Bildes
  
  Jau kādu labu laiciņu, laikam gadu, es saņēmu e-pastus ar uzaicinājumu piedalīties Rīgas atpazīšanas spēlē. Tā kā šajās brīvdienās nekas īpašs nebija ieplānots un solīja labu laiku, nolēmu pamēģināt!

Ierodoties Rīgas atpazīšanas spēlē saņēmu uzdevumu lapu un karti, kurā bija iezīmēta teritorija (bet tāpat veiksmīgi 2 reizes izgāju no tās laukā). Sev par svarīgāko uzdevumu biju izvirzījusi atrast kaut vai vienu objektu. Apskatot lapu manu uzmanību piesaistīja jautājums „...šai vietā sākās pirmais cilvēka lidojums Latvijā"

... kur un kad sākās pirmais cilvēka lidojums Latvijā??

Nekad šādu faktu nebiju pat dzirdējusi, un tā kā kartē bija iekļauti divi parki, tad ar diezgan lielu pārliecību devos meklēt šo „lidojumu". Ja jau pirmais Latvijā, tad gan jau jābūt kārtīgam piemineklim uzstādītam un vislabākā un loģiskākā vieta būtu tieši parkā. Gāju klāt visiem pieminekļiem - vienam, otram, trešajam. Biju atradusi jau pāris citu objektu, par kuriem pirms tam biju pārliecināta, ka tās ir plāksnes uz namu sienām.

Lēnā gaitā devos ārā no Kronvalda parka klusā centra virzienā, lai meklētu tur pirmo lidojumu Latvijā... bet arī tur mani pūliņi nevainagojās ar panākumiem. Lai gan atradu nepieciešamo pieminekli, kas veltīts riteņbraukšanas simtgadei. Lai gan biju atradusi četrus objektus no desmit norādītajiem, vilšanos manī radīja tas, ka nespēju atrast „lidotāju". Sāku aplūkot karti un devos uz Citadeli, uz vietu, kur sākuma šķita, tur jau nu noteikti nebūs lidotājs.

Apskatīju Ave Sol koncertzāli, atradu Annu Kernu un lēnā solī devos uz Parex bankas jaunās ēkas pusi. Pēkšņi uz mājas sienas savā priekšā pamanīju trepes, kuru vidū bija plāksnīte ar kādu uzrakstu... un cik liels bija mans izbrīns, tas bija mans meklētais „lidotājs"!

Uz plāksnītes bija rakstīts „1804. gada 30. augustā šai vietā sākās pirmais cilvēka lidojums Latvijā. Aeronauts G.E. Robertsons".

Ar labi padarīta darba sajūtu devos uz finiša pusi, ceļā atrodot vēl pāris objektu. Lai gan beigās tāpat neatradu visus, tomēr uzskatu, ka pirmajai reizei bija labi. Nākamais pārsteigums mani sagaidīja finišā – smaržīga un tiešām noderīga balva...

Ceru, ka piedalīšos arī kādā no nākamajām spēlēm.


Cita RigaLaura

Nāc, piedalies Rīgas atpazīšanas spēleBilde ©
 

Komentāri  

0 # L 2013-03-28 21:48
Pirmais lidotājs bija sieviete(Ragana )
Atbildēt
0 # Sakts Cēsinieks 2010-07-04 14:44
Pirmais lidotājs LAtvijā bija titulēts grāfs E.Johansons Bīnemanis 1785.g. kurš Kurzemē sekmīgi divas reizes demonstrēja pacelšanos gaisa balonā.
Atbildēt