Aizlūgums un labdarības koncerts „Tu Neesi Viens” 2009

Rīgā, 11.septembrī Sv.Pētera baznīcā notika aizlūgums un labdarības koncerts „Tu Neesi Viens”. Aizlūgums bija veltīts visiem tiem, kas 21.gs. ir cietuši teroristu uzbrukumos, karadarbībā, dabas un citās katastrofās un viņu tuviniekiem.
Aizlūgumus, kas izskanēja latviešu, angļu, franču un vācu valodā, vadīja mācītājs Atis Vaickovskis, Sandis Ratnieks, prāvests Andris Kravalis un mācītājs Edgars Mažis. Aizlūgumi mijās ar Gregoriāņu dziedājumiem Schola Cantorum Riga izpildījumā. Aizlūgumu un dziedājumu laikā tika projicēti gadu skaitļi, datumi un vietas, kur 21.gs. laikā ir notikušas dažādas katastrofas.
Pasākuma turpinājumā notika labdarības koncerts, kura mērķis bija saziedot līdzekļus Gaismas speciālās internātskolas audzēkņiem ar garīgās attīstības traucējumiem, lai viņi varētu vienu nedēļu mācīties Cirka skolā Vācijā.
Koncertā piedalījās LELB jauniešu centra Gospeļu koris, Bērnu un jauniešu simfoniskais orķestris „Draugi", Cēsu 1.pamatskolas ģitāristu ansamblis un Gaismas speciālās internātskolas audzēkņi.

Izskanēja skaņdarbi: E. Morricone „Gabriel’s Oboe” no k/f „Misija” G.F. Hendelis „Karalienes Šēbas ierašanās” (klarnetes solo: Līna Kreicberga, Andris Dziļums) J. Haidns „Bērnu simfonija”1. Daļa kopā ar 8 Gaismas speciālās internātpamatskolas audzēkņiem Latviešu tautas dziesmu virkne Aivara Krūmiņa apdarē H. Mancini „Moon River” Aivara Krūmiņa aranžējumā Raksins „Laura” ( saksofona solo Kristaps Lubovs) ‘Lady Madonna” Cēsu 1. Psk. Ģitāristu ansamblis Edvīna Logina vadībā T. Albinoni / Petersons „Adagio”/ „Anytime, Anywere” (soliste Liene Mitre) E. L. Vēbers „No Metter What” ( solo Elīna... , Kalvis Jeņčs) „One moment of Time” ( no V. Hjūstones repertuāra) solo Ieva Upīte.

Aizlūgums un koncerts

Spied uz bildes, lai apskatītu galeriju. Izmanto << >> taustiņus
     Gaismas skolas audzēkņi koncertam gatavojās ļoti nopietni un ar lielu atbildību. "Pirmajās septembra nedēļās Gaismas skolā varēja vērot aktīvu rosību. Muzicējošie bērni atkārtoja instrumentu spēli, mēģinājumi notika gandrīz katru vakaru. Skolēni un skolotāji bija iesaistīti īpašo „Paldies" pārsteigumu veidošanā. Nenoliedzami, sākot šo darbiņu, šaubas mijās ar nedrošību: „Vai man sanāks? Vai pietiks pacietības? Vai mans darbiņš kādam patiks?" Ar katru izveidoto piekariņu auga pašapziņa un vēlme darboties arvien aktīvāk. Darbiņā iesaistījās visi - lieli un mazi, puiši un meitenes, aktīvi darbojās vairākas radošās komandas.
Liels bija prieks, redzot mūsu darba rezultātu - divas eglītes ar aptuveni 300 piekariņiem. Tā sakām lielu PALDIES visiem mūsu draugiem un atbalstītājiem." Stāsta Gaismas skolas direktore Vita Feisberga.

Top pateicības


    ''Laikā, kad mums nav laika paskatīties vienam uz otru, nav laika runāties, priecāties vienam par otru, Svētā Pētera baznīcas velvēs skanēja patiesi sirds vēstījumi. Koncerta rīkotāji, dalībnieki atvēra cilvēku sirdis mīlestībai, ticībai, cerībai. Tikai kopīgiem spēkiem un vienam otru atbalstot, cilvēki var izdarīt daudz skaistu, labu darbu. Paldies visiem koncerta dalībniekiem -LELB jauniešu centra Gospeļu korim, Gaismas speciālās internātskolas skolēniem, Bērnu un jauniešu simfoniskajam orķestrim „Draugi" un Cēsu 1.pamatskolas ģitāristu ansamblim par jauko noskaņu, par degsmi un labestību, kas valdīja Sv. Pētera baznīcā. Paldies par to, ka piepildījāt mūsu sirdis ar to mīlestību, kas nevienu neļaus atstāt vienu!'' Par pasākumu stāsta  Gaismas speciālās internātpamatskolas skolotājas Aelita un GitaKoncerta video ierakstu fragmenti būs skatāmi video sadaļā.

Bildēs par Dzīvi...

Pasākumu rīkoja

Nepaliec Viens  Bildēs par Dzīvi
  


Pasākumu atbalstīja
LELB jauniešu centrs LKr.lv Baznica.org McAbols.lvAbby.lv
     
 

Pasākumu informatīvi atbalstīja


Delfi Apollo TVNET Diena LTV 1
Saistošie raksti: Aizlūgums un labdarības koncerts „Tu Neesi Viens”Bilde ©BpDz

 
Privacy Policy | Sitemap