Ciemos pie bērniem sociālās aprūpes centrā ''Kalkūni''
 
Bērnu sociālās aprūpēs aprūpes centrs '''Kalkūni'' atrodas Latgalē, Daugavpils apriņķī, Kalkūnes pagastā. Iestāde ir Labklājības ministrijas pakļautībā. Biedrība "Nepaliec Viens'' viesojās divas reizes, pirmoreiz akcijas '''Lai darbs uz priekšu labāk iet, ir katram roka jāpieliek!''' ietvaros, dāvinot bērniem siltas šalles, cepures un cimdus. Otreiz, dāvinot attīstošās rotaļlietas zīmējamās lego aplikācijas ar krāsām un zīmuļiem. 

Bērnu sociālās aprūpes centrs ''Kalkūni'' ir vienīgā iestāde Latvijā kurā ir bez vecāku gādības palikuši bērni un bērni- invalīdi ar smagām pataloģijām, kur viņi atrodas līdz 18.gadu vecumam. 2007. gada oktobrī centrs nosvinēja 80 gadu jubileju, kopš sniedz pajumti bērniem bāreņiem un invalīdiem.

Patreiz centrā dzīvo 135 bērni, no tiem 28 bez vecāku gādības palikušie bērni, kuri nav sasnieguši divu gadu vecumu un 107 bērni invalīdi ar smagiem fiziskās un garīgās attšitības traucējumiem, līdz 18 gadu vecumam. Bērniem tiek uzlabota dzīves kvalitāte, veidojot apkārtējās vides pieejamību, sagatavojot bērnus iekļaušanai sabiedrībā.
 
 
Kalkūnu galvenais virziens ir bērnu sociālās aprūpe un rehabilitācija. Darbinieku pienākums un vēlēšanās ir pēc iespējas vairāk pilnveidot iemītnieku dzīvi, radīt tiem prieku, labsajūtu un ērtības. Šīs ir viņu īstās mājas, kur jādzīvo, jāaug un jāattīstās. Bērni dzīvo grupiņās, kurās ir no 8 līdz 10 bērniem.

Biedrība "Nepaliec Viens'' aicina katru kam ir iespēja un interese atbalstīt Kalkūnus, jo sevišķi liela nepieciešamība Kalkūniem ir pēc pamperiem, higiēnas precēm un attīstošām rotaļlietām.

Vairāk var uzzinātsūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai


Nepaliec Viens

 
Atbalstīja
 
Bildes ©LaChi

 
 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs