Ciemos pie bērniem SOS bērnu ciematu asociācijā Īslicē
 

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija (SOS BCA) ir sociāla labdarības organizācija, kas rūpējas par grūtībās nonākušajiem bērniem un sagatavo tos patstāvīgai dzīvei. Biedrība "Nepaliec Viens" viesojās SOS bērnu ciematā, lai iepazītos ar to kā tiek bērni aprūpēti, kā arī dāvināt bērniem siltas šalles, cepures un cimdus.

Latvijas SOS BCA ir starptautiskas organizācijas SOS-KINDERDORF International dalīblocekle, kas darbu Latvijā uzsāka 1997.gada jūlijā. Organizācijas misija ir rūpēties par bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības, veidojot ģimeni un rūpējoties par viņu nākotni.

Nonākot ciematā, bioloģiskie brāļi un māsas netiek šķirti un turpina dzīvot kā viena ģimene. Arī pārējie bērni jaunajā ģimenē kļūst par brāļiem un māsām. Katra ģimene veido savas mājas. Bērni, kuri nokļūst ciematā un sieviete, kura nolēmusi audzināt un mīlēt bērnus, uzsāk dzīvi ciemata ģimenes mājā. Turpmāk viņi ir viena ģimene – mamma, bērni, brāļi un māsas.

SOS ģimene ir sabiedrības daļa. Ciematā ir 12 ģimenes mājas un administratīvās ēkas. Katru māju ģimene iekārto savā īpašā stilā, bet kopīgi tās veido vienotu ansambli. Pieaugušajiem tā ir dzīves un darba vieta, bet bērniem tās ir mājas. Citos ciematos ir arī bērnudārzs, izglītības iestādes, ja tādu nav tuvākajā apkaimē. Šīs izglītības iestādes parasti apmeklē arī bērni no tuvākās apkārtnes vai pilsētas.

Ciematos bērni atrod mājas un audžu mammu, kura sauc par SOS mammu. Mamma neatlaidīgi un gudri virza bērnus pretī patstāvībai un neatkarībai, mudinot bērnus pakāpeniski uzņemties atbildību par sevi un iegūt izglītību, pieņemt savu pagātni un būt laimīgiem šodien. Bioloģiskie brāļi un māsas netiek šķirti, viņi kopā dzīvo vienā ģimenes mājā, tāpēc vienas bioloģiskās ģimenes bērni var būt arī vecāki.
 
 
Bērni dzīvo SOS ciematā līdz pamatskolas absolvēšanai, pēc tam viņu dzīve turpinās SOS Jauniešu mājā, kur būdami jau pusaudži, bērni pedagogu vadībā iemācās patstāvīgi saimniekot un veidot attiecības, apgūst profesiju un sāk strādāt. Ilgtermiņa ģimenes tipa aprūpe bērniem SOS sistēmā ir organizēta tā, lai bērni pakāpeniski pieaugtu un nobriestu patstāvīgai dzīvei. Emocionāls briedums, stabils darbs, regulāri ienākumi un dzīvesvieta ir tie rādītāji, kuri apliecina, ka bērns ir izaudzis un gatavs uzsākt patstāvīgu dzīvi.

Pašlaik ciematā visnepieciešamākais ir spēļu un rotaļu laukums. Ņemot vērā to, ka 10 gadu laikā nav bijusi iespēja investēt līdzekļus spēļu laukuma atjaunošanai, tas ir nolietots un nepiemērots bērnu rotaļām. Būtu pateicīgi, ja kāds uzņēmums piešķirtu līdzekļus spēļu laukuma atjaunošanai vai uzņemtos veikt spēļu laukuma izveides darbus par saviem līdzekļiem.

Aicinām atbalstīt SOS bērnu ciemata darbu. Uzziņām sūtot e-pastu uz vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotuNepaliec Viens
 

Atbalstīja
 
Bildes ©LaChi

 
Privacy Policy | Sitemap