Pasaules Diabēta diene Rīgā 2019 - Ģimene un Cukura Diabēts
 
 
Ikgadējais Pasaules Diabēta dienai vēltītais pasākums notiks 2. novembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā, Valdemāra ielā 1. Šī gada Pasaules Diabēta dienas tēma – Ģimene un Cukura Diabēts. Nepalieciet vieni! Ikvienam no mums ģimene ir ne tikai bērni un citi tuvinieki, bet arī cilvēki līdzās!
 
Pasaules Diabēta Diena ir pasaules mēroga globāla kampaņa sabiedrības informēšanai par cukura diabēta pazīmēm, riska faktoriem, komplikācijām un ārstēšanas iespējām, ko koordinē Starptautiskā Diabēta Federācija (International Diabetes Fe deration). To atzīmē 14. novembrī - viena no insulīna atklājēju - Frederika Banginga - dzimšanas dienā. 2006.gada 14.novembris ir ANO oficiāli izsludināta Pasaules Diabēta diena.
 
Gaišzils Aplis – Cukura Diabēta Zīme Gaišzilā krāsā ir debesis, kas vieno visas nācijas. Daudzām tautām šī krāsa simbolizē dzīvi un veselību, un tā ir arī ANO karoga krāsa. Aplis simbolizē cukura diabēta ārstēšanā un diabēta pacientu aprūpē iesaistīto cilvēku vienotību, vēršoties pret diabēta pandēmiju. Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam gūt panākumus diabēta ierobežošanā, samazināt šīs slimības negatīvo ietekmi uz cilvēku likteņiem un valstu attīstību.

Aicināts ir ikviens interesents. Ieeja ir par brīvu!
PASĀKUMA PROGRAMMA:
 
 • izstāde - nepieciešamais diabēta pacientiem,
 • cukura līmeņa noteikšana asinīs,
 • kaulu minerālā blīvuma noteikšana,
 • asinsspiediena noteikšana,
 • ķermeņa masas, tauku daudzuma ķermenī noteikšana,
 • iespēja saņemt ārsta endokrinologa ieteikumus,
 • iespēja saņemt uztura speciālista konsultāciju,
 • iespēja saņemt psihologa konsultāciju,
 • informatīvi materiāli par to, kā sadzīvot ar cukura diabētu latviešu un krievu valodās,
 • informācija par glikometriem un citiem paškontroles līdzekļiem, kā arī iespēja tos nopirkt par īpašām “Diabēta dienas” cenām.
  
KO VARAM DARĪT PASAULES DIABĒTA DIENĀ?
 
 1. Piespraudīsim nozīmīti ar gaišzilo apli un izjutīsim, ka esam vienoti!
 2. AR LUKTURĪŠIEM, SVECĒM VAI CITĀDI IZGAISMOJIET kādu celtni, vides objektu, veikalu un tā skatlogu, biroja, aptiekas vai mājas logu zilā krāsā, lai demonstrētu solidaritāti ar cukura diabēta pacientiem!
 3. Piespraudiet nozīmīti ar zilo apli kādam ievērojamam vai jūsu dzīvesvietā pazīstamam cilvēkam! Nofotografējiet šo brīdi, informējiet par to vietējo laikrakstu, radio un ievietojiet to sociālajos tīklos, vai arī nosūtiet attēlu uz Starptautiskās Diabēta Federācijas interneta vietni (www.worlddiabetesday.org) un mums (e-pasta adrese: ). Mēs pastāstīsim par to Pasaules Diabēta kongresā, kas notiks š.g. decembrī Dienvidkorejā.
 4. APZINIET SAVUS “DIABĒTA VAROŅUS” UN INFORMĒJIET PAR VIŅIEM SABIEDRĪBU! Vai jūs pazīstat cilvēku, kurš ir sniedzis informāciju un atbalstu cukura diabēta pacientiem, informējis sabiedrību par cukura diabētu, aizstāvējis cukura diabēta pacientu tiesības? Pastāstiet par to sociālajos tīklos, avīzei, TV, radio, lai šis piemērs dotu spēku arī citiem! Aicinām sūtīt aprakstu ar faktiem un foto uz un mēs pastāstīsim par šiem varoņiem Pasaules Diabēta kongresā, kas notiks š.g. decembrī Dienvidkorejā.
 5. APMEKLĒJIET LATVIJAS DIABĒTA ASOCIĀCIJAS RĪKOTO PASAULES DIABĒTA DIENAS PASĀKUMU RĪGĀ, kas notiks 2019. gada 2. novembrī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā K. Valdemāra ielā 1 no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00. Jums būs iespēja bez maksas veikt dažādas veselības pārbaudes, saņemt ārstu un citu speciālistu ieteikumus, iepazīties ar plašu izstādi par jaunumiem cukura diabēta pacientu ārstēšanā un diabēta kontrolē, saņemt informācijas materiālus. Katru gadu šis pasākums pulcē ap 2000 apmeklētāju un ir plašākais Pasaules Diabēta dienas pasākums Latvijā. Pasaules Diabēta dienas pasākumi notiek arī Latvijas Diabēta asociācijas reģionālajās nodaļās.
 6. SAZINIETIES AR LATVIJAS DIABĒTA ASOCIĀCIJU (tel. 67378231 pirmdienās, trešdienās, piektdienās no plkst. 14.00 līdz plkst. 18.00) vai Guntu Freimani (tel.29409313, un mēs palīdzēsim sarīkot Pasaules Diabēta dienas pasākumu jūsu veselības centrā, apkaimē vai novadā!
 7. SAPULCINIET DRAUGUS UN CILVĒKUS AR CUKURA DIABĒTA RISKA FAKTORIEM, piemēram, paaugstinātu asinsspiedienu, palielinātu ķermeņa svaru, un Pasaules Diabēta dienā sarīkojiet pārgājienu, nūjošanas vai cita veida fizisko aktivitāti! Uzaiciniet iesaistīties arī endokrinologu un ģimenes ārstu! Informējiet aktivitātes dalībniekus par cukura diabēta riska faktoriem! Pēc aktivitātes kopā ieturiet veselīgu maltīti! Nofotografējiet aktivitātes un pastāstiet par to sociālajos tīklos, kā arī Latvijas Diabēta asociācijai (e-pasts ), laikrakstiem, TV un radio.
 
Izglītojot sabiedrību par cukura diabēta profilaksi un pirmajām pazīmēm, kā arī sekmējot diabēta pacientu ārstēšanu un aprūpi ir iespējams samazināt saslimstības pieaugumu, sekmēt cukura diabēta pacientu dzīves kvalitāti un iespējas dzīvot pilnvērtīgi un aktīvi.
 
Veselības aprūpes speciālisti – ārsti, medicīnas māsas, farmaceiti un veselības aprūpes organizatori tiek aicināti ieviest uz pierādījumiem balstītas, mūsdienīgas ārstēšanas metodes cukura diabēta pacientu aprūpē, lai sasniegtu labākus ārstēšanas rezultātus. Ikviena cukura diabēta pacienta tiesības un pienākums ir mācīties par savu slimību un ikdienā īstenot veselības aprūpes speciālistu ieteikumus par atbilstošu dzīvesveidu, uztura principiem, paškontroli un ārstēšanu, jo bez tā cukura diabēta ārstēšanai nebūs rezultātu.
 
Latvijas Diabēta asociācija vēsta, ka cukura diabēta ārstēšana, apmācība, medikamenti un tehnoloģijas ir tiesības, nevis privilēģija. Tomēr šo tiesību īstenošana, mūsdienīgu ārstēšanas metožu izmantošana ik dienu, ik stundu, visu dzīvi pēc diabēta diagnozes noteikšanas ir cukura diabēta pacienta atbildība un izvēle.
 
 


Latvijas Diabēta AsociācijaLatvijas Diabēta asociācija
Kr.Barona ielā 133, Rīga
 
 
Bilde ©PDD