs vienmēr ir pāri visam un visur klātesošs.

Ar dāvanu un dziesmām pie SAC


Talsu novada Laidzes pagastā, 5 km no Talsu pilsētas kopš 2008. gada 18.gs. izveidotā Mācītājmuižas un Leprazorijas kompleksā darbojas Sociālās aprūpes nams „Stūrīši", kurā tiek nodrošināta ilgstošā sociālā aprūpe un sociālā rehabilitācija pensijas vecuma personām un pilngadīgām personām ar invaliditāti. Mūsu viesošanās tika paredzēta šogad, kad pēc Zvaigznes dienas pasākuma viens no iemītniekiem mums lūdza uzdavināt viņam ģitāru. Sarūpējuši ģitāru mēs, Alfs, Sintija un Andra devāmies uz SAC „Stūrīši", lai tiktos ar iemītniekiem un nama darbiniekiem, kopā pavadīt laiku, iepriecinātu viens otru dāvājot mīlestību un uzmanību. 

Zvaigznes diena-2013 Sociālā aprūpes namā „Stūrīši”


Talsu novada Laidzes pagastā, 5 km no Talsu pilsētas kopš 2008. gada 18.gs. izveidotā Mācītājmuižas un Leprazorijas kompleksā darbojas Sociālās aprūpes nams „Stūrīši", kurā tiek nodrošināta ilgstošā sociālā aprūpe un sociālā rehabilitācija pensijas vecuma personām un pilngadīgām personām ar invaliditāti. Mūsu viesošanās notika Zvaigznes dienas noskaņā, kuras mērķis bija ar mūziku un cienastu dāvāt mīlestību aprūpes nama iemītniekiem un pateikties darbiniekiem par viņu rūpēm un darbu, ko viņi velta iemītnieku vajadzību nodrošināšanai un labsajūtai.

Materiāla palīdzība Latvijas novadiem un pagastiem 2012.gadā


Biedrība "Nepaliec Viens" sadarbībā ar dažādām organizācijām 2012. gadā nogādāja dažādu sezonu apģērbus gan bērniem, gan pieaugušajiem vairākos Latvijas novados un pagastos. Atsaucība no cilvēku puses liecina, ka šī palīdzība ir bijusi ļoti nozīmīga daudzām ģimenēm un senioriem.

Bērni un jaunieši no ĢKC “Dzeguzīte” apmeklē Latvijas Nacionālās operas izrādi “Kopēlija”


Septembrī aicinājām Iršu pagasta Ģimenes krīzes centra "Dzeguzīte" bērnus jauniešus oktobrī apmeklēt Latvijas Nacionālās operas komisko, krāsaino un dzīvespriecīgo izrādi "Kopēlija". 23 bērniem un jauniešiem tā bija iespēja kvalitatīvi pavadīt laiku apmeklējot Rīgu, gūstot emocionālu baudījumu brauciena gatavošanās un izrādes laikā. Pateicamies audzinātājiem un ĢKC vadītājai par palīdzību.

TuNeesiViens-2012


Jau ceturto gadu 11.septembrī Rīgā, Sv. Pētera baznīcā notika aizlūgums par cilvēci 21.gadsimtā un koncerts „Tu Neesi Viens". Pasākuma iecere ir vienot cilvēkus Latvijā un ārpus tās robežām aizlūgumā par cilvēci 21. gadsimtā, lai atgādinātu, ka cilvēks nav viens šai pasaulē, jo Dievs vienmēr ir pāri visam un visur klātesošs.

JMĢK „Ligzdiņa" līdzveidotāja - Labā Zvaigzne 2011

2012. gada 6. janvārī Rīgas Dome Melngalvju namā sumināja konkursa "Labā Zvaigzne 2011" deviņas Rīgas Labās zvaigznes. Nominācīju "Cilvēks - atbalsts" saņēma vecmāte Elita Šteinberga, kura Jauno Māmiņu (Ģimeņu) klubā „Ligzdiņa" palīdz un vada nodarbības sniedzot padomus un morālu atbalstu vientuļajām māmiņām un topošajām un esošajām ģimenēm.

Bildes


Talsu novada Laidzes pagastā atrodas Sociālās aprūpes nams „Stūrīši", kurā tiek nodrošināta ilgstošā sociālā aprūpe un sociālā rehabilitācija cilvēkiem ar garīga rakstura un fiziskiem traucējumiem. Mūsu viesošanās mērķis bija ar mūzikas un kārumu palīdzību dāvāt mīlestību iemītniekiem un pateikties darbiniekiem par viņu rūpēm un darbu, ko viņi velta iemītnieku labsajūtai.

Bildes


Šogad biedrība "Nepaliec Viens" sadarbībā ar dažādām organizācijām nogādāja dažādu sezonu apģērbus gan bērniem, gan pieaugušajiem vairākos Latvijas novados un pagastos. Atsaucība no cilvēku puses liecina, ka šī palīdzība ir bijusi ļoti nozīmīga daudzām ģimenēm un arī pensionāriem.

Bildes

Ziemassvētkos parasti notiek liela rosība, tiek sarūpētas ēdamlietas un dāvanas sev un saviem tuviniekiem. Taču svētkos ir iespēja sniegt uzmanību un laba vēlējumus arī citiem, kurus nepazīstam.

Šī motīva vadīti Rīgas Juglas vidusskolas pasniedzēji un audzēkņi tika aicināti sagādāt dāvanas tiem bērniem un/vai jauniešiem, kuriem svētkos varbūt trūkst vecāku uzmanības vai gādības.

Kolāžu veidošana un Graffiti māksla Ģimenes krīžu centrā “Dzeguzīte”

Skolotāju dienas ietvaros biedrība ''Nepaliec Viens'' devās uz Ģimenes krīžu centru "Dzeguzīte", kurā šobrīd darbojas bērnu nams, atbalsta nodaļa un pirmskolas grupas. Viesošanās mērķis bija apciemot bērnus, jauniešus, kā arī pasniedzējus, lai kopā radoši pavadītu laiku, veidojot kolāžas, kā arī rādītu un stāstītu jauniešiem par graffiti mākslu, tādējādi akcentējot un suminot pasniedzēju darbu.


Bildes

Jau trešo gadu 11.septembrī Rīgā, Sv. Pētera baznīcā notika aizlūgums un koncerts „Tu Neesi Viens 2011". Pasākuma iecere ir vienot cilvēkus Latvijā un ārpus tās robežām aizlūgumā par cilvēci 21. gadsimtā.

Bildes

Ir noslēdzies labdarības projekts ''Ziemassvētki Tev un Man 2010''. Projekta mērķis bija iegūt līdzekļus Talsu novada mazturīgo ģimeņu, pirmskolu iestāžu un skolu mazāko klašu audzēkņu brīvpusdienām 2011. gadam, pārdodot Ziemassvētku apsveikumu atklātnes Jāņa Rozes grāmatnīcās un Zvaigznes grāmatnīcā Talsos.
Ventspils bērnu nama “Selga” bērnu un pasniedzēju ceļojums
 
Jūlija sākumā (1.-8.jūlijs) bērnunama Selga audzēkņi kopā ar pasniedzējiem devās brīnišķīgā ceļojumā uz Poliju, Slovākiju un Čehiju. Braucienu rīkoja biedrība Nepaliec Viens ar tās vadītāju Alfu Trepšu priekšgalā, kurš bija arī maršruta izstrādātājs un gids. Braucienu atbalstīja ilggadējais bērnunama labvēlis SIA Ventspils nafta termināls.


Bildes


Zvaigznes dienā mēs biedrība ''Nepaliec Viens'', kopā ar bāreņu biedrību "Saules Bērni" viesojāmies Sociālās aprūpes namā ''Stūrīši'', kas atrodas Talsu novada Laidzes pagastā. Sociālās aprūpes nams „Stūrīši" nodrošina ilgstošu sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju cilvēkiem ar garīga rakstura un fiziskiem traucējumiem. Pašlaik aprūpē atrodas 77 cilvēki, no tiem 15 pārvietojas ar ratiņiem.

Bildes

Grāmata „Bioētika visiem" ir domāta praktizējošiem vai topošiem medicīnas nozares darbiniekiem, kuriem ir svarīgi saprast jauno tehnoloģiju sniegtos ieguvumus un radītos zaudējumus, kā arī visiem, kam ir svarīga cilvēka dzīvības cieņa, kas interesējas par bioētikas jautājumiem un vēlas darboties sabiedriskajā, ģimenes vai politiskajā jomā.
Bildes
11.septembrī Rīgā, Sv. Pētera baznīcā notika aizlūgums un koncerts „Tu Neesi Viens". Pasākuma iecere ir katru gadu vienot cilvēkus Latvijā un ārpus tās robežām aizlūgumā vienam par otru un par grūtībām, kuras kādam jāpiedzīvo ik dienas.
Tervetes novads

Ir noslēgusies ziedojuma sadale Tērvetes novada - Bukaišu, Augstkalnes un Tērvetes pagastu maznodrošinātajām ģimenēm. 2009. gada nogalē Tērvetes novada domes sociālajam dienestam ziedojām dzīvojamo istabu un virtuves mēbeles - gultas, skapjus, galdus, kumodes, plauktus un datora galdus.
Bildes

  Bija agrs janvāra rīts, kad mums piezvanīja Māra Hincenberga no Auces bērnu invalīdu biedrības. Satrauktā un pat izmisušā balsī viņa stāstīja, kas bija noticis dienu iepriekš. Daudzbērnu ģimenei no Auces, 17.janvāra rītā, ziemas aukstumā, nodega dzīvojamā māja ar visām mantām, dokumentiem un naudas iekrājumu. Mājvietu zaudēja trīs pieaugušie un trīs bērni, turklāt ģimenē māmiņa Elīna gaida ceturto bērniņu. Bija nepieciešama steidzama jebkāda palīdzība.

Bildes

  Brīdī, kad Latvijas vispārizglītojošās mācību iestādēs iesācies otrais semestris, Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne (LSKJ) joprojām turpina saņemt lūgumus palīdzēt skolēniem ar mācību grāmatām un citiem skolas piederumiem. Tas liecina par joprojām samilzušām problēmām izglītības sistēmā un cilvēku nepieciešamību vērsties pēc palīdzības, kas pieaug aizvien vairāk.
Bukaišu Tautas Nams
 
Lai arī nākamais labdarības pasākums mums bija plānots tikai nākošajā gadā, tomēr dzīve ieviesa savus labojumus un tādēļ vēl šī gada nogalē devāmies ciemos pie Tērvetes novada domes.
Ziemassvētkos pie internāta pamatskolas bērniem Rīgā
 
Šajā brīnišķīgajā Ziemassvētku nedēļā, kad laukā viss ir balts un patīkami vēss, ciemojamies Rīgas 4. speciālajā internātpamatskolā, kas atrodas Tirzas ielā 2. Ciemošanās iemesls ir gaužām vienkāršs. Trešajā Adventē mūsu sadarbības partneri pārsūtīja mums e-pasta vēstuli, kurā bija skolas direktores Intas Pasteres lūgums pēc palīdzības bērniem Ziemassvētkos sagādāt prieku.
Video izstāde ''Bībeles Stāsti Ziemassvētkos''
  
16. decembrī Rīgā, Sky&More iepirkšanās centrā, notika zīmējumu konkursa Bībeles Stāsti Ziemassvētkos noslēguma pasākums, kurā tika atklāta desmit Latvijas speciālo internātskolu zīmējumu izstāde. Video izstāde  Sky&More būs apskatāma līdz 2010. gada 10. janvārim. konkursu rīkoja portāls Bildēs par Dzīvi un bāreņu biedrība Saules Bērni.
Bībeles Stāsti Ziemassvētkos no Jūrmalas pilsētas internātskolas
 
  Ar zīmējumiem no Jūrmalas pilsētas speciālā internātskolas noslēdzam publikācijas par konkursa Bībeles Stāsti Ziemassvētkos dalībniekiem. Jūrmalas pilsētas internātskolu pārstāv skolotājas Māra Krasovska ar audzēkņiem: Laura Grigorjeva, Aigars Dobrovoļskis, Inese Sarmule, Marita Kovaļenko, Aivars Pelcis, Dmitrijs Sarserovs, Tatjana Vasiļjeva un Karmena Rosso.
Bībeles Stāsti Ziemassvētkos no Medumu speciālās internātpamatskolas
 
  Zīmējumus no Medumu speciālās internātpamatskolas zīmējumus konkursam Bībeles Stāsti Ziemassvētkos ir atsūtījuši skolotājas Natālijas Stankevičas audzēkņi: Sandra Beinaroviča, Aleksandrs Minčenkovs, Artūrs Orlovs, Anna Kozlovska, Fatima Beinaroviča, Kristīne Beinaroviča, Aļona Tumareviča, Anastasija Mošegova, Roze Solovjova, Aleksandrs Minčenkovs un Oļegs Vilands.
Bībeles Stāsti Ziemassvētkos no Rēzeknes logopēdiskās internātpamatskolas
 
  Zīmējumus no Rēzeknes logopēdiskās internātpamatskolas zīmējumu konkursam Bībeles Stāsti Ziemassvētkos ir atsūtījuši skolotājas Maijas Gailumas audzēkņi: Līga Pavlovska, Linda Pašķeviča, Eduards Ostrovskis, Normunds Gorbatenkovs un Jolanta Pivovarova.
Bībeles Stāsti Ziemassvētkos no Lažas internātpamatskolas
 
  Zīmējumus no Lažas speciālās internātpamatskolas zīmējumu konkursam Bībeles Stāsti Ziemassvētkos ir atsūtījuši pedagoga Imanta Ozola audzēkņi: Ginta Stepiņa, Ainārs Kaibe un Evija Retere.
Bībeles Stāsti Ziemassvētkos no Zālītes internātskolas
 
  Zīmējumus no Zālītes speciālās internātskolas zīmējumus konkursam Bībeles Stāsti Ziemassvētkos ir atsūtījuši pedagoģes Sigitas Lazbergas audzēkņi: Mārtiņš Vessers, Mārtiņš Putnāns, Kristaps Brants, Andrejs Kumakovs, Lāsma Āboliņa, Gita Gargurne, Klinta Kirilko,  Elīna Dobe, Broņislavs Ožolas, Edgars Vītols, Solvita Raukaite, Elīna Veršinska,  Mairis Grīnvalds, Kaspars Kumakovs un Artis Antonijs.
Bībeles Stāsti Ziemassvētkos no Rīgas 1. internātpamatskolas
 
  Zīmējumus no Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas zīmējumu konkursam Bībeles Stāsti Ziemassvētkos ir atsūtījuši pedagoģes Aijas Meijeres audzēknes: Maija Priedīte,  Sintija Liepiņa, Līga Socka, Katerīna Kravale un  Olita Jadreviča.
Bībeles Stāsti Ziemassvētkos no Gaismas speciālās internātpamatskolas
 
  Zīmējumus no Gaismas speciālās internātpamatskolas zīmējumus konkursam Bībeles Stāsti Ziemassvētkos ir atsūtījuši pedagoģes Dagnijas Rubiķes audzēkņi: Sanija Vorslava, Raitis Mārtinsons, Jana Gaižute, Veronika Solosteja, Maksims Deniss un Raivis Undzēns.
Bībeles Stāsti Ziemassvētkos no Upesgrīvas speciālās sākumskolas
 
  Zīmējumus no Upesgrīvās speciālās sākumskolas zīmējumus konkursam Bībeles Stāsti Ziemassvētkos ir atsūtījuši pedagoģes Guntas Āles audzēknes: Aivita Štrifelberga,  Sandija Zvirgzdiņa un Dinija Gribuste.
Bībeles Stāsti Ziemassvētkos no Rīgas 5. internātpamatskolas
 
  Zīmējumus no Rīgas 5. speciālās internātpamatskolas zīmējumu konkursam Bībeles Stāsti Ziemassvētkos ir atsūtījuši pedagoģes Diānas Reķes audzēkņi: Māra Anna Šmite, Sarmīte Liģere, Inese Kalniņa, Diāna Lasmane, Linards Purniņš, Jānis Antonēvičs, Solvita Kamara, Gunta Martinska, Elvita Rosicka, Nora Kalniņa un  Jolante Leicāne-Pitkēviča.
Bībeles Stāsti Ziemassvētkos no Jelgavas internāta pamatskolas
 
  Sākam publicēt iesūtītos zīmējumus konkursam Bībeles Stāsti ZIemassvētkos. Zīmējumus no Jelgavas 1.sanatorijas internāta pamatskolas ir atsūtījuši skolotāja Dace Podniece ar audzēknēm Signi Balodi un Valēriju Oboznaju.
Aizlūgums un labdarības koncerts „Tu Neesi Viens” 2009

Rīgā, 11.septembrī Sv.Pētera baznīcā notika aizlūgums un labdarības koncerts „Tu Neesi Viens”. Aizlūgums bija veltīts visiem tiem, kas 21.gs. ir cietuši teroristu uzbrukumos, karadarbībā, dabas un citās katastrofās un viņu tuviniekiem.
Labdarības projekta noslēgums bērnu namā ''Dzeguzīte''
 
Brīnišķīga diena, un mēs dodamies Aizkraukles novada Iršu pagasta virzienā. Brauciena iemesls ir tikšanās ar Iršu pagasta bērnu nama - patversmes ‘‘Dzeguzīte’‘ bērniem un darbiniekiem, jo viņi piedalījās labdarības projektā ‘‘Ziemassvētki Tev un man’’. Tāpēc mums bija jāpasniedz projekta īstenošanas laikā iegūtie naudas līdzekļi, pateicības balvas, kā arī muzikāls priekšnesums, ko bija sagatavojusi perkusionistu grupa.
Labdarības projekta noslēgums Baldonē

   Ir karsta diena.  Saule cepina. Laukā tāda svelme, ka sviedri līst pa visām vīlēm. Bet mēs, Bildēs par Dzīvi, kā solīts un iepriekš norunāts, dodamies uz Baldoni, lai turp aizvestu projekta "Ziemassvētki Tev un man" īstenošanas laikā iegūtos naudas līdzekļus un bērniem, kuri piedalījās projektā ar saviem zīmējumiem, pasniegtu pateicības balvas.
Palīdzība divām daudzbērnu ģimenēm Rīgā

Kādu laiku iepriekš Bildēs par Dzīvi saņēma tālruņa zvanu ar lūgumu palīdzēt divām ģimenēm. Vienā ģimenē ir trīs bērni, otrā - četri. Abās ģimenēs ir vientuļās māmiņas. Pēc apspriešanās nolēmām apciemot ģimenes, lai uzzinātu vairāk par tām un varētu izlemt, kādā veidā varam palīdzēt.
Bērni-Ģimenes prieks
 
Sestdien, 30.maijā, Rīgā notika Ģimenes svētku pasākums „Bērni-Ģimenes prieks".  Ar šo pasākumu noslēdzās ģimenes mēnesis, kas pulcēja daudzas ģimenes, lai kopā jautri un radoši pavadītu laiku.
Palīdzība Lubānas Diakonijai
 
Evanģēliski luteriskās baznīcas diakonijas centrs ir viens no tiem, kas Latvijā veic ļoti labu un nozīmīgu darbu, iespēju robežās palīdzot cilvēkiem gan ar morālu, gan mantisku atbalstu. Draudžu diakonijas darbojas gandrīz katrā baznīcā. Pie vienas no tām kādā jaukā pavasara rītā devāmies arī mēs, mērojot ceļu uz Lubānu, lai tur viesotos Lubānas mācītājmuižā un satiktos ar mācītāju Gunti Zelvi un draudzes diakonijas vadītāju Dzintru Zariņu.
Ģimene-Latvijas lepnums un spēks
 
Sestdien, Rīgā notika plaša svētku programma „Ģimene - Latvijas lepnums un spēks", kas noslēdzās ar ģimenes svētku gājienu līdz Doma laukumam un svētku nominantu godināšanu Doma baznīcā.
Jaunieši-Ģimenes cerība
 
Sestdien, 16. maijā, Rīgā, Kronvalda parkā Ģimenes svētku "Ģimene – Latvijas lepnums un spēks'' ietvaros notika pasākums Jaunieši-Ģimenes cerība.
Māte-Ģimenes sirds
 
Sestdien, 9. maijā, Rīgā, Vērmanes dārzā Ģimenes svētku "Ģimene – Latvijas lepnums un spēks'' ietvaros notika pasākums Māte-ģimenes sirds.
Labdarības akcija - Ziemassvētki Tev un man 2008 ir noslēgusies


2008.gada nogalē Bildēs par Dzīvi rīkoja apsveikuma atklātņu labdarības projektu „Ziemassvētki Tev un Man",  lai savāktu līdzekļus bērnu namu saimnieciskajām vajadzībām, kā arī veicinātu jauniešus radoši izpausties. Atklātnes tika izplatītas Jāņa Rozes grāmatnīcās visā Latvijā.
Tēvs-ģimenes balsts
 
Sestdien, 2. maijā, Rīgā, Vērmanes dārzā tika atklāti Ģimenes svētki "Ģimene – Latvijas lepnums un spēks'', kuri norisināsies visu maija mēnesi.
Pensionari, aprupejamie, vecie cilveki, sociala aprupe

   Šajos Kristus augšāmcelšanās svētkos Bildēs par Dzīvi vēlējās iepriecināt un uzmundrināt tos, kuriem īpaši ir nepieciešams atbalsts, tos, kurus ikdienā mēs atceramies mazāk, jo esam katrs aizņemts ar saviem pienākumiem un uzdevumiem.
Riekšaviņas bērnu vēstījums skautu meitenēm

 

   Projekta Bērni palīdz Bērniem ietvaros pirms kāda laika Amerikas skautu meitenes no Alabaster nosūtīja sveicienu - mīkstās rotaļlietas - bērnu bāreņu aprūpes, rehabilitācijas un integrācijas ģimenē centra Riekšaviņa bērniem.
Ciemos pie bērniem Riekšaviņā
 
Izbraucot no Pelēkās Rīgas, pēc vairāk kā divu stundu brauciena sasniedzam Zosēnu pagasta Melnbāržus. Tur atrodas Bērnu bāreņu aprūpes, rehabilitācijas un integrācijas ģimenē centrs Riekšaviņa.
Skautu meitenes uzdarbojas

ASV ir vairāk nekā 150 skautu meiteņu padomes, kurām var pievienoties un kļūt par grupu brīvprātīgo vai arī to vadītāju,. Grupu vadītājam ir nepieciešama sertifikācija. Katrai meiteņu skautu grupai ir savs vadītājs. Vadītājs palīdz izpētīt jaunas iespējas un apgūt lēmumu pieņemšanas iemaņas.Katru dienu, kad notiek kādas aktivitātes, meitenes rāda pozitīvas pārmaiņas un iedvesmo citus ar savu centību un atjautību.
Bildes
  

„Ziemassvētki Tev un Man” ir labdarības projekts, ko portāls Bildēs par dzīvi un Biedrība Nepaliec Viens rīko sadarbībā ar tipogrāfiju Charta.
Zīmējumu konkursa
 
8. decembrī Rīgā, Sky & Moore iepirkšanās namā, notika speciālo internātskolu audzēkņu zīmējumu konkursa Mana Latvija noslēgums un Rīgas reģiona internātskolu audzēkņu zīmējumu virtuālās izstādes atklāšana. Pasākumā pulcējās Upesgrīvas, Rēzeknes logopēdiskās, Pamūšas, Rudzātu, Zālītes un Gaujienas internātskolu skolu pārstāvji ar audzēkņiem. Par labāku noskaņu gādāja Jāzepa Mediņa mūzikas skolas akordeona trio muzikālais sniegums.

Sporto ģimenes no visas Latvijas
 
Sestdien, 6.decembrī, Olimpiskajā sporta centrā, notika Latvijas ģimeņu sporta festivāls. Festivālā piedalījās arī Pekinas zelta medaļas ieguvējs Māris Štrombergs, sudraba medaļas ieguvējs Ainārs Kovals un bronzas medaļas ieguvējs Viktors Ščerbatihs. Pasākuma mērķis bija izveidot ģimenisku tradīciju, kurā ģimene kopīgi sporto, aktīvi atpūšas un kopīgi pavada laiku.
Skolēnu zīmējumu izstāde
 
24.novembrī Rēzeknē notika speciālo internātskolu un pamatskolu audzēkņu zīmējumu konkursa Mana Latvija Latgales reģiona noslēgums. Pasākumā tika atklāta arī izstāde ar Aleksandrovas, Ezersalas, Rudzātu speciālās internāta pamatskolas, Baltinavas Kristīgās speciālās internāta pamatskolas un Rēzeknes logopēdiskā internāta pamatskolas audzēkņu zīmējumiem.
Skolēnu zīmējumu izstāde
 
3.novembrī Smiltenē, jauniešu domes centrā notika speciālo internātskolu un pamatskolu audzēkņu zīmējumu konkursa Mana Latvija Vidzemes reģiona noslēgums, kurā tika atklāta skolēnu zīmējumu izstāde. Pasākumā piedalījās četrdesmit viens audzēknis no četrām internātskolām - Katvaru, Gaujienas, Palsmanes un Spāres.
Sociālā aprūpes centra
 
31.oktobrī Laidzes pagastā bijušā leprozorija telpās tika atklāts Sociālās aprūpes centrs ''Stūrīši'' ar 95 gultas vietām. Sociālās aprūpes centrs „Stūrīši" ar savu darbu nodrošinās ilgstošu sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju cilvēkiem ar garīga un fiziska rakstura traucējumiem, kā arī gados veciem cilvēkiem, kuri paši sevi nespēj aprūpēt.
Bildes


   Šī gada 31.oktobrī Talsu rajona Laidzes pagastā ir paredzēta sociālā aprūpes centra "Stūrīši" svinīga  atklāšana. Aprūpes centrs ierīkots senā leprazorija ēku kompleksā. Ideja par šāda centra iekārtošanu pieder Latvijas Sarkanajam krustam, kas arī uzdrošinājās un uzņēmās sagatavot pilnīgi nolaistu ēku sakārtošanu sociālām vajadzībām. "Stūrīšos" ir plānots sniegt sociālo aprūpi un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, nodrošinot diennakts aprūpi 100 pilngadīgām personām ar smagiem garīgā rakstura traucējumiem, kuriem ir I un II grupas invaliditāte.
Senioru Dzīves spēks Cinevillā
 
 
Septembra beigās senioru grupa Dzīves spēks viesojās kino pilsētā Cinevilla. Grupas darbības mērķis ir vienot seniorus kopējām aktivitātēm, uzlabojot dzīves kvalitāti un veicinot dzīvesprieku.
Skolēnu zīmējumu izstāde
 
 
29.septembrī Jelgavā, tirdzniecības namā VIVO notika speciālo internātskolu un pamatskolu audzēkņu zīmējumu konkursa Mana Latvija Zemgales reģiona noslēgums ar skolēnu apbalvošanu.

Pasākumā ar laba vēlējumiem piedalījās arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Irēna Škutāne un VIVO centra vadītāja Agnese Mārtiņkrista. Par omulīgu noskaņojumu rūpējās Jelgavas mūzikas skolas audzēknes ar akordeona spēli.
Mana Latvija no Jelgavas
 
7.daļa
 
Turpinām publicēt Zemgales reģiona speciālo internātskolu audzēkņu atsūtītos zīmējumus konkursam Mana Latvija. Zīmējumus papildina Jelgavas speciālās pamatskolas audzēkņi: Rūdolfs un Ivars Vanagi, Ivita Rāzma, Elīna Cacura, Laura Reinkova, Dzintars Jezdovskis un Aivis Šteinbergs. Skolēnus atbalstīja skolotāja Anna Jēkabsone.
Mana Latvija no Suntažiem
 
6.daļa
 
Turpinām publicēt Zemgales reģiona speciālo internātskolu audzēkņu atsūtītos zīmējumus konkursam Mana Latvija. Zīmējumus papildina Suntažu sanatorijas internātskolas audzēkņi: Kaija Jaunzeme, Kristīne Jefremova, Aivis Stikuts, Agris Apkalns, Diāna Lazdāne, Kārlis Lazdāns, Madara Žigaļeva, Ramona Barane, Arvis Krūmiņš, Rihards Gackis, Evita Taukule, Vineta Krūmiņa un Lāsma Priede. Skolēnus atbalstīja skolotāja Gunta Būmeistare.
Mana Latvija no Pamūšas
 
5.daļa
 
Turpinam publicēt Zemgales reģiona speciālo internātskolu audzēkņu atsūtītos zīmējumus konkursam Mana Latvija. Šoreiz zīmējumi no Pamūšas skolas audzēkņiem: Guntara Trībera, Kristīnes Šimkūnes, Natālijas Vingres, Mārtiņa Lavrinoviča, Ināras Vingres un Mairo Kirilko. Skolēniem zīmēt palīdzēja skolotāja Kristīne Patmalniece.
Ciemos ar zāļu tējām
 
Biedrība Nepaliec Viens sadarbībā ar Latvijas Sarkanā krusta projektu vadītāju Vinetu Ritovu ciemojās Vidzemes priekšpilsētas dienas sociālās aprūpes namā Ūnijas ielā 49. Ciemošanās mērķis bija tikties ar aprūpes nama iemītniekiem, lai diskutētu par zāļu tēju nozīmi, to pareizu pagatavošanu un lietošanu.
Skolas soma bērniem Rīgā un Latvijā 2008
 
Mārtiņa baznīcā, 24.augustā notika svinīgs bērnu Dievkalpojums, kurā piedalījās bērni no Rīgas un arī no citām Latvijas pilsētām. Pēc Dievkalpojuma bērni piedalījās dažādās aktivitātēs, radošās darbnīcās, - zīmēja, dziedāja, dejoja un gāja rotaļās.
Skolas soma pie bērniem Sprīdītī
 
Ar laba vēlējumiem un mudinājumu sekmīgi mācīties jaunajā mācību gadā Nepaliec Viens ciemojās Ķemeros pie bērniem bērnu namā "Sprīdītis" labdarības pasākuma ''Skolas soma 2008'' ietvaros. Skolas somas, ir dāvinājums, ko sarūpējuši skolēni no Vācijas. Kaut arī vēl bija samērā agrs rīts un, ņemot vērā, ka vasaras brīvlaikā no rītiem gribas pagulēt ilgāk nekā parasti, "Sprīdīša" bērni tomēr bija atsaucīgi un radoši, tāpēc piedāvājām katram uzzīmēt savu pirmo skolas dienu. 
Stende

   Latvijas Sarkanā Krusta sociālās aprūpes centrs „Stende" tika atvērts šī gada 17.jūlijā. Tajā paredzētas 17 vietas sociāli maz aizsargātiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Centra mērķis un pamatideja ir iemācīt šiem cilvēkiem dažādas patstāvīgās dzīves iemaņas - gatavot ēst, šūt, adīt, plānot savus izdevumus un tamlīdzīgas lietas, kā arī nodrošināt viņu iekļaušanos sabiedrībā, īpaši rūpējoties par to, lai apkārtējie viņus pieņemtu.
Bildes

Uz Madlienu dodamies, lai biedrībai "Otrās mājas" nogādātu divus datoru sitēmas blokus ar monitoriem, kuri tika sarūpēti, pateicoties labas gribas cilvēkiem, kas nevēlējās atklāt savus vārdus.

Biedrības dienas centrs ierīkots pašvaldības mājās "Zālītes". Sen uzceltā māja, kur pirmskara gados bijis krogs, bet vēlāk - dzīvokļi, šobrīd vēl nav līdz galam izremontēta, tāpēc pilnasinīga biedrības darbošanās tur vēl nav iespējama.
Kliko, lai izlasītu!
 
Nepaliec Viens viesojās Tērvetes sociālajā aprūpes centrā (SAC) “Mežmaliešos”. Tā nebija pirmā reize šajā namā. Šoreiz viesošanās - lai iepazītos ar SAC jauno direktori Signi Vinteri.
Skolēnu zīmējumu izstāde
 
 
26.maijā Liepājā, lielveikala Rimi – Ostmala hallē notika speciālo un internātskolu audzēkņu zīmējumu konkursa Mana Latvija  Kurzemes reģiona labāko zīmējumu autoru apbalvošana un izstādes atklāšana, kas lielveikalā būs skatāma līdz 16.jūnijam.
Sesavas baznīcai 375
 
25.maijā Sesavas Evaņģēliski Luteriskā baznīca (blakus Elejai) svinēja savu 375. gadskārtu. Notika svētku Dievkalpojums un koncerts, pēc kura tika sveikti bijušie baznīcas mācītāji, draudzes cilvēki, sponsori, atbalstītāji, kā arī pašreizējā draudzes evanģēliste Valda Grīnvalde-Šakurova

Viesos bija ieradušies apsveicēji no citām draudzēm, kori un arī operdziedātājs Sergejs Jēgers. Pēc svinīgās apsveikšanas baznīcas dārzā bija sarūpēts arī svētku mielasts.
Mana Latvija no Mazirbes
 
3.daļa
 
Turpinām publicēt bērnu iesūtītos zīmējumus zīmējumu konkursam Mana Latvija. Šoreiz zīmējumi no Mazirbes speciālās internātskolas audzēkņiem Ivetas Eihvaldes, Monikas Vrakinas, Ģirta Lasmaņa, Sanda Zapacka, Edgara Biezbārda, Lenvija Janberga, Sandija Matuļa, Jāņa Brenča, Lāsmas Subatnieces, Laura Springas, Laumas Kalmanes, Sandija Matuta un Oskara Biezbārda.
Mana Latvija no Lažas
 
2.daļa
   
Turpinām publicēt bērnu iesūtītos zīmējumus zīmējumu konkursam Mana Latvija. Šoreiz no Lažas un Mazirbes speciālo internātskolu audzēkņiem Jāņa Stoņa, Modra Sīmaņa, Janeka Butenieka, Ritvara Kluča, Rinalda Stangas, Līgas Melngalves, Ivetas Eihvaldes, Sanitas Treimanes, Jāņa Feldentāla un Levnija Janberga. 
Mana Latvija no Kurzemes
 
1.daļa
   
Zīmējumu konkursa Mana Latvija ietvaros līdz pat 2008.gada beigām piedāvājam apskatīt bērnu iesūtītos zīmējumus. Šoreiz aplūkošanai Laumas Kalmanes, Mārtiņa Sīpola, Ilgas Paipalas, Edgara Kajaka, Janeka Zubenko, Līgas Rozenšteinas, Sanas Skripānes, Sanda Banģa, Signes Karelovas iesūtītie konkursa darbi.

Labdarības koncerta Madlienā atskaņas

 
Trīsdesmit cilvēki brīvprātīgi iesaistījās biedrības Otrās mājas labdarības koncerta organizēšanā Madlienā, nelielā lauku ciematā 70 km no Rīgas. Mērķis bija savākt līdzekļus Otro māju Dienas centra 1. kārtas remontdarbu apmaksai (grīdai un griestiem).
 
Kliko, lai izlasītu!
 
ASV dienvidu štata Alabamas pilsētā Birmingemā atrodas dzijas veikaliņš In The Making, kas kalpo arī kā tikšanās un jaunradīšanas vieta adītāju klubiņa biedriem. Tai pašā pilsētā pirms vairākiem gadiem sāka darboties baznīca Church of The Higlands, kas nepieder nevienai konfesijai un neatbilst klasiskajiem priekšstatiem par to, kāda ir baznīca.
Ciemos Ludzas sociālās aprūpes namā Garbaros
 
Pagajušā gada nogalē Biedrība "Nepaliec Viens'' viesojās Garbaru pansionātā. Tas bija noslēguma pasākums pagājušajā gadā, labdarības akcijas ''Lai darbs uz priekšu labāk iet, ir katram roka jāpieliek!'' ietvaros, dāvinot dažādas noderīgas lietas. Mēs gribētu pateikt paldies pansionāta direktorei un pārējiem darbiniekiem, kas rupējās par iemītniekiem, jo viņi ir paēduši un aprūpēti.
Ciemos pie bērniem sociālās aprūpes centrā
 
Bērnu sociālās aprūpes centrā ''Baldone'' biedrība "Nepaliec Viens''  iesojās jau divas reizes, pirmoreiz akcijas '''Lai darbs uz priekšu labāk iet, ir katram roka jāpieliek!'' ietvaros, dāvinot bērniem siltas šalles, cepures un cimdus. Otreiz, dāvinot attīstošās rotaļlietas zīmējamās lego aplikācijas ar krāsām un zīmuļiem, zīmējamās grāmatu '''Rožukronis bērniem'' un svečturus, ar kuriem var izkrāšņot telpas, tajos ieliekot mazās tējas svecītes.
Ciemos pie bērniem sociālās aprūpes centrā ''Kalkūni''
 
Bērnu sociālās aprūpēs aprūpes centrs '''Kalkūni'' atrodas Latgalē, Daugavpils apriņķī, Kalkūnes pagastā. Iestāde ir Labklājības ministrijas pakļautībā. Biedrība "Nepaliec Viens'' viesojās divas reizes, pirmoreiz akcijas '''Lai darbs uz priekšu labāk iet, ir katram roka jāpieliek!''' ietvaros, dāvinot bērniem siltas šalles, cepures un cimdus. Otreiz, dāvinot attīstošās rotaļlietas zīmējamās lego aplikācijas ar krāsām un zīmuļiem. 
Ciemos pie bērniem SOS bērnu ciematu asociācijā Īslicē
 

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija (SOS BCA) ir sociāla labdarības organizācija, kas rūpējas par grūtībās nonākušajiem bērniem un sagatavo tos patstāvīgai dzīvei. Biedrība "Nepaliec Viens" viesojās SOS bērnu ciematā, lai iepazītos ar to kā tiek bērni aprūpēti, kā arī dāvināt bērniem siltas šalles, cepures un cimdus.
Ciemos pie bērniem Jelgavas sociālās aprūpes centrā
 
Biedrība "Nepaliec Viens''  akcijas '''Lai darbs uz priekšu labāk iet, ir katram roka jāpieliek!''' ietvaros viesojās Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centrā (JBSAC) dāvinot bērniem siltas šalles, cepures un cimdus. Aprūpes nams ir dibināts 1994. gadā un par tā reorganizāciju ir atbildīga Jelgavas dome.

 Ciemos pie bērniem Jūrmalas sociālās rehabilitācijas iestādē


Akcijas '''Lai darbs uz priekšu labāk iet, ir katram roka jāpieliek!''' ietvaros biedrība "Nepaliec Viens" ciemojās Jūrmalā, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādē “Sprīdītis”, dāvinot bērniem siltas šalles, cepures, cimdus un DVD atskaņotāju. Tanī laikā bērnu namu apmeklēja arī labdaru grupa no ASV, kāda labdarības fonda ietvaros, dāvinot bērniem sporta apavus.
Ciemos pie bērniem Alsungas bērnu namā-patversmē
 
 
Biedrība "Nepaliec Viens" ciemojās pie bērniem Alsungas bērnu namā-patversmē, dāvinot nama iemītniekiem- zēniem un meitenēm siltas šalles, cepures un cimdus.
Ciemos pie bērniem Zosēnu pagasta bāreņu namā
 
Biedrība "Nepaliec Viens" ciemojās Zosēnu pagasta bāreņu namā Riekšaviņa, kas atrodas pašā gaujas krastā dāvinot nama iemītniekiem- zēniem un meitenēm siltas šalles, cepures un cimdus. Bērnu bāreņu centrs „Riekšaviņa” dibināts 2004.gada 1.septembrī. Sākumā centrā tika ievietoti 12 bērni, kuriem nepieciešama sociālā aprūpe, rehabilitācija un integrācija sabiedrībā. Bija vairāki bērni- pusaudži, kuri pēc ilgāka laika atkal sāka apmeklēt skolu un mācīties. 

 Ciemos pie bērniem Rēzeknes bērnu patversmē

 

Rudens… Dienas kļūst aizvien drēgnākas un tumšākas, saule mūs iepriecina aizvien retāk. Rodas sajūta, ka nekas labs nenotiek šajās pelēkajās dienās. Ļaudis steidzas veikt savus ikdienas pienākumus, aizņemti ar savām domām un pārdzīvojumiem… Biedrība "Nepaliec Viens" ciemojās Rēzeknes pilšetas bērnu patversmē, dāvinot nama iemītniekiem, zēniem un meitenēm siltas šalles, cepures un cimdus.

Materiāla palīdzība Diakōnijas centra maznodrošinātajiem bērniem
 
Ir pienākusi kārtējā reize, kad ar lepnumu varam teikt, pateicoties atbalstītājiem un sadarbības partneriem, esam sarūpējuši siltās bērnu drēbītes- šalles, cimdus un cepures. Aptuveni 1900 drēbīšu esam uzticējuši Diakonijas centram, lai tās tiktu nogādātas maznodrošināto bērnu rokās.
Pretīm priekam Ludzas pansionātā!
 

Jūnija sākumā biedrība "Nepaliec Viens" ar saviem ģimenes draugiem viesojās, Garbaru pansionātā Ludzā, lai aizvestu pansionāta iemītniekam Jānis, kurš mitinās jau desmito gadu, saimniecībā noderīgas un garšīgas lietas. Par ciemošanās iemeslu bija Jāņa lūgums palīdzēt viņam sagādājot nepieciešamās lietas.

 

Šā gada marta pēdējās dienās biedrība "Nepaliec Viens'' ciemojās pie Inetas un viņas dēliņa, mazā Ulda. Mēs tikām laipni uzņemti, lai arī mēs nebijām iepriekš pazīstami. Šoreiz bija tāda iespēja, piedāvāt Inetai izvēlēties savam mazajam puikam dažādas drēbītes un ļoti vajadzīgos apavus.
Labdarības koncerts Sv.Pētera baznīcā "Mūzika dāvā pārsteigumu"
 

Šī gada 23.martā Sv.Pētera baznīcā notika labdarības koncerts ''Mūzika dāvā pārsteigumu'', kura laikā tika vākti ziedojumi, lai aizvestu Gaismas speciālās internāta pamatskolas bērnus ar mentālām problēmām ceļojumā kalnos ārpus Latvijas.

Pretīm priekam pie bērniem un jauniešiem Tērvetē

 
Kādā Janvāra noslēguma vakarā, kad Latvijā beidzot, tomēr relatīvi iestājusies ziema, saliekam mašīnā kastes ar mīkstajām mantiņām, ko no sirds sarūpējuši Alabamas bērni (ASV), un dāvanām, ko tik pat ļoti no sirds devuši izdevniecības Egmont Latvija darbinieki, un dodamies labdarības misijā uz Tērveti, kur atrodas sociālās aprūpes centrs ''Tērvete''.
 
Privacy Policy | Sitemap