Kliko lai lasītu rakstu!


Moday Manna

Nedēļas raksts pasaules biznesa sabiedrībai

 

     Jūs varbūt esat jau dzirdējuši šo stāstu, bet to ir vērts atkārtot perspektīvu dēļ, kuras tas atklāj:

Neliela piekrastes ciemata piestātnē stāvēja laiva. Ārzemju tūrists uzteica zvejnieku laivā par noķerto zivju kvalitāti un jautāja viņam, cik ilgs laiks bija vajadzīgs, lai noķertu šādu daudzumu zivju. "Ne pārāk ilgs," atbildēja zvejnieks. "Bet kāpēc tad jūs nezvejojat ilgāk un nenoķerat vairāk?" jautāja tūrists.

Zvejnieks paskaidroja, ka šis nelielais loms pilnībā apmierina viņa un viņa ģimenes vajadzības. Tūrists, veiksmīgs biznesmenis, tad jautāja: ”Bet ko jūs darāt pārējā laikā?”

"Es ilgi guļu, nedaudz paķeru zivis, paspēlējos ar saviem bērniem un pavadu pēcpusdienu ar sievu. Vakaros eju uz ciematu, tiekos ar draugiem, nedaudz iedzeru, uzspēlēju ģitāru un uzdziedu kādu dziesmu. Man ir pilnvērtīga dzīve."

Biznesmenis pārtrauca viņu: "Esmu ieguvis MBA grādu prestižā biznesa universitātē. Es varu tev palīdzēt. Tev jāsāk ķert zivis ilgāk, katru dienu. Varēsi pārdot vairāk noķerto zivju. Pateicoties papildus ieņēmumiem, varēsi nopirkt lielāku laivu."

“Un pēc tam?" jautāja zvejnieks.

“Ar šo papildus naudu, ko dos lielāka laiva, tu varēsi nopirkt vēl vienu, tad trešo utt., līdz tev būs vesela traleru flote. Tā vietā, lai zivis pārdotu uzpircējam, tu vienosies tieši ar pārstrādes rūpnīcu, varbūt pat pats atvērsi tādu. Tad tu varēsi pamest  šo mazo ciemu un pārcelties uz lielpilsētu jebkurā pasaules malā un no turienes vadīt savu jauno, lielo zvejniecības biznesu! "

"Cik ilgs laiks tam būs nepieciešams?" jautāja zvejnieks. "Divdesmit, varbūt divdesmit pieci gadi," atbildēja biznesmenis, sajūsmināts par savu gudro padomu.

" Un pēc tam?"

"Pēc tam mans draugs, būs pats interesantākais," smejoties atbildēja tūrists biznesmenis. Jūs varēsiet sākt pārdot sava uzņēmuma akcijas. Jūs iegūsiet miljonus.

"Miljonus? Patiešām? Un pēc tam?" pārvaicāja zvejnieks?

"Pēc tam tu varēsi iet pensijā, dzīvot nelielā piejūras ciematiņā, vēlu celties, spēlēties ar bērniem, noķert kādu zivi, pavadīt pēcpusdienas kopā ar sievu un pavadīt vakarus iedzerot un priecājoties ar draugiem."

Šī stāsta morāle ir:  Noskaidro uz kurieni savā dzīvē tu dodies – varbūt, tu jau tur esi !

Bībelē Jēzus šos principus izteica savādāk: “Nekrājiet sev mantas virs zemes, kur kodes un rūsa tās maitā un kur zagļi rok un zog. Bet krājiet sev mantas debesīs, kur ne kodes, ne rūsa tās nemaitā un kur zagļi nerok un nezog. Jo, kur ir tava manta, tur būs arī tava sirds.” (Mateja 6:19-21). Atslēga veiksmīgai un pilnīgai dzīvei ir pareizo prioritāšu atrašana un saglabāšana.

Autors: Ken Korkow
Kens Korkovs dzīvo Omahā, Nebraskā, ASV., kur viņš kalpo kā reģiona CBMC direktors. Šis raksts ar autora atļauju ir adaptēts no  “Fax of Life” slejas, kuru viņš raksta katru nedēļu.

e-pasts:

bilde©daily dose of imagery

 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs