Lekciju cikls 2018: Atbalsts vecākiem, kuri audzina bērnus ar autismu un citiem funkcionāliem traucējumiem

 
 
2018.gada 28.septembrī Rīgā, Mārupes ielā 16, 2.stāvā zālē notiks seminārs vecākiem un speciālistiem: atbalsta lekcija-praktiskā nodarbība vecākiem un citiem interesentiem “Kā mācīties palīdzēt sev un dzīvot pilnvērtīgi, pēc sastapšanās ar bērna vai cita ģimenes locekļa saslimšanu (diagnozi)” un lekcija vecākiem, speciālistiem u.c. atbalsta personālam "Kā veicināt spēlēšanās prasmes bērnam ar AST?". Ir iespēja pieteikties uz abām tēmām atsevišķi. Pieteikšanās līdz 20.septembrim!

Programma:
 
14.00-16.00. Ģimenes psihoterapeite Kristīne Maže. Lekcija un praktiskā nodarbība “Kā mācīties palīdzēt sev un dzīvot pilnvērtīgi, pēc sastapšanās ar bērna vai cita ģimenes locekļa saslimšanu (diagnozi)”.
Nodarbības laikā kopīgi meklēsim atbildes, kāpēc ir svarīgi mācīties padomāt un parūpēties par sevi pirms rūpēties par savu bērnu.
 
16.15 -17.15. Ergoterapeite, ABA terapeite Olga Lukina. Lekcija vecākiem un speciālistiem “Kā veicināt spēlēšanās prasmes bērniem ar AST”.
Lekcija par tēmu kā veicināt bērnam spēlēšanās prasmes un kā pieaugušajam iesaistīties bērna rotaļās, kā palīdzēt, ja bērns neizrāda interesi par rotaļlietām, vai viņa spēle ir vienveidīga. Ko darīt, ja bērns neizrāda interesi par spēlēšanos kopā ar pieaugušo? Lekcijas laikā kopīgi meklēsim atbildes uz šiem un citiem jautājumiem.
 
17.15-17.30. Tējas, kafijas pauze.
 
17.30-18.30. “Kā veicināt spēlēšanās prasmes bērniem ar AST ” lekcijas otrajā daļā tiks stāstīts, kā spēlēšanās prasmes ietekmē tālāko bērna attīstību, valodas attīstību un sociālās prasmes.
 
18.30-18.45. Tējas, kafijas pauze.
 
18.45-19.45. “Kā veicināt spēlēšanās prasmes bērniem ar AST” praktiskā daļa, situāciju modelēšana, izspēlēšana, jautājumi un atbildes. 
Atvērt mobilās ierīcēs QR kods
 
 
Dalībai jāpiesakās līdz 20.septembrim rakstot e-pastu uz vai sūtot īsziņu uz +371 26191333.
 

 
Sadarbībā ar Latvijas Republikas Labklājības ministriju 2018.gada augustā, septembrī, oktobrī un novembrī ir paredzēts lekciju cikls: Atbalsts vecākiem, kuri audzina bērnus ar AST (autiskā spektra traucējumiem) un citiem funkcionāliem traucējumiem.
Lekcijas ir paredzētas izpratnes veidošanai pedagogiem un atbalsta personālam, kā izprotot bērnu īpašās vajadzības, veidot pozitīvu sadarbību apmācības procesā. Lekcijās iekļautas tēmas: Bezkļūdu apmācība un priekšā teikšanas pareiza pielietošana bērniem ar AST. Kā motivēt bērnu un izveidot tālāku pozitīvu sadarbību ar bērnu. Kā attīstīt bērnam ar AST spēlēšanās prasmes. Paredzētas lekcijas arī pašiem vecākiem gan par to kā uzlabot un uzturēt savu emocionālo, fizisko un garīgo veselību, gan arī par citām aktuālām tēmām. Projekta līguma Nr.LM 2018/LM-1-04/29
 
 
 
Biedrība “Nepaliec Viens”
 
 
Bilde ©