Bilde

     Biznesa vadītājs Džons Ouens (John Owens), savā grāmatā “Veiksmes paradokss” (The Paradox of Success), stāsta par to, kā ir atrasties korporācijas dzīves pašā virsotnē, bet personīgajā dzīvē pašā bezdibenī. Viņa sieva un divi bērni viņu pameta, darbinieki un citi vadītāji izvairījās no jebkādām neformālām attiecībām ar viņu, pat draugi kļuva tāli un auksti. Viņš bija kļuvis par klasisko biznesa vadītāju, kurš ir ļoti veiksmīgs biznesā, bet ir pilnībā bankrotējis ikdienas dzīvē.

Grāmatā Ouens raksta: "Nekas šajā ofisā ap mani nav mieru nesošs. Miljoniem domu skrien caur manu galvu un ir tūkstošiem darbu, kuri jāpabeidz. Juceklis papildina vispārējo haosa atmosfēru. Līmlapiņas ar atgādinājumiem noklāj manu monitoru, un neizlasītu grāmatu, žurnālu un laikrakstu kalni pārklāj visas virsmas. Es nopirku gaisa mitrinātāju, kuram jāizdala negatīvie joni un jānoņem stress, bet klimats ir tik sauss, ka ūdens iztvaiko, un nelielais motoriņš drīzāk tikai taisa gurguļojošas skaņas, nekā tiek panākts ūdenskrituma skaņas nomierinošais efekts.”
 
Vai šis apraksts jebkādā veidā atspoguļo jūsu dzīvi? Ja jā, man jums ir viens padoms: APSTĀJIETIES! Nobremzējiet savu nevadāmo dienaskārtību. Samaziniet ātrumu tik ilgi, lai spētu ieraudzīt pasauli jums apkārt.

Daudzas baznīcas katru gadu ievēro paražu sauktu par Lielo gavēni. Tas ilgst 40 dienas, un  ir Jēzum Kristum un 40 dienām, kuras Viņš pavadīja tuksnesī ,dzīvojot un disciplinējot Sevi, sagatavojoties nākamajiem, galējiem kārdinājumiem. veltīta atcere. Jūs varat par to izlasīt Jaunajā Derībā Bībelē Mateja evaņģēlijā 4:1-11.

Daudzi no mums vairāk vai mazāk līdzīgi kā Ouens neprātīgi strauji mētājas no vienas vietas uz otru nemitīgos meklējumos sasniegt lielākus un izaicinošākus mērķus – nereti bez pietiekamām pauzēm, lai uzdotu sev vienkāršu jautājumu – Kāpēc?

Pirms pienācis nākamais Lielais gavēnis. Pat ja jūs neejat uz baznīcu un pat, ja neesat reliģioza persona, būtu gudri ieturēt gadskārtējo „pauzi”, kā ieteikts gavēnī, veltot laiku sevis disciplinēšanai, mierinot haosu, lai pamanītu cilvēkus sev apkārt un to, kā jūs viņus ietekmējat vai arī neietekmējat. Vai jūsu augstie mērķi ir tās cenas, ko par viņiem maksāja, vērti?

Labāk tūlīt, negaidot līdz Lielajam gavēnim, sāciet uzdot sev jautājumus un meklēt atbildes uz tiem:

  • Kādi ir mani un manas ģimenes mērķi tuvākajām dienām?
  • Kādām vecajām lietām manā dzīvē ir jānomirst, pirms jaunas var tikt dzemdētas to vietā?
  • Kā šīs manas piesātinātās pasaules vidū atrast miera un svētuma ostu?

Kļūda, neieturēt pietiekamu pauzi, lai uzdotu sev šos jautājumus un saprastu, kā reaģēt uz iegūtajām atbildēm, var maksāt dārgāk, nekā jūs varat iedomāties. Kā teica Jēzus: “Jo, kas savu dzīvību gribēs izglābt, tam tā zudīs, bet, kas savu dzīvību Manis dēļ zaudēs, tas to izglābs" (Lūkas 9:24).

 

 

Roberts D. Fosters
 
Taken and adapted from The Challenge, written and published by Robert D. and Rick Foster. Permission to reproduce with proper credit is freely given and encouraged. For questions or comments, write: 29555 Goose Creek Rd, Sedalia, CO  80135, U.S.A., or fax (303) 647-2315..


CBMC
1065 N. 115th Street, Suite 210 ? Omaha, Nebraska 68154 ? U.S.A.
TEL.: (402) 431-0002 ? FAX: (402) 431-1749 E-Mail:

CBMC - LATVIJA : Dainis Šmits, prezidents
(e-pasts: )
Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2009.


Bilde ©
edf-syf.org