Labdarības projekta noslēgums bērnu namā ''Dzeguzīte''
 
Brīnišķīga diena, un mēs dodamies Aizkraukles novada Iršu pagasta virzienā. Brauciena iemesls ir tikšanās ar Iršu pagasta bērnu nama - patversmes ‘‘Dzeguzīte’‘ bērniem un darbiniekiem, jo viņi piedalījās labdarības projektā ‘‘Ziemassvētki Tev un man’’. Tāpēc mums bija jāpasniedz projekta īstenošanas laikā iegūtie naudas līdzekļi, pateicības balvas, kā arī muzikāls priekšnesums, ko bija sagatavojusi perkusionistu grupa.

Šobrīd bērnu namā dzīvo 45 bērni vecumā no 3 - 19 gadiem. 3 bērni atrodas Francijā, - bērni ciemojas viesu ģimenēs un atgriezīsies augusta vidū. 2 bērni dzīvo arī ASV - projekta ietvaros ciemojas ģimenēs. Šogad ir atsaukušās arī vairākas viesu ģimenes tepat Latvijā, un tajās šobrīd ciemojas 3 bērnu nama bērni no Iršiem.

Bērnu namam jau otro gadu pēc kārtas izveidojusies sadarbība ar Jauno Zemnieku Klubu (JZK), un 8 bērniem ir iespēja apmeklēt kopumā četras nometnes.

Ciemošanās sākas ar prezentāciju, stāstu un bilžu slaidu demonstrēšanu, kuru vēroja bērnu nama klātesošie bērni, pasniedzēji un nama vadītāja Inga Ķieģele. Prezentācija bija tādi pati, kādu mēs  rādījām Baldones namā, ar mērķi, lai visus iepazīstinātu jeb atskaitītos par labdarības projektu ‘‘Ziemassvētki Tev un man'' - , kā tapa projekta ideja, zīmējumu  pārtapšana atklātnēs, kā tika izplatītas atklātnes un par ziedojuma summu.

Uzsākot projektu bija paredzēts, ka no katras pārdotās atklātnes puse jeb 50% tiks ziedoti bērnu nama autoram, bet ņemot vērā esošos apstākļus, kad ir ļoti nepieciešami naudas līdzekļi, Bildēs par Dzīvi nolēma palielināt ziedojuma summu līdz 80% jeb 500Ls.

Prezentācijas laikā tika rādīti zīmējumi, kas piedalījās labdarības akcijā, lai savāktu naudas līdzekļus bērnu namu vajadzībām. Tā kā prezentāciju apmeklēja tikai četri bērni no astoņiem, kas bija iesnieguši savus zīmējumus, tad pateicības balvas, krāsojamās Rožukroņa grāmatas un bērnu Bībeles saņēma viņu audzinātāja. Audzēkne Sanita Bajore no Bildēs par Dzīvi saņēma īpašo balvu par zīmējumu ‘‘Pie loga rūts'‘ ar novēlējumu, lai tā iedvesmotu radošajām izpausmēm arī nākotnē. Balva tika pasniegta viņas māsai - Elitai Bajorei -, jo pati Sanita šobrīd neatrodas Latvijā.
 
Prezentācijas noslēgumā tika pasniegts ziedojuma raksts, kuru tāpat kā Baldones bērnu namam, īpaši zīmēja Pestīšanas armijas L.Gorškas vārdā nosauktā bērnu nama bērni, sūtot mīļus sveicienus Dzeguzītes audzēkņiem. Pateicības vārdus sakot, bērnu nama - patversmes vadītāja Inga Ķieģele pasniedza mums bildi ietvarā, kurā ir redzami visi bērnu nama bērni kopā ar Latvijas princesi 2008, sava nama nosaukumam atbilstošu rokdarbu, dzeguzīti ar pītu ligzdiņu, kā arī katram no viesiem pašu darinātu pateicības atklātni. Dzeguzītes bērni arī bija sagatavojuši savu priekšnesumu, kurā piedalījās arī paši mazākie.  Kopā izdevās brīnišķīgi.
 
Spied uz bildes, izmanto taustiņus << >>
 
 

Noslēgumā savu meistarību un skaņas pievilcību rādīja perkusionistu grupa, kurā piedalījās četras meitenes, spēlējot Djembe (džambis) bungas, griežot vējgriezi, un citas perkusijas. Priekšnesums bija liels piedzīvojums, jo bungu ritmi ar dažādo skaņas tonalitāti lika klātesošajiem sastingt.

Bērnos lielu prieku raisīja iespēja pašiem pamēģināt bungu rībināšanu, ko muzikantes labprāt atvēlēja. Pēc mūsu pieredzes mūziķi ir visai skeptiski, ja kāds cits izmato viņu instrumentus. Bet šoreiz tas nebija velti, jo par lielu izbrīnu pašiem bērniem un nama audzinātājiem mums atklājās arī kāds talants.

Pēc priekšnesumiem izklaidējošā daļa stipri ievilkās, jo interese par šo muzicēšanas veidu bija ļoti liela. Taču to visu vēl paildzināja kafejnīcas Sala garšīgais svētku kliņģeris, kuru bērni un pieaugušie atzina par ļoti garšīgu.

Bērnu namam - patversmei labdarības projekta ‘‘Ziemassvētki Tev un man'‘ ietvaros tika ziedoti 500Ls un 6346 apsveikuma atklātnes ar pašu audzēkņu zīmējumiem, kuras nākamajos Ziemassvētkos bērni pēc saviem ieskatiem varēs vai nu dāvināt vai pārdot, iegūstot vēl papildus līdzekļus savām vajadzībām.

Paldies zīmējumu autoriem, projekta rīkotajiem un atbalstītājiem.
 
 
 
Biedrība "Nepaliec Viens"

 
 
 
 


Projektu rīkoja

Bildēs par dzīvi        Nepaliec Viens


Projektu atbalstīja
 
Charta Jānis Roze
Bilde ©BpDz

 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs