Onkoloģijas skartajiem un viņu tuviniekiem 2020: Mūzikas terapija veselības aprūpei un rehabilitācijai

 
15.februārī no pl.17:00 Rīgā, Akas ielā 13, Apvienotā Metodistu baznīcā jau otro reizi „Sarunās pret vēzi“ tiksmimies ar mūzikas terapeiti Inetu Heinsbergu. Šoreiz Ineta piedāvās praktisku skaņu radīšanas tehniku meistarklasi "Margrietiņa", kurā dalībniekiem tiks sniegta iespēja palūkoties gan uz sevi, gan sev nozīmīgām dzīves situācijām kā vienotu sistēmu, mācoties pašregulācijas prasmes.
Mūziku ir pierasts uztvert kā emocionāla un garīga gandarījuma avotu, nevis veselības aprūpi, tomēr mūzikas terapija ir viens no veidiem, kā cilvēks var pavērt ceļu uz tiem iekšējiem resursiem, kas viņam var palīdzēt iespējami labi funkcionēt. Mūsdienās mūzikas terapija lieliski palīdz gan bērniem, gan pieaugušajiem atgūties pēc dažādām fiziskām vai psihiskām traumām, ķirurģiskām operācijām, insulta sekām, kā arī vēža slimniekiem pirms un pēc operācijām, ķīmijterapijām. Kā ierasts, tikšanos veidos neliels teorētisks ieskats piedāvāto tehniku būtībā, kā arī praktiskās darbošanās daļa. Vienosimies arī kopīgās dziesmās – kā nekā, vārdiem „dziedāt“ un „dziedināt“ ir kopīga sakne.
Saikne ar Dzīvības Spēku. Mācītāja Ģirta Roznera īsās pārdomas.
No pl.18:30 līdz 20:00 onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupas tikšanās. Pasākuma laikā tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana.
 
Kristīgā atbalsta grupa aicina onkoloģiskos slimniekus, draugus un tuviniekus uz sarunām par to, cik daudz mēs paši ar savu rīcību, attieksmi, dzīvesveidu un noskaņojumu varam ietekmēt slimības gaitu.
 
Mēs - sarunu iniciatori - esam pārliecināti, ka slimības gaitu ne tikai ietekmē klasiskā medicīna, bet arī attieksme, dzīvesveids un noskaņojums. Un tāpēc uz sarunām mēs aicinām gan profesionālus mediķus, gan pacientus, kuri ir slimību izslimojuši vai sadzīvojuši, gan mācītāju, lai kopīgi pārrunātu, iedvesmotu un atbalstītu onkoloģiskos pacientus, draugus un ģimeni.
 
Onkoloģisko pacientu pašpalīdzības grupā ir iespēja:
 
  • satikt cilvēkus ar līdzīgām problēmām;
  • atklāti runāt un dalīties par savu pieredzi un uzzināt citu cilvēku pieredzi;
  • uzzināt ko jaunu savas slimības sakarā, par palīdzības iespējām;
  • saņemt morālu atbalstu un iedrošinājumu;
  • daloties ar citiem un klausoties citos, rast spēku un cerību;
  • kopīgi, Dievu lūdzot, rast mieru un paļāvību, ka Viņš kārto visas lietas.

  

Saziņai ziņu veidne, e-pasts:  lasīt: www.sarunaspretvezi.lv , Facebook 

 
Bilde ©
 
Uzzināt/Pieteikties nodarbībām vecākiem
2 + 9 =
 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs