Stende

   Latvijas Sarkanā Krusta sociālās aprūpes centrs „Stende" tika atvērts šī gada 17.jūlijā. Tajā paredzētas 17 vietas sociāli maz aizsargātiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Centra mērķis un pamatideja ir iemācīt šiem cilvēkiem dažādas patstāvīgās dzīves iemaņas - gatavot ēst, šūt, adīt, plānot savus izdevumus un tamlīdzīgas lietas, kā arī nodrošināt viņu iekļaušanos sabiedrībā, īpaši rūpējoties par to, lai apkārtējie viņus pieņemtu.

Centrā viesojamies dažas dienas pēc tā atvēršanas. Ciemošanās iemesls - nogādāt centram ļoti nepieciešamos dvieļus (un vēl dažas saimniecībā noderīgas lietas) un pašiem apskatīties, kas un kā tur iekārtots.

Stende

Stende

Pie centra mūs laipni sagaida iestādes vadītāja - Ilona Talente, un pirmie trīs centra iemītnieki - Vilnis, Raimonds un Vjačeslavs. Kopīgiem spēkiem sanesam iekšā atvestās mantas, iepazīstamies un aprunājamies. Vilnis izrāda mums iepriekšējā vakarā puišu sazīmētos zīmējumus. Zīmējumi gaišās un košās krāsās, smaidi, jokošanās un bērnišķīga atvērtība vēlreiz apliecina, ka centra iemītnieki tajā jūtas ļoti labi. Un visi apgalvo, ka Stendē esot daudz labāk, nekā Dundagā, kur viņi pirms tam dzīvojuši.

Stende

Stende

Stende

Stende

Stende

Stende

Stende

Kad pēc brīža ierodas arī Sarkanā Krusta Talsu rajona komitejas izpilddirektore Anita Boitmane, izstaigājam un apskatām centra istabiņas, no kurām lielākā daļa vēl tikai gaida savus iemītniekus. Katra istabiņa ir savādāka. Gaumīgi iekārtota. Aizkari, skapīši, gultas pārklāji, glezniņas, sienu dekori... viss pārdomāts un saskaņots. Telpas tiešām ir mājīgas un jaukas. Uzreiz redzams, ka centra vadītāji tā iekārtošanai veltījuši daudz vairāk laika, enerģijas un sirds siltuma nekā parasts, un tas parāda, ka viņiem patiešām rūp, lai cilvēki, kas centrā dzīvos, justos kā mājās. Jo, kā saka A.Boitmane, „Mums visiem, visai sabiedrībai kopā ir jārūpējas par šiem cilvēkiem".

Stende

Stende

Prom braucam iedvesmoti un patīkami pārsteigti. Dāvanā vēl saņemam puišu zīmējumus, kurus viņi no sirds atdod pilnīgi visus, jo gan jau viņi vēl sazīmēs!, kā Vilnis smejas.Bildēs par dzīviPasākumu atbalstījaApetelīgi cepta gaļa uz oglēm vai malkas

Piesakies, tālr:67186007
 
MILLENIUM IT


Serveri un domēnu reģistrācija

Bildes ©Lachi 
Privacy Policy | Sitemap