CBMC Roberts Dž. Tamasi dreamstime
 
 
Kāds skatītājus un sportu aprakstīja šādi: "Tūkstošiem līdzjutēju, kas sēž savās sēdvietās - cilvēki, kuriem izmisīgi nepieciešama izkustēšanās - vēro sportistus, kuriem izmisīgi nepieciešama atpūta. Daudziem no mums ir liela vajadzība pēc lielākām fiziskām aktivitātēm. Tomēr tajā pašā laikā atpūta ir tas, kas arī mums ir nepieciešams - it īpaši, kad mēs runājam par saspringto, neprātīgo biznesa un profesionālo vidi.
 
Pirms daudziem gadiem man bija ļoti saspringts grafiks: daudz agra rīta sanāksmju, prasīgi ikdienas plāni un termiņi, kā arī ievērojams daudzums biznesa ceļojumu. Slimība pēkšņi apstādināja manu skrējienu. Spiests vairākas dienas palikt mājās, es mēģināju lasīt ko nopietnu un svarīgu, bet ļoti ātri iemigu. Es nebiju aptvēris, cik ļoti esmu noguris. Pēc dažām dienām es atgriezos darbā, atjaunots un ar stingru apziņu, ka man ir nepieciešams pietiekami atpūsties.

Dažās profesijās 40 stundu darba nedēļa tiek uzskatīta par "nepilnas slodzes" darbu. Nav nekas neparasts, ka cilvēki dažos uzņēmumos strādā 70, 80, pat 100 stundas nedēļā! Lai gan var būt reizes, kad šādi grafiki ir neizbēgami, darbs šādā tempā ilgākā laika periodā neizbēgami prasīs nodevas - fiziskas, mentālas, emocionālas, garīgas un arī attiecībās.
 
Svētie Raksti par to runā. Lai arī mēs bieži varam lasīt aicinājumus uz rīcību un uzticīgu kalpošanu Dievam un Viņa nolūkiem, mēs atrodam arī norādījumus par atpūtu - gan ķermenim, gan garam. Lūk, daži piemēri:
 
Atpūta der visiem - pat Dievam. 1. Mozus grāmatas pirmajā nodaļā ir aprakstīts viss, ko Dievs darīja, radot debesis, zemi un Visumu. Tad mums ir teikts, ka, pēc darba paveikšanas, Viņš atpūtās. "Un Dievs pabeidza septītajā dienā Savu darbu, ko Viņš bija darījis, un atdusējās septītajā dienā no visa Sava darba, ko bija darījis" (1. Mozus 2:2).

Dievs mūs ir radījis atpūtai. Viens no 10 baušļiem mums liek atlicināt dienu "sabata atpūtai", nospiežot pauzes pogu no visiem mūsu darbiem, neatkarīgi no tā, kādā formā tie varētu notikt. Neatkarīgi no tā, kas mēs esam, neatkarīgi no tā, ko mēs darām, mums visiem ir nepieciešams laiks atpūtai. "Sešas dienas tev jāstrādā, bet septītajā dienā tev jābūt mierā, arī aramā un pļaujamā laikā tev jāietur miers" (2. Mozus 34:21).
 
Sabata atpūta ir dāvana, nevis nasta. Kad Dievs noteica sabata dienu, Viņš to nedarīja, lai ieviestu jaunus noteikumus. Viņš to darīja mūsu labā, lai atgādinātu mums par atpūtas un atjaunošanās nozīmi. "Un Viņš (Jēzus) uz tiem sacīja: "Sabats ir celts cilvēka dēļ un ne cilvēks sabata dēļ"" (Marka 2:27).
 
Laika veltīšana atpūtai var būt pielūgsmes veids. Viens no sliktākajiem aizrādījumiem, ko kāds var izteikt, ir: "Dariet tā, kā es saku, nevis tā, kā es daru." Kad Dievs pamāca Savus ļaudis atpūsties, Viņš norāda uz Sevi kā uz piemēru, kā to darīt. "Tātad vēl atliek svēta dusa Dieva tautai. Jo, kas iegājis Viņa atdusā, tas arī pats dusējis no saviem darbiem kā Dievs no
Saviem" (Ebrejiem 4:9-10).

Ir laiks strādāt - un laiks atpūtai. Daudzi no mums aktīvi cenšas darīt lietas Dieva labā, un tas ir labi. Bet Svētie Raksti mums saka arī, ka ir laiks palēnināties, atpūsties un koncentrēties uz Viņu. "Ceri uz To Kungu un dari labu.... Meklē savu prieku savā Kungā.... Pavēli Tam Kungam savu ceļu.... Esi kluss Tā Kunga priekšā un gaidi uz Viņu" (Psalmi 37:3-7).
 
 

Roberts Dž. Tamasi

 
© 2025. Roberts Dž. Tamasi ir autors vairākām grāmatām, tajā skaitā "Marketplace Ambassadors: CBMC’s Continuing Legacy of Evangelism and Discipleship"; "Business at Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today’s Workplace"; "Tufting Legacies; The Heart of Mentoring", kopā ar līdzautoru David A. Stoddard un rediģējis citas grāmatas. Roberts katru otro nedēļu publicējas blogā: www.bobtamasy.blogspot.com
 
 
Jim Firnstahl, President
2850 N. Swan Road, Suite 160, Tucson, Arizona 85712, U.S.A.,
mmanna@cbmcint.org | www.cbmcint.org
CBMC - LATVIJA : Māris Dižgalvis, valdes priekšsēdētājs,
maris.dizgalvis@cbmc.lv | www.cbmc.lv
Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, © 2025. 

 Bilde © dreamstime
 
 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs