Martā notiks otrā Bērnu mentālās veselības nedēļa “Runā ar mani” (2022)
 
 
 
No 2022. gada 7. līdz 13. martam tiešsaistē norisināsies jau otrā Bērnu mentālās veselības nedēļa ar mērķi izglītot vecākus un atbalsta personas par bērna mentālo veselību, kā arī informēt par resursiem, kur rast palīdzību Latvijā. Šogad sarunas, lekcijas un diskusijas vadīs speciālisti no Pusaudžu resursu centra, Papardes zieds, centrs “Marta” un “Dardedze”, kā arī citi psihologi, psihoterapeiti un pedagogi. “Runā ar mani” organizē biedrība “Debesmanna”. Visi notikumi ir bez maksas un norit attālināti.
 
Bērnu mentālās veselības nedēļa šogad aptver plašāku tēmu loku. Pedagoģe Viktorija Ozola runās par to, kā balansēt disciplīnu audzināšanā ar veselīgām, sirsnīgām un silta humora caurvītām attiecībām ar bērnu. Zane Zolmane, sertificēta miega konsultante, runās par cieņpilnu bērnu miega paradumu veidošanu un to nozīmi bērna mentālai veselībai.
 
“Dardedze” speciālisti aplūkos vardarbības tēmu bērnudārzā, sniedzot vecākiem skaidrojumu par to, kādas ir bērnam droša bērnudārza iezīmes, un kā rīkoties, ja ir aizdomas par riskiem.
 
Savukārt Līga Bērziņa, pedagoģe, “Uzvedība.lv”, attīstīs diskusiju par brāļu un māsu savstarpējām attiecībām, strīdiem, kaušanos un salabšanu.
 
“Papardes zieds” vadītāja Iveta Ķelle un klīniskā psiholoģe, KBT terapeite apmācībā Inese Klote savā lekcijā runās par pusaudžu psihisko veselību, par pusaudzības “normām”, kā arī par “neērto” sarunu vadīšanu. Pusaudžu resursu centra speciālisti savukārt aplūkos smagākas tēmas – “pazudušos pusaudžus”, destruktīvu rīcību un atkarības.
 
Visbeidzot klīniskā psiholoģe Marina Brice runās par zaudējuma tēmu, par sērošanas nozīmi un to, kā par nāvi ģimenē runāt ar bērnu, toties centrs “Marta” iepazīstinās ar vardarbības daudzajām sejām un iepazīstinās ar pazīmēm, kā atpazīt vardarbību ģimenē un palīdzības iespējām.
 

🌻 Kā audzināšanas darbā nepazaudēt attiecības ar bērnu?
Viktorija Ozola, EsPats.lv
pirmd. 7.marts
bezmaksas lekcija Facebook https://www.facebook.com/events/488494506241651/

🌻 Kad ģimenē ienāk sēras
Marina Brice, psiholoģe, psihoterapeite
pirmd. 7.marts
bezmaksas lekcija Facebook https://www.facebook.com/events/449669803197435/

🌻 Dažādās ģimenes
Diāna Zande, psiholoģijas zinātņu doktore
otrd. 8.marts
bezmaksas lekcija Facebook https://www.facebook.com/events/501996601421108/

🌻 Tas trakais pusaudžu laiks
Iveta Ķelle, Papardes Zieds
trešd. 9.marts
bezmaksas lekcija Facebook https://www.facebook.com/events/4710176662414882/

🌻 Pusaudzis un atkarības
Ļevs Poluņins, psihiatrs narkologs, Svetlana Levalde, atkarību profilakses speciāliste
trešd. 9.marts
bezmaksas lekcija Facebook https://www.facebook.com/events/286221043642534/

🌻 Ko piedzīvotais bērnudārzā iemāca manam bērnam?
Agnese Sladzevska, Centrs Dardedze
ceturtd. 10.marts
bezmaksas lekcija Facebook https://www.facebook.com/events/691183955253763/

🌻 Miegs nav tikai par midzināšanu
Zane Zolmane, sertificēta miega konsultante
ceturtd. 10.marts
bezmaksas lekcija Facebook https://www.facebook.com/events/3157482867843958/

🌻 Vardarbības daudzās sejas
Irina Mazurika, Centrs Marta
piektd. 11.marts
bezmaksas lekcija Facebook https://www.facebook.com/events/2140382496108829/

🌻 Kā sarunāties ar bērniem par karu?
Līga Bērziņa, Uzvedība.lv
bezmaksas lekcija Facebook https://www.facebook.com/events/687822385906053/

 

Rakstniece Laura Vinogradova arī šogad ir pulcējusi latviešu autorus ar aicinājumu radīt darbus par emociju un mentālās veselības tēmām. Nedēļas sākumā tiks atklāta digitāli lasāma grāmata “Runā ar mani vēstulēs”, kuru būs iespējams noklausīties arī audio formātā. Vēstules rakstījusi Ilze Andresone, Krista Anna Belševica, Dana Dombrovska, Inga Gaile, Inga Grencberga, Elīna Lāce, Linda Nemiera, Luīze Pastore, Guna Pitkevica, Inga Pizāne, Dace Vīgante, Kaspars Zalāns, Agnese Zarāne un Zane Zusta.
 
Visu nedēļu ikviens varēs noskatīties arī projekta “Runā ar mani krāsās” videosižetus, kurā pusaudze Laura kopīgi ar rakstnieci atveidos dažādās emocijas mākslā. Savukārt brīvdienās Laura Grēviņa, Anete Kiseļeva un Elīna Kļaviņa diskutēs par vērtīgām grāmatām, kuras sniedz atbalstu bērnu audzināšanā.
 
“Runā ar mani” organizatori saka sirsnīgu paldies dizainerei Kuntī, kas radījusi nedēļas vizuālos risinājumus, kā arī Armandam Leimanim un Vitālijam Vinogradovam par atbalstu mājaslapas izstrādē un tehniskā atbalsta nodrošināšanā, kā arī Latvijas Sabiedriskajiem medijiem notikumu atspoguļošanu.
 
Visi nedēļas notikumi norisināsies bez maksas un attālināti “Debesmanna”, “LSM Bērnistaba” un citu sadarbības partneru “Facebook” un “Instagram” lapu tiešraidēs. Lekciju ieraksti būs pieejami Debesmanna.com un LSM Bērnistabā.

 

Plašāk: www.facebook.com/Debesmanna Elza Lāma, e-pasts:. , tālrunis: +371 29152346
 
 
Bilde © 
Uzzināt/Pieteikties nodarbībām vecākiem
4 + 8 =
 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs