Ciemos pie bērniem sociālās aprūpes centrā
 
Bērnu sociālās aprūpes centrā ''Baldone'' biedrība "Nepaliec Viens''  iesojās jau divas reizes, pirmoreiz akcijas '''Lai darbs uz priekšu labāk iet, ir katram roka jāpieliek!'' ietvaros, dāvinot bērniem siltas šalles, cepures un cimdus. Otreiz, dāvinot attīstošās rotaļlietas zīmējamās lego aplikācijas ar krāsām un zīmuļiem, zīmējamās grāmatu '''Rožukronis bērniem'' un svečturus, ar kuriem var izkrāšņot telpas, tajos ieliekot mazās tējas svecītes.
 
Bērnu sociālās aprūpes institūcija „Baldone” atrodas Baldones pagastā, Kaķīšos. Tā ir ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcija, kurā dzīvo bērni no 4 gadu vecuma un jaunieši ar I vai II grupas invaliditāti, kas saistīti ar smagiem vai dziļiem intelektuālās attīstības traucējumiem.


Baldones bērnu nams nodrošina saviem iemītniekiem:

  • mājokli, sociālo aprūpi, sociālo rehabilitāciju,
  • nodrošina personu ar veļu, apģērbu, apaviem, personīgās higiēnas piederumiem,
  • nodrošina ar personas vecumam un veselības stāvoklim atbilstošu ēdināšanu,
  • nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību, minimālos āŗstēšanās pasākumus, reģistrāciju pie ģimenes ārsta,
  • nodrošina tehniskos palīglīdzekļus atbilstoši klienta vajadzībām normatīvos aktos noteiktā kārtībā
 
 
Katram nama iemītniekam ar intelektuālās attīstības traucējumiem ir atšķirīgs spēju līmenis un atšķirīgas vajadzības, nepieciešami piemēroti dzīves apstākļi, droša vide un atbalstoša attieksme. 
 
Pēdējos gados bērnu, kuri iestājas centrā veselības stāvoklis, ir smags un ir nepieciešama īpaša aprūpe un kopšana, taču darbinieki nenolaiž rokas un strādā ar panākumiem, atvieglojot fiziskās ciešanas un radot emocionāli labvēlīgu psiholoģisku klimatu.


Tāpēc nama galvenie uzdevumi ir:

  • attīstīt un pilnveidot personas pašapkalpošanās prasmes, pašnoteikšanās un komunikatīvās spējas,
  • veicināt un pilnveidot personas spējas pārvarēt psiholoģiskos, fiziskos un citus šķēršļus, pielāgoties fiziskai un sociālai videi, lai integrētos sabiedrībā,
  • bērnu audzināšanas darbs, iesaistīšana kultūras un sporta pasākumos, interešu nodarbībās, sagatavošana apmācībai speciālajās skolās vai integratīvās klasēs,
  • informēt sabiedrību par cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, veidojot sapratni un atbalstošu attieksmi.
 
 
Lai to visu varētu īstenot, nama darbinieki apmāca iemītniekus ikdienā rūpēties par sevi patstāvīgi, lai bērni apgūtu: personīgās higiēnas prasmes, apģērba sakārtošanu, mazgāšanu, uzturēšanu kārtībā, lai varētu dzīvot cik iespējams neatkarīgi no citiem cilvēkiem un paši par sevi rūpēties.
 
Tāpat iemaņas tiek apgūtas arī saskarsmes un uzvedības prasmes, piedaloties kultūras un sporta pasākumos institūcijā un ārpus tās, darba audzināšanā, dzīvojamo telpu un teritorijas uzkopšanā, mācoties gatavot sev ēdienu, mazgāt savu veļu, strādājot dārzā. Tiek apmeklētas izstādēs, veidojot savstarpējas attiecības ar līdzcilvēkiem.

Biedrība "Nepaliec Viens''aicina katru kam ir iespēja un interese atbalstīt Baldones bērnu namu, lai turpinātu bērnu tālāku pilnveidošanos un padarītu viņu ikdienu interesantāku ar nodarbībām vai relaksācijas iespējām. Tam ir nepieciešamas galda spēles, puzzles u.c.
 
Vairāk var uzzināt sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vaiNepaliec Viens

 

Atbalstīja
 

Bildes ©LaChi

 
Privacy Policy | Sitemap