Tiek meklēta organizācijas vīzija
 
Viena no manām iecienītākajām grāmatām Bībelē ir Salamana pamācības, un īpaši man prātā ir viens no tās pantiem: "Kur nav nekāda pravietiska priekšnosacījuma par nākotni, tur tauta kļūst mežonīga un garīgi tukša." (Salamana pamācības 29:18). Salamana pamācības runā par "vīziju" kā ziņu, ko pravieši nodod tautai. Bet es domāju, ka šis princips nav attiecināms tikai uz Vecās Derības praviešiem. Lai kur arī cilvēki neatrastos, tiem nepieciešama skaidra vīzija, lai no pagātnes cauri šodienas realitātei dotos nākotnē.
Ja jums nepieciešams kuģis, kādēļ gan to neuzbūvēt?
 
Dažiem patīk sapņot: "Ja vien man būtu dota iespēja, es parādītu, uz ko esmu spējīgs!" Citi stāsta par to, ko izdarīs, kad pienāks "viņu kuģis". Mēs runājam par cilvēkiem, kuri piedzīvoja lielu izrāvienu, kad "iespēja pieklauvēja pie durvīm". Bet, ja nu tai brīdī, kad "iespēja klauvē", mēs esam diendusā? Esam iznesuši atkritumu spaini? Vai esam kādā, ar hobiju saistītā aktivitātē?
Jaunajā gadā plānojot labākiem laikiem
 
Čārlzs Dikenss klasisko noveli "Stāsts par divām pilsētām" sāk ar paziņojumu: "Tie bija labākie laiki, tie bija sliktākie laiki..." Savā ziņā ir grūti noticēt, ka vēl viens kalendārais gads ir gandrīz beidzies, bet daudzi no mums piekritīs, ka apraksts "sliktākie laiki" ir diezgan atbilstošs.