Ko darīt?

    Pazūd elektrība, auto nevar iedarbināt, suns vai kaķis nosmērē izejamās drēbes pirms ciemošanās, vai arī atklājat sev, ka esat kļūdījies naudas aprēķinos un bankā naudas vairs nav. Kā jūs tad jūtaties? Kliedzat uz kādu, raudiet vai arī... skaldat malku?!?

Kā jūs reaģējat situācijās, kad pēkšņi atklājat, ka esat bezspēcīgs? Šajā gadījumā es nedomāju situāciju, kad trūkst nepieciešamā pilnvarojuma vai autoritātes, par ko arī būtu interesanti parunāt. Es domāju situācijas, kad trūkst spēka vai enerģijas, lai izdarītu to, kas obligāti jāpaveic.

Kādu dienu pabeidzis brīvprātīgo darbu vietējā slimnīcā, es jutos noguris un vēlējos ātrāk nokļūt mājās. Tomēr, kad iesēdos automašīnā un pagriezu aizdedzes atslēgu, nekas nenotika. Tā vietā, lai dzirdētu motora ierūkšanos, kaut vai klikšķi, bija tikai klusums. Akumulators bija tukšs. Vai jums kādreiz ir tā gadījies?

Varbūt esat piedzīvojuši gadījumu, kad pēkšņi, bez brīdinājuma jūsu māja vai darba vieta paliek bez elektrības? Vai arī vienkārša, ar bateriju darbināma ierīce - kabatas lukturītis, klēpja dators, mobilais telefons vai skuveklis neieslēdzas nospiežot slēdzi.

Kā šādos gadījumos jūs jūtaties? Es, ja man jāsteidzas, parasti kļūstu neapmierināts un dusmīgs. Jūtos bezspēcīgs. Bieži vien liekas, ka šādi gadījumi notiek situācijās, kad pa rokai nav vajadzīgā izmēra baterijas lukturītim, uz datora jāpaveic svarīgs darbs vai kaut kur steidzīgi jānokļūst. Nav piemērota laika, lai paliktu bez enerģijas.

Tāpat es domāju par citām reizēm, kad pietrūkst spēka, kad tas ir nepieciešams: kad „deg" termiņš, un es jūtu, ka jāpaveic vairāk kā iespējams noteiktajā laikā, vai arī man lūdz veikt projektu, kuram man nav nepieciešamo zināšanu vai pieredzes, un man jāizdara kas tāds, ko iepriekš neesmu darījis. Ko jūs darāt, kad jūtat, ka jums pietrūkst spēka veikt uzdevumu?

Bībele šai problēmai piedāvā unikālu risinājumu. Dievs ir apsolījis Saviem ļaudīm, ka papildus viņu pašu spēkam - talantam, prasmēm, pieredzei - Viņš dos viņiem spēku darīt Viņa darbus:

- Mums jāpaļaujas uz Dievu attiecībā uz nepieciešamajiem resursiem. Daudzi no mums mācīti, pat no bērnības, būt neatkarīgiem un pašpaļāvīgiem. Tomēr Kristus sekotājiem darba apraksts prasa atkarību. "ES ESMU vīnakoks, jūs tie zari. Kas Manī paliek un Es viņā, tas nes daudz augļu, jo bez Manis jūs nenieka nespējat darīt" (Jāņa 15:5).

- Dievs mums dod spēku paveikt nepieciešamo. Stresa brīžos, mēs varam rast mieru patiesībā, ka Dievs nodrošinās spēku paveikt priekšā stāvošo. "Es visu spēju Tā spēkā, kas mani dara stipru" (Filipiešiem 4:13).

- Mēs nedrīkstam paļauties tikai uz savu stiprumu, bet uz Dieva spēku. Kristus sekotāji apzinājās savu vājumu un nepietiekamību, saprotot nepieciešamību lūgt Dieva spēku Viņa gribas piepildīšanai. "...bet ar Viņu dzīvosim Dieva spēkā jūsu vidū" (2 Korintiešiem 13:4).

- Dievs nodrošinās mūs ar nepieciešamo - vajadzīgajā brīdī. Nereti Dievs resursus nepiešķir priekšlaicīgi, bet tad, kad tie ir vajadzīgi. "...nebēdājieties iepriekš; kas jums tanī pašā stundā taps dots, to runājiet; jo jūs neesat tie, kas runā, bet Svētais Gars" (Marka 13:11).Roberts Dž. Tamasi

Roberts Dž.Tamasi (Robert J. Tamasy) sabiedrisko attiecību viceprezidents bezpeļņas organizācijā  Leaders Legacy, Inc., kas atrodas ASV Džordžijas štatā. U.S.A. Viņš un Deivids Stodards (David A. Stoddard) ir līdzautori grāmatai:  Padomdošanas sirds: 10 pārbaudīti principi, lai attīstītu cilvēkos viņu potenciālu pilnībā.(The Heart of Mentoring: 10 Proven Principles for Developing People to Their Fullest Potential) un ir autors tikko izdotai grāmatai, Bizness savā labākajā formā: Mūžīga gudrība no Salamana Pamācībām šodienas darba vietām (Business At Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today's Workplace.). Vairāk informāciju meklēt www.leaderslegacy.com vai www.rivercitypress.net.

CBMC


1065 N. 115th Street, Suite 210 ? Omaha, Nebraska 68154 ? U.S.A.
TEL.: (402) 431-0002 ? FAX: (402) 431-1749 E-Mail:

CBMC - LATVIJA : Dainis Šmits, prezidents
(e-pasts: )
Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2008.


Bilde ©BpDz 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs