www.nepaliecviens.lv izmanto sīkdatnes, lai palīdzētu uzlabot tīmekļa vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās teicamu darbību.
 

Aicina pieteikt cilvēkus un organizācijas balvai „Cilvēka izaugsmei Latvijā” 2019. gadam

 

 

Līdz 2019.gada 31.maijam Latvijas sabiedrība sabiedrība tiek aicināta pieteikt cilvēkus un organizācijas balvu konkursam „Cilvēka izaugsmei Latvijā”. Balvas mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju izglītību, veselību un labklājību un izcelt sociālās atbildības iniciatīvas. Balva tiek piešķirta,  godinātu Latvijas cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus par ieguldījumu cilvēka izaugsmē. 

“Mēs meklējam cilvēkus un organizācijas, kuras ar savu neatlaidīgo darbu un ieguldījumu ir veicinājušas labklājību un izaugsmi valstī. Mēs vēlamies, lai labie darbi tiek novērtēti un būtu lielisks piemērs citiem,” Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga aicina ikvienu palūkoties sev apkārt un ar balvu konkursa palīdzību izgaismot līdzcilvēku labos darbus. Pretendentus balvas saņemšanai var izvirzīt jebkura fiziska vai juridiska persona, izņemot pati sevi.

Onkoloģijas skartajiem un viņu tuviniekiem 2019: mākslas terapija garīgai, emocionālai un fiziskai atveseļošanai

 
23.martā no pl.17:00 Rīgā, Akas ielā 13, Apvienotā Metodistu baznīcā notiks sarunas un nodarbība  ar terapeiti Mg. sc. sal., Mg. art.Lauru Danilāni.
Mākslas terapijā tiek izmantoti dažādi mākslas materiāli un tehnikas, taču, lai piedalītos, nav nepieciešamas kādas īpašas zināšanas vai prasmes. Mākslas terapijā nozīmīgs ir radošais process, kas ir vērsts uz cilvēka garīgās, emocionālās un fiziskās labklājības veicināšanu. Atveseļošanās procesā mākslas terapija tiek izmantota, lai pārvarētu traumatisku pieredzi, mazinātu slimības, traucējuma vai problēmas radītās sekas, ļautu pieņemt citu dzīves situāciju.
Māksla dod iespēju runāt citā valodā, attēlot to, ko nav iespējams paust ar vārdiem. Tā palīdz atklāt apslēpto un ieraudzīt nesaskatīto.

Saikne ar Dzīvības Spēku. Mācītāja Ģirta Roznera īsās pārdomas.
No pl.18:30 līdz 19:30 onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas tikšanās. Pasākuma laikā tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana.
 

Nūjošana 2019: Rīgā piedalīties marta nodarbībās un saņemt nūjas ir par brīvu!

 
Rīgā dažādās vietās ikviens tiek aicināts piedalīties Eiropas Sociālā fonda projekta finansētās nūjošanas nodarbībās. Nūjošana (Nordic Walking) ir pastaiga ar īpaši izstrādātām nūjām, kas palīdz nostiprināt un attīstīt dažādas muskuļu grupas. Nūjošana ir vienkāršs, visiem pieejams un efektīvs veids, kā nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, kas neprasa ne lielus finansiālos līdzekļus, ne īpašu fizisko sagatavotību, ne milzīgu laika patēriņu. Turklāt šī aktivitāte ir lieliska alternatīva, kā pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, uzlabot savu veselību un atslābināties no ikdienas stresa.
 
Ja Tev ir savas nūjas, tad ņem līdzi, bet ja nav, tad tās varēsi saņemt pirms nodarbības uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Nūjošanas reizē varēsi izvēlēties sev atbilstošas intensivitātes grupu. Nodarbības vada Tautas Sporta asociācijas nūjošanas instruktori. Piedalīšanās un nūju izmantošana ir par brīvu!

 

 

Latvijā no 27.maija līdz 02.jūnijam jau astoto reizi starptautiskā projektā “NowWeMOVE” norisināsies Latvijas Veselības nedēļa 2019, kurā iedzīvotāji tiks mudināti piedalīties dažādās veselīgās fiziskajās aktivitātēs. Veselības nedēļā tiek aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sportiskās gatavības. Skolas, pirmsskolas izglītības iestādes, universitātes, sporta skolas, uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, senioru organizācijas utt.. Ierobežojumu nav!

Šī ir lieliska iespēja mudināt visus Latvijas iedzīvotājus būt fiziski aktīviem, jo kā zināms, regulāras fiziskas aktivitātes ir lētākais un efektīvākais veids kā novērst dažādas saslimšanas un uzturēt sevi labā fiziskā formā. Veselības Nedēļa tiek organizēta lai parādītu, ka ir daudzi vienkārši un visiem pieejami veidi, kā ikdienā nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kas vērstas uz cilvēka veselības uzlabošanu un kopā ar ģimeni un draugiem pavadīt laiku, kopā atpūšoties. 

 Palīdzība atkarīgajiem, disfunkcionālām ģimenēm, bērniem, jauniešiem, līdzatkarīgajiem un viņu tuviniekiem 2019
 
 
Atbalsts un palīdzība tiem, kurus nomoka alkohola, narkotiku, azarspēļu atkarība, kompulsīva pārēšanās, anoreksija vai bulīmija. Ir vēlēšanās saglabāt skaidrību, atveseļoties, mainīties, savā labā. Ir aicināti arī ģimenes locekļi, tuvinieki un draugi, kuri emocionāli cieš no tuvinieku vai draugu atkarības ietekmētās uzvedības. Grupās tiek saglabāta dalībnieku anonimitāte, tur nav ne iestāšanās, ne arī dalības maksas.
Topošo un esošo vecāku skola: Jauno Māmiņu (Ģimeņu) Klubs „Ligzdiņa” nodarbības pirmsdzemdību laikā 2019
 

Topošo un esošo vecāku skola: Jauno Māmiņu (Ģimeņu) klubs „Ligzdiņa" aicina topošos un esošos vecākus piedalīties nodarbībās pirms mazuļa piedzimšanas, lai iedrošinātu un stiprinātu vecāku uzdevumiem, veicinot jaundzimušā/mazuļa drošu un labvēlīgu emocionālo un fizioloģisko attīstību.