Ciemos pie bērniem Rēzeknes bērnu patversmē

 

Rudens… Dienas kļūst aizvien drēgnākas un tumšākas, saule mūs iepriecina aizvien retāk. Rodas sajūta, ka nekas labs nenotiek šajās pelēkajās dienās. Ļaudis steidzas veikt savus ikdienas pienākumus, aizņemti ar savām domām un pārdzīvojumiem… Biedrība "Nepaliec Viens" ciemojās Rēzeknes pilšetas bērnu patversmē, dāvinot nama iemītniekiem, zēniem un meitenēm siltas šalles, cepures un cimdus.

Rēzeknes pilsētas Bērnu patversmē ik rītu mostas un dodas savās ikdienas gaitās četrdesmit viens bērns. Lielākie bērni mēro ceļu uz vidusskolām un arodskolām, mazākie uz bērnudārzu, bet paši mazākie paliek patversmē gādīgu audzinātāju aprūpē. Tikai pieci no visiem patversmes bērniem ir bāreņi, pārējo bērnu vecākiem ir atņemtas vai nu aprūpes, vai aizgādības tiesības. Pieci bērni jau ir pilngadīgi, bet viņi sekmīgi turpina mācības skolās un vēlas uzturēties patversmē līdz atestāta iegūšanai. 

Bērniem ļoti patīk pārgājieni, ekskursijas, dažādas nodarbības. Aktīvākie bērni piedalās sporta pulciņos, pašdarbības kolektīvos, dzied un dejo. Brīvajā laikā bērni apgūst dažādas sadzīviskas prasmes – mācās gatavot ēst, šūt, plānot savas naudas izlietojumu. Lielākie bērni vasarā cenšas atrast darbu un nopelnīt naudu, lai to varētu tērēt pēc saviem ieskatiem.

 

 
 
Bioloģiskie vecāki ļoti reti apciemo savus bērnus, aizmirst par viņiem pat dzimšanas dienās. Protams, patversmē darbinieki cenšas katram bērnam veltīt uzmanību un mīļumu, Tāpēc vienmēr priecē pavisam svešu, nepazīstamu cilvēku nesavtīgā palīdzība un iejūtība ne tikai Ziemassvētku akciju laikā, bet arī ikdienā. 
 
Bērnu patversmes mācību klasē pašlaik tiek ierīkots interneta pieslēgums, tāpēc būtu ļoti nepieciešams dators. Bērniem patīk sarakstīties ar e - pasta palīdzību, spēlēt dažādas datorspēles, kā arī skatīties animācijas un mākslas filmas datorā. Tā ir lieliska izklaide un arī jaunu zināšanu apguve.
 

Nepaliec Viens
 

Atbalstīja
 
Bildes ©LaChi

 
Privacy Policy | Sitemap