Kalpošana uz Kuģa

    Vai esat kādreiz bijis uz okeāna kruīza kuģa?  Ja jā, tad noteikti esi novērojis komandas darbu un viņu attieksmi pret ceļotājiem. Tas varētu būt labs piemērs kalpošanas darbam, kam nepieciešama kalpotāja sirds.

Mana māte un es tikko atgriezāmies no kruīza Aļaskā ''Jūras vīzijas". Tas bija ļoti patīkams ceļojums, bet vislielāko iespaidu uz mani atstāja kuģa komanda.

Komandai bija 755 locekļi no 51 dažādas valsts. Lieki būtu piebilst, ka tiem bija ļoti atšķirīga dzīves pieredze. Bet bija viena kopēja lieta - kalpotāja sirds. Un kopā ar to augsta darba kultūra un vēlme palīdzēt, turklāt ne tikai pasažieriem, bet arī vienam otram.

Mēs mēģinājām iepazīties ar dažiem komandas locekļiem un uzzināt par viņiem nedaudz vairāk. Daži no viņiem bija paņēmuši pārtraukumu studijās vai arī bija tikko kā beiguši vidusskolu, daži bija sezonas strādnieki, un esmu pārliecināts, ka bija arī tādi, kuriem tikai vajadzēja naudu. Bet izskatījās, ka viņi visi godprātīgi respektēja viens otru un centīgi strādāja, lai kruīza ceļojums būtu patīkams visiem tā dalībniekiem.

Viens no komandas locekļiem izteicās, ka multinacionālā, multikulturālā komanda ir līdzīga Apvienotajām Nācijām tikai ar to starpību, ka uz kuģa cilvēki izjūt patiesu savstarpēju patiku.

Esmu novērojis, ka ANO vēstnieka uzdevums ir par katru cenu aizstāvēt savas valsts godu un likumīgās tiesības. Bet uz kuģa uzdevums ir kopīgi strādājot paveikt nepieciešamo. Tā ir patiešām liela atšķirība.

Kruīza laikā es pa pusei jokojot dažiem sarunas biedriem teicu, ka mums vajadzētu atlaist no darba ANO pārstāvjus un to darbu uzticēt šā kuģa komandai, it sevišķi tāpēc, ka šeit likās bija pārstāvētas vairums nāciju. Es patiešām ticu, ka ar šādiem cilvēkiem, kuri fokusēti uz kopēju labumu, nevis uz savām neatkarīgām interesēm, vairumam pasaules problēmu dzīvotspējīgus risinājumus varētu atrast dažu dienu laikā.
 
Bībelē daudzās vietās Jēzus runā par to, ka ir jākalpo. Viņš uzsvēra, cik svarīgi, lai būtu kalpotāja sirds un atbilstoša uzmanība pret apkārtējiem. Viņš teica:„Jo arī Cilvēka Dēls nav nācis, lai Viņam kalpotu, bet lai pats kalpotu un Savu dzīvību atdotu par atpirkšanas maksu par daudziem." (Marka 10:45).

Citā Jaunās Derības vietā Jēzus sekotājs - apustulis Pāvils rakstīja: " Ne strīdēdamies, ne tukšā lielībā, bet pazemībā cits citu uzskatīdami augstāku par sevi, neraudzīdamies katrs uz savām, bet arī uz citu vajadzībām." (Filipiešiem 2:3-4).

Tik bieži, vienalga vai biznesa un profesionālajā pasaulē, valdībā, medijos, pat izglītības un reliģiskās institūcijās mums autoritatīvos amatos atrodas nepareizi cilvēki, kuri meklē iespēju kļūt par valsts vai uzņēmuma līderiem. Tāpēc tas nav pārsteigums, ka vēstniekiem ir dots uzdevums aizstāvēt valsts un tās vadītāju intereses, neskatoties uz to, ko tas maksā citiem. Tikai dažiem no tā sauktajiem līderiem ir vēlme un motivācija patiesi risināt problēmas un darīt visu, kas iespējams, lai palīdzētu tiem, kuriem nepieciešams.

Iespējams, ka ikdienā dodoties uz darbu, vienalga vai uz savu personīgo biznesu vai lielu korporāciju būtu gudri pieņemt †ādu attieksmi kā kruīza kuģa komandai.


Džims Matis


Jim Mathis is Executive Director for CBMC in Kansas City, Kansas and Kansas City, Missouri, U.S.A., where he oversees Homer's Coffee Shop. He and his wife, Louise, formerly were co-owners of a camera and photo processing shop in Overland Park, Kansas.

CBMC

1065 N. 115th Street, Suite 210 ? Omaha, Nebraska 68154 ? U.S.A.
TEL.: (402) 431-0002 ? FAX: (402) 431-1749 E-Mail:

CBMC - LATVIJA : Dainis Šmits, prezidents
(e-pasts: )
Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2008.


Bilde ©cruisebrothers 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs