Onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku atbalsta grupa: Mākslas terapijas nodarbība “Iekšējo resursu aktivizēšana”

 
11.decembrī no pl.17:00 Rīgā, Baložu ielā 20a*, Laubes namā notiks sarunas pret vēzi, mākslas terapijas nodarbība “Iekšējo resursu aktivizēšana”. Pieteikšanās https://fb.me/e/T75kNhcL 
 
Mākslas terapija piedalās 3 vienlīdz svarīgi dalībnieki – klients/pacients, mākslas terapeits un radītais mākslas darbs. Stāstot terapeitam par savām problēmām, mēs varam apzināti vai neapzināti kaut ko nepateikt, noklusēt, arī samelot. Bet radošā procesa laikā un radītajā mākslas darbā var atklāties tēli, simboli vai domas, kas ikdienā tiek ignorēti vai, varbūt, ir aizmirsti.
 
Lai piedalītos vizuāli plastiskās mākslas terapijā, nav vajadzīgas kādas īpašas mākslinieka dotības! Visi cilvēki prot gan zīmēt, gan gleznot, gan izteikt sevi citos radošos veidos. Visi bērni pilnīgi dabiski gan zīmē, gan dejo, gan dzied un ar interesi izmēģina kaut ko jaunu. Tikai kādā brīdī mēs noticam tam, ka kaut ko nemākam un paši ieliekam sevi kastītē “es neprotu zīmēt, man nav talanta”. Rezultātā mēs aizslēdzam savu radošo potenciālu, bet radošums jau nav tikai par zīmēšanu vai gleznošanu. Radošums ir vajadzīgs, lai spētu neapjukt un rīkoties nestandarta situācijās, lai spētu atrast jaunu risinājumu esošajai problēmai, ja līdzšinējie risinājumi nepalīdz. Mākslas terapijā darbi netiek vērtēti! Mākslas terapijā nepastāv jēdzieni “pareizi” vai “nepareizi”. Viss, kas tiek radīts terapijas sesijas procesā, ir “pareizi”, jo tā ir dalībnieku pašizpausme un pasaules redzējums.
 
* Pasākums noris klātienē “zaļājā režīmā”. Dalībniekiem jāuzrāda COVID vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts

Kristīgā atbalsta grupa aicina onkoloģiskos slimniekus, draugus un tuviniekus uz sarunām par to, cik daudz mēs paši ar savu rīcību, attieksmi, dzīvesveidu un noskaņojumu varam ietekmēt slimības gaitu.
Mēs - sarunu iniciatori - esam pārliecināti, ka slimības gaitu ne tikai ietekmē klasiskā medicīna, bet arī attieksme, dzīvesveids un noskaņojums. Un tāpēc uz sarunām mēs aicinām gan profesionālus mediķus, gan pacientus, kuri ir slimību izslimojuši vai sadzīvojuši, gan mācītāju, lai kopīgi pārrunātu, iedvesmotu un atbalstītu onkoloģiskos pacientus, draugus un ģimeni.
 
Onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupā ir iespēja:
 
  • satikt cilvēkus ar līdzīgām problēmām;
  • atklāti runāt un dalīties par savu pieredzi un uzzināt citu cilvēku pieredzi;   
  • uzzināt ko jaunu savas slimības sakarā, par palīdzības iespējām;
  • saņemt morālu atbalstu un iedrošinājumu;
  • daloties ar citiem un klausoties citos, rast spēku un cerību;
  • kopīgi, Dievu lūdzot, rast mieru un paļāvību, ka Viņš kārto visas lietas.

 

Saziņai ziņu veidne, e-pasts:  lasīt: www.sarunaspretvezi.lv , Facebook 

Bilde ©
 
Uzzināt/Pieteikties nodarbībām vecākiem
2 + 3 =
 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs