Latvijā notiks Pasaules Zīdīšanas nedēļai veltīti pasākumi "Aizsargāt zīdīšanu – mūsu kopējā atbildība" 2021 
 
Šogad, no 1. līdz 7.augustam Latvijā tiks atzīmēta Pasaules Zīdīšanas nedēļa, lai stāstītu par zīdīšanas dažādajām tēmām un to nozīmi sabiedrības veselībā – ne viss zīdīšanā ir viennozīmīgs un gluds. Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācija (LZVKA) ir sagatavojusi virkni dažādu bezmaksas lekciju un diskusiju visas nedēļas garumā, nebaidoties izrunāt arī strīdīgus jautājumus.
 
“Šogad zīdīšanas nedēļas sauklis ir "Aizsargāt zīdīšanu – mūsu kopējā atbildība", tāpēc vēlamies uzrunāt gan ģimenes, gan speciālistus, kas varētu strādāt komandā, atbalstot zīdīšanu. Mums kā profesionāļiem reizēm liekas, ka par zīdīšanu jau ir pateikts viss, bet katru dienu dzimst jauni bērni un ar viņiem kopā jaunas mammas un ģimenes, kurām zīdīšanas pasaule tikai tagad atveras, un bieži pirmie soļi nebūt nav viegli. Zīdīšanu uzsāk un turpina līdz 6.nedēļai vairāk nekā 90% jaundzimušo, bet tikai 19% Latvijas bērnu saņem ekskluzīvo zīdīšanu pilnus pirmos 6 mēnešus, kā to iesaka Pasaules Veselības organizācija. Mēs esam gatavi palīdzēt, atbalstīt un būt klāt, kad tas ir nepieciešams," stāsta Sandra Lase, LZVKA valdes priekšsēdētāja.
 
Daļa Zīdīšanas nedēļas pasākumu tiks organizēti attālināti Zidit.lv Facebook un Instagram kontos vai Zoom platformā. Ik dienu konsultanti un citi eksperti secīgi no 1. līdz 7.augustam pievērsīsies vienai lielajai tēmai, aptverot zīdīšanu no tās sākuma līdz noslēgšanai. LZVKA aicinātie profesionāļi runās par gatavošanos pēcdzemdību laikam, ko par zīdīšanu stāsta mediķi un vai tas vienmēr nodrošina veiksmīgu zīdīšanu, kā veiksmīgāk uzsākt zīdīšanu, tās izaicinājumi un izplatītākie mīti, būs diskusija par mammu izglītošanu par zīdīšanas jautājumiem un vai tas rada spiedienu sabiedrībā, kas ir ilgzīdīšana, kāds varētu būt zīdīšanas saudzīgs noslēgums un kādi jautājumi paveras, kad zīdīšana neizdodas, kā iecerēts. Tāpat vairākās Latvijas pilsētās notiks klātienes pasākumi – konsultantes aicinās topošos un jaunos vecākus uz sarunām, diskusijām un atbalsta grupām Ogrē, Lielvārdē, Valmierā, Rīgā (Āgenskalnā), Krāslavā un Jūrmalā.
 

Pasaules Zīdīšanas nedēļas 2021 pasākumu programma www.zidit.lv/pasaules-zidisanas-nedela-1-7-augusta-2021/ 

Svētdien, 1.augusts
11:00-12:30 Instagram/Facebook
“Gatavošanās pēcdzemdību periodam”
LZVKA sert.kons. Jana Biezā un Vaira Avota

16:00 Instagram/Facebook
“Mediķu ieteikumi vs veiksmīga zīdīšana”
Dr. Katerīna Bulavkina un Egija Dārzniece

Pirmdiena, 2.augusts
12:00-13:30
 Zoom pieejas saite
“Zīdīšanas uzsākšana”
IBCLC sert. kons. Sandra Lase

Otrdiena, 3.augusts
12:00-13:30
 Zoom pieejas saite 
“Zīdīšanas izaicinājumi”
IBCLC sert. kons. Sandra Lase

Trešdiena, 4.augusts
17:00
 Instagram/Facebook
Diskusija “Maigais spiediens – mammu izglītošana par zīdīšanu”
LZVKA sert.kons. Evita Žvagiņa-Jākobsone, Karīna Vasiļevska-Das, Iveta Parravani un LZVKA sert.kons. Līga Vasara-Brakmane

Ceturtdiena, 5.augusts
11:00
 Instagram/Facebook
“Izplatītākie mīti par zīdīšanu”
IBCLC sert. kons. Sandra Lase un Dr. Katerīna Bulavkina

Piektdiena, 6.augusts
18:00
 Instagram/Facebook
“Ilgzīdīšana – atklāti par to, ko pieņemts noklusēt”
Baiba KauliņaDita Kauliņa un Anete Koknēviča Kalderauska

Sestdiena, 7.augusts
12:00
 Zoom pieejas saite
“Kā saudzīgi beigt krūts zīdīšanu”
Rūta Šteimaka un “Sajūtu lāde

14:00 Zoom pieejas saite 
“Ja zīdīšana neizdevās, kā iecerēts”
LZVKA sert.kons. Līga Vasara-Brakmane

Klātienē mūsu konsultantes jaunajiem vecākiem vadīs zīdīšanai veltītas nodarbības šādās Latvijas vietās

Ogrē – 3.augusts plkst. 10:00, Ogres dzemdību un pēcdzemdību atbalsta prakses pagalmā, Kalna prospektā 3 tikšanās ” Mammu rīts”, vada Līga Liepa-Kivilandeun LZVKA sert.kons. Evita Žvagiņa-Jākobsone. Pieteikšanās, sūtot sms uz tālruni 26454882.

Krāslavā – 4.augusts, tikšanās “Ko darīt lai piens nepazūd un kā risināt zīdīšanas problēmsituācijas”, vada Dana Lahtionova, organizē Krāslavas māmiņu klubs, vieta un laiks tiks precizēti. Pieteikšanās un papildus informācija pa tālruni 29517111.

Valmierā – 4.augusts plkst. 18:00, tikšanās “Kā sagatavoties zīdīšanai un pēcdzemdību periodam?”, vada LZVKA sert.kons. Lita Dudele-Krastiņa. Pieteikšanās  vai pa tālruni 26677190.

Jūrmalā – 4.augusts plkst. 19:00, Majoru pludmale pie Bruņurupuča statujas tikšanās “Zīdīšanas konsultants – drošs atbalsts mierpilnai zīdīšanai”, vada Anete Koknēviča Kalderauska un Anete Grande. Pieteikšanās, sūtot WhatsApp ziņu vai sms uz tālruni 26485144.

Rīgā – 5.augusts plkst. 18:00, Arkādijas parkā Āgenskalnā tikšanās “Sarunas par un ap zīdīšanu”, vada  Liene Eglīte un Vaira Avota. Pieteikšanās  vai WhatsApp ziņa uz tālruni +5213312495066.

Lielvārdē – 5.augusts plkst. 18:00, Lielvārdes parkā Lāčplēša pilsdrupu tuvumā tikšanās “Topošo māmiņu zīdīšanas sarunu pēcpusdiena”, vada Dita Kauliņa.Pieteikšanās pa tālruni 26469674.

Klātienes pasākumu norises vietas un laiki var tikt mainīti laikapstākļu vai valstī noteikto ierobežojumu dēļ, ļoti vēlama iepriekšēja pieteikšanās pie katras vadītājas individuāli. Plašāka informācija par visiem pasākumiem atrodama Zidit.lv sociālajos tīklos Facebook www.facebook.com/LZVKA un Instagram www.instagram.com/zidit.lv/

Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultanu asociācija ir dibināta 2011. gadā ar mērķi atbalstīt un aizsargāt zīdīšanu kā nozīmīgu sabiedrības veselības daļu, kā arī nodrošināt profesionālu zīdīšanas konsultantu apmācību, sertifikāciju un darbību. Šobrīd asociācijā ir 99 biedri visos Latvijas reģionos, ik gadu tiek sniegtas vairāk nekā 2000 zīdīšanas konsultācijas un organizēti dažādi zīdīšanas veicināšanas pasākumi. Pasaules Zīdīšanas nedēļas (World Breastfeeding Week) ideju attīstījusi Pasaules Zīdīšanas atbalsta alianse (World Alliance for Breastfeeding Action) – 1991.gadā dibināts starptautisks tīkls, lai aizsargātu, veicinātu un atbalstītu zīdīšanu visā pasaulē, pamatojoties uz Innocenti deklarāciju un PVO/UNICEF Globālo stratēģiju par zīdaiņu un mazuļu ēdināšanu.

 
Vairāk informācijas: Anete Koknēviča Kalderauska, e-pasts: , tālrunis: 29421115
 
 
LZVKA 
 Bilde © 
Uzzināt/Pieteikties nodarbībām vecākiem
8 + 8 =
 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs