Novuss 2017: Možam Garam, Dzīves Sparam! 
 
 
Ja vēlaties kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, būt sabiedrībā, iegūt jaunus draugus, kurus vieno arī novusa spēles aizraujošais gars, vai arī atjaunot agrāk gūtas iemaņas novusa spēlē, tad esat aicināti piedalīties novusa saspēlēs.
 
Novusa saspēles tiek rīkotas dienas centrā "Rīdzene", Rīgā, Brīvības gatvē 266-118. Ierasti, trešdienās un piektdienās, bet ne svētku dienās no pl.16:00 līdz 20:00. Piedalīšanās ir par brīvu!
 
Novusu spēlēt ir viegli un īpaša fiziskā sagatavotība nav nepieciešama, tā ir arī bērniem un cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām iecienīta aktivitāte. Svarīgākais ir iespēja mēģināt, un būt saskarsmē. Tāpēc arī novusa saspēlēs pulcējās dažādu paaudžu un vecumu dalībnieki. 
 
Ierasti notiek novusa saspēles, individuāli un dubultspēlēs. Vairākas reizes gadā dienas centrā tiek rīkoti arī atklātie turnīri. Taču, ja Tev svarīgāks ir sportiskais sasniegums, tad ir iespēja pievienoties novusa kluba "Rīdzene" komandai, kura piedalās novusa sacensībās citviet Latvijā. 
 
Biedrība "Nepaliec Viens" 2017.gadā atbalsta Novusa kluba "Rīdzene" senioru dalību Latvijas Novusa federācijas biedros un rīkotajās spēlēs.
 
Aicinām arī Jūs atbalstīt novusa klubu/komandu "Rīdzene", sniedzot iespēju piedalīties senioriem un nodrošinot piedalīšanos arī Latvijas čempionātos.
 
 
 

 
Novuss (dažkārt sauktu par „jūras biljardu”) Latvijā parādījās pagājušā gadsimta divdesmitajos gados, kad kuģu namdaris “Faulbaums” izgatavoja vienu no pirmajiem galdiem. Jo jūrniekiem no Latvijas un Igaunijas ostām ceļojot uz Apvienoto Karalisti un atpakaļ kliedēja savu garlaicību spēlējot novusu. Spēles noteikumi ir samērā līdzīgi tās sauszemes tuviniekiem – biljardam/pūlam. Taču šajās spēlēs izmantotās bumbas tika aizstātas ar ripām ar tādu nodomu, lai nemierīgos laika apstākļos spēli varētu pārtraukt un pie tās atgriezties, kad laiks būs nomierinājies. Kā pirmās pilsētas, kur sākuši spēlēt šo spēli, bija ostas - Ventspils, Liepāja un Rīga. Oficiālās novusa sacīkstes Latvijā notiek jau kopš 1930.gada. Gadiem ritot, spēles popularitāte pieauga - tā ap 1980.-to gadu vidu Latvijā ar novusu jau nodarbojās vairāk nekā 55 000 spēlētāju. Mūsdienās novuss ir latviešu nacionālā spēle. To spēlē arī ASV, Kanādā, Austrālijā, Krievijā, Lielbritānijā, Gruzijā, Vācijā, Izraēlā un Somijā. https://lv.wikipedia.org/wiki/Novuss
 
 
Uzziņām: +371 67037583
Atvērt mobilās ierīcēs QR kods 
 
 
Novusa klubs "Rīdzene"
 
 
 
 
Bilde ©


 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs