Nūjošana 2020: Rīgā piedalīties oktobra nodarbībās un saņemt nūjas par brīvu Dzirciemā, Ziepniekkalnā, Bolderājā, Mežciemā, Vecmīlgrāvī, Ķengaragā, Buļļos, Juglā, Imantā, Torņakalnā, Grīziņkalnā, Mežaparkā, Teikā

 
Rīgā dažādās vietās ikviens tiek aicināts piedalīties Eiropas Sociālā fonda projekta finansētās nūjošanas nodarbībās. Nūjošana (Nordic Walking) ir pastaiga ar īpaši izstrādātām nūjām, kas palīdz nostiprināt un attīstīt dažādas muskuļu grupas. Nūjošana ir vienkāršs, visiem pieejams un efektīvs veids, kā nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, kas neprasa ne lielus finansiālos līdzekļus, ne īpašu fizisko sagatavotību, ne milzīgu laika patēriņu. Turklāt šī aktivitāte ir lieliska alternatīva, kā pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, uzlabot savu veselību un atslābināties no ikdienas stresa.
 
Ja Tev ir savas nūjas, tad ņem līdzi, bet ja nav, tad tās varēsi saņemt pirms nodarbības uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Nūjošanas reizē varēsi izvēlēties sev atbilstošas intensivitātes grupu. Nodarbības vada Tautas Sporta asociācijas nūjošanas instruktori. Piedalīšanās un nūju izmantošana ir par brīvu!
 Aicinām palīgā brīvprātīgos nodarbību telpas tapšanā bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem 2020
 
Daudzfunkcionālais centrs bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem „Solis Augšup” Rīgā, Mārupes ielā 14a aicina palīgā brīvprātīgos jebkurā nedēļas dienā, lai atbrīvotu telpu, veiktu kosmētisko remontu uc. Ar atbalstītāju līdzdalību vecā garāža pārtaps par multifunkcionālu zāli nodarbībām bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem, ģimenēm un speciālistiem. Pieteikšanās un uzziņām Elīnai: +371 26191333
 
Daudzfunkcionālais centrs bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem „Solis Augšup”
 
 
 
Bilde ©ss
 
 
PETĪCIJA PAR ZVĒRAUDZĒŠANAS AIZLIEGUMU LATVIJĀ
Latvijas Republikas Saeimai
 
Latvijas zvēraudzētavās ik gadu nežēlīgos apstākļos izaudzē un nogalina vairāk nekā pusmiljonu dzīvnieku – lapsas, ūdeles un šinšillas. Dzīvnieku ciešanas zvēraudzētavās var izbeigt, vienīgi aizliedzot šo cietsirdīgo praksi ar likumu. 
Zvēraudzētavās dzīvniekus visu mūžu tur šauros stiepļu sprostos, kas liedz viņiem iespēju apmierināt pat sugai raksturīgās pamatvajadzības – skriet, peldēt, medīt, rakt alas, veidot ģimenes. Ūdeles, kas ir savrupi, teritoriāli dzīvnieki, sprostos ir spiestas mitināties kopā ar citiem dzīvniekiem. Zvēraudzētavās ūdelēm nav iespējas peldēt, kas šiem daļēji ūdenī dzīvojošajiem dzīvniekiem ir neatņemama dzīves daļa. Ierobežotajos apstākļos dzīvniekiem attīstās stereotipiska uzvedība, t.i. bezmērķīgas atkārtotas kustības, kas liecina par nepiemērotiem dzīves apstākļiem un ilgstošu stresu. 
Būtiska problēma zvēraudzētavās ir kanibālisms. Sprostā neatrodot citas nodarbes, stiprāki dzīvnieki mēdz uzbrukt vājākiem, tos smagi savainojot vai pat nogalinot. Sprostā dzīvniekiem nav iespējas paslēpties vai aizmukt vienam no otra. Zvēraudzētāji izvēlas nogalināšanas metodes, kas vismazāk kaitē kažokādas kvalitātei, tai pašā laikā maz uzmanības pievēršot dzīvnieka nesāpīgai nonāvēšanai. Ūdeles, kas dabā lielu daļu laika pavada ūdenī un var aizturēt elpu uz ilgu laiku, nogalina gāzes kamerās. Dažreiz pat pēc 20 minūtēm smacēšanas dzīvnieki mēdz palikt dzīvi. Lapsas un šinšillas tiek nogalinātas ar elektrību un var mocīties vairākas minūtes, līdz zaudē samaņu.
 
21. gadsimtā vairs nav vajadzības mocīt un nogalināt dzīvniekus, lai ražotu dekoratīvus apģērba elementus. Sabiedrība sagaida no saviem līderiem lēmumus, kas veidos labāku nākotni visneaizsargātākajiem starp mums – dzīvniekiem.
 
Ņemot vērā to, ka:
 • atkārtoti pētījumi Latvijas zvēraudzētavās parāda, ka šajās fermās nav iespējams nodrošināt dzīvnieku labturību;
  nogalināt dzīvniekus vienīgi viņu kažoku dēļ ir nevajadzīgi un neētiski;
 • divas trešdaļas Latvijas sabiedrības uzskata par nepieņemamu dzīvnieku audzēšanu un nogalināšanu kažokādu ieguvei;
 • zvēraudzēšanai nav būtiska pienesuma tautsaimniecībā un dažkārt tā tai pat kaitē;
 • citas Eiropas valstis aizliedz šo praksi;
aicinām Saeimu pieņemt aizliegumu Latvijā audzēt un nogalināt dzīvniekus viņu kažokādu iegūšanai, nosakot pārejas periodu fermu īpašnieku ieguldījumu kompensēšanai. 
 
 
Miljoniem dzīvnieku dzīvību ir Jūsu rokās. 
Attālināts atbalsts atkarīgajiem, līdzatkarīgajiem, pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem ārkārtējās situācijas apstākļos 2020
 
 
Attalināts atbalsts un atveseļošanās iespējas alkohola, narkotiku, azartspēļu atkarīgajiem un līdzatkarīgajiem. Pieaugusšajiem, bērniem un jauniešiem. 12 soļu sapulces notiek tiešsaistē.
Palīdzība Covid-19 krīzes mazināšanai #paliecmājās Tālrunis 25661991  

 

Brīvprātīgo palīdzības kustība Covid-19 krīzes mazināšanai
#paliecmājās
Palīdzības tālrunis 24/7
+371 25661991
Qr Code
  
 

 

pirmdiena - piektdiena

no 10:00 līdz 14.00 

29438355 | 20224913 | 25643438
Qr Code
  
 • būt uzklausītam
 • aprunāties par sev aktuālo
 • noskaidrot par sev interesējošo 
 • uzzināt par notikumiem un pasākumiem 
Ja ir ierobežotas iespējas saņemt zvanus, atliek vien pateikt, un ar Jums sazināsies!
(ar neatbildētiem, arī pēc norādītā laika, sazināsimies!)
 Sociālo prasmju attīstības grupu nodarbības bērniem un pusaudžiem ar autiskā spektra traucējumiem (AST) 2020.gadā
 
  
Piedāvājam apmeklēt sekojošas sociālo prasmju attīstības grupas bērniem un pusaudžiem ar autiskā spektra traucējumiem (AST).
1. Pirmsskolas grupa latviešu un krievu valodā runājošiem bērniem:
  • bērniem vecumā no 4 līdz 6 gadiem ar AST;
  • deklarēta dzīves vieta Rīgā (ar Rīgas sociālā dienesta nosūtījumu);
  • bērnam jāspēj sadarboties, jābūt vismaz daļēji verbālam un bez agresīvas uzvedības, kas apdraud sevi un citus.
2. Sākumskolas grupa latviešu un krievu valodā runājošiem bērniem:
  • bērniem vecumā no 7 līdz 11 gadiem ar AST;
  • deklarēta dzīves vieta Rīgā (ar Rīgas sociālā dienesta nosūtījumu); 
  • bērnam jāspēj sadarboties, jābūt vismaz daļēji verbālam un bez agresīvas uzvedības, kas apdraud sevi un citus.
Nodarbības notiek Rīgā, Mārupes ielā 14 A, divas reizes nedēļā, darba dienu vakaros. Vienai grupai paredzētas 18 nodarbības.
Qr Code
 
Papildus informācija un pieteikšanās sazinoties ar e-pastu:  vai tālruni: +371 26394426
 
 
Bilde ©
 
Palīdzība atkarīgajiem, disfunkcionālām ģimenēm, bērniem, jauniešiem, līdzatkarīgajiem un viņu tuviniekiem 2020
 
 
Atbalsts un palīdzība tiem, kurus nomoka alkohola, narkotiku, azarspēļu atkarība, kompulsīva pārēšanās, anoreksija vai bulīmija. Ir vēlēšanās saglabāt skaidrību, atveseļoties, mainīties, savā labā. Ir aicināti arī ģimenes locekļi, tuvinieki un draugi, kuri emocionāli cieš no tuvinieku vai draugu atkarības ietekmētās uzvedības. Grupās tiek saglabāta dalībnieku anonimitāte, tur nav ne iestāšanās, ne arī dalības maksas. Ja ir pulcēšanās ierobežojumi, atbalstu var saņemt attālināti, tiešsaistē, ar tālruņa un e-pasta palīdzību.
Topošo un esošo vecāku skola: JMĢK „Ligzdiņa” nodarbības pirmsdzemdību laikā 2020
 

Topošo un esošo vecāku skola: Jauno Māmiņu (Ģimeņu) klubs „Ligzdiņa" aicina topošos un esošos vecākus piedalīties nodarbībās pirms mazuļa piedzimšanas, lai iedrošinātu un stiprinātu vecāku uzdevumiem, veicinot jaundzimušā/mazuļa drošu un labvēlīgu emocionālo un fizioloģisko attīstību. Ja būs noteikti pulcēšanās ierobežojumi, nodarbības ir paredzētas attālināti, tiešsaistē (online).