Ciemos pie bērniem Riekšaviņā
 
Izbraucot no Pelēkās Rīgas, pēc vairāk kā divu stundu brauciena sasniedzam Zosēnu pagasta Melnbāržus. Tur atrodas Bērnu bāreņu aprūpes, rehabilitācijas un integrācijas ģimenē centrs Riekšaviņa.

 

Riekšaviņa tika izvēlēta projekta Bērni palīdz Bērniem mērķa īstenošanai. Projekta mērķis bija piedāvāt bērniem no citas valsts izdomāt un sagatavot vēstījumu kādam no Latvijas bērnu namiem vai rehabilitācijas iestādēm.


Šoreiz šādu vēstījumu sūtīja skautu meitenes no ASV. Sūtījums bija paredzēts Riekšaviņas bērniem un tajā bija mīkstās rotaļlietas, no kurām katrai skautu meitenes klāt ar diedziņu piesēja Riekšaviņas bērnu vārdus.

Bērnu bāreņu aprūpes centrā ierodamies rīta pusē.  Mūs sagaida nama direktore  Aija. Tūliņ saņemam ziņu, ka daļa bērnu saslimuši un ir karantīnas laiks, tāpēc visi bērni nevarēs ierasties uz tikšanos ar mums. Neko darīt! Gripas laiks tomēr!

Pārmijuši kādu vārdu ar skolas skolotājiem un direktori, iedzeram tēju un apēdam pa kādam našķim. Tad dodamies uz skolas sanāksmju halli, kur jau sapulcējušies mūs sagaida bērni.

Lai ciemošanās saturiski un arī emocionāli būtu vairāk piepildīta, līdzi bijām paņēmuši arī vairākas bērnu grāmatas no tipogrāfijas Liels un Mazs, bērnu Bībeles, skaidrojošās Bībeles grāmatas  un Bībeles atlantus, ko mums atvēlēja Bībeles Biedrība. Grāmatas dāvinājām Riekšaviņas bibliotēkai.

Dāvanā bibliotēka saņēma arī Matīsa Meijera nesen klajā nākušo dzīvespriecīgo grāmatu ''Vecāsmātes lielās dienas''. Grāmatas autors pats diemžēl šoreiz nevarēja atbraukt, tāpēc kopā ar grāmatu viņš nosūtīja bērniem vēstuli:

''Sveicieni no aukstās un diezgan pelēcīgas Rīgas. Varbūt, ka pie Jums ir pat aukstāk, bet noteikti skaistāk. Nosūtu nelielu suvenīru - šo grāmatu. Nekas liels, neņemiet ļaunā. Bet nu - ja kādreiz gribas atvilkt elpu, aizmirst par kādām rūpēm un uzlabot omu, ļoti ceru, ka ''Vecāsmātes lielās dienas'' varēs kaut kā palīdzēt :) Iedomājos - grāmata ir grāmata, varbūt kaut kā varu savādāk palīdzēt? Ja sanāk -  uzrakstiet, pastāstiet, kā klājas? Lai Jums jauka diena. Gaidām pavasari! :)''
 

 
Pēc literārās sadaļas aicinājām runāt :) biedrības "Nepaliec Viens" vadītāju Alfu Trepšu. Lai uzrunātu, ieinteresētu bērnus viņš stāstīja interesantus gadījumus no savas ceļotāja pieredzes.

Alfam beidzot savu jautro un nedaudz humoristisko stāstījumu, pārgājām pie ciemošanās galvenā uzdevuma - mīksto rotaļlietu dalīšanas bērniem. Jāatzīst, tas sagādāja labas emocijas ne tikai pašiem bērniem, bet arī viņu skolotājiem, un līdz ar to arī mums pašiem!
 
 
Kliko, lai palielinātu!   
Lai palielinātu, spied uz bildes.

Ir taču tik patīkami, kad cilvēku sejās ir patiess prieks! Tas iedvesmo un dod pārliecību, ka šādi pasākumi ir vajadzīgi. It īpaši, ja pasaulē škiet tik drūma.

Mēs varam viens otram palīdzēt, padarot ikdienu gaišāku. Mums tikai jātic. Jāgrib, izdarīt, kaut mazumiņu, tā iepriecinot otru. Lai mums visiem izdodas!


Paldies!
Biedrība "Nepaliec Viens"
 

Projektu atbalsta
Bildēs par Dzīvi Jānis Roze

Projektu rīko
Bildēs par dzīviBilde&Video ©BpDz 
 
Privacy Policy | Sitemap