Ikdienas trauslums

   Dažas dienas iepriekš ar mani notika gadījums, kas man radija lielu pārdzīvojumu par to, ka zināmas un pārbaudītas lietas mēdz  mainīties un atstāt tevi  bezspēcīgu notikušā priekšā. Protams, ka es apzinos to, ka šajā pasaulē nekas nav perfekts, bet cilvēks pierod pie kaut kā, kas viņam ir. Liekas, ka tam ir jābūt ilgāk nekā mēnesi vai gadu, bet var izrādīties pavisam savādāk. Par to arī raksta Roberts Dž.Tamasi.

“Dzīve ir tik trausla.” Šādu piezīmi nesen izteica mans draugs, kad runājām par pēkšņu pavērsienu mūsu kopēja drauga dzīvē. Ir brīži, kad liekas, dzīvē viss norit tik labi, ka labāk nav iespējams. Gandrīz tā, ka gribētos šo brīdi iepildīt pudelē un noglabāt uz visiem laikiem. Bet, tad lietas mainās, dažkārt dramatiski, negaidot un ļoti būtiski.

Tā var būt gaisu izlaidusi riepa, kas pārtrauc ilgi gaidīto brīvdienu ceļojumu, vai pēkšņi izdevumi brīdī, kad domājāt, ka beidzot izdevies sabalansēt budžetu. Vai arī kas daudz nopietnāks un sarežģītāks: šokējoša veselības diagnoze, nopietns auto negadījums, izmaiņas darbā, postoša vētra, zemestrīce vai tornado, zaudēts darbs, negaidīta ģimenes krīze.

Piemēram, mūsu kopējais draugs, bija saņēmis ziņu, ka viens no viņa ģimenes locekļiem ārvalstu biznesa ceļojuma laikā saslimis ar virulentu slimību. Dažas dienas vēlāk visu mīļotais cilvēks nomira, pat vislabākā medicīniskā aprūpe bija bezspēcīga.

Ja jūs esat dzīvojis pietiekami ilgi, šķiet vajadzētu būt gatavam sagaidīt negaidīto, bet tomēr neparedzēti šķēršļi mūs pārsteidz nesagatavotus. Kā reaģēt? Kļūt ciniskiem, rezignētiem pret realitāti, kuru izsaka Mērfija likums: „Ja kaut, kas var saiet greizi, tad tā arī notiks”? Vai arī mēs varam atrast cerību šķietami bezcerīgo apstākļu ielenkumā?

Bībelē ir daudz runāts par cerību, nevis par tādu „ceru, ka” sajūtu, bet drīzāk kā drošu pārliecību un patiesi sagaidāmu. Piemēram, kad mums liekas, ka mūsu pasaule ir līdz pamatiem satricināta, raksti apgalvo: “Tāpēc, saņemot nesatricināmu valstību, būsim pateicīgi. Tā mēs Dievam patīkami kalposim, ar bijību un bailēm, jo arī mūsu Dievs ir uguns, kas iznīcina.” (Ebrejiem 12:28-29).

Es joprojām atceros spilgtos TV attēlus ar liesmu aplenktām greznām villām Kalifornijā pēc zemestrīces pirms vairākiem gadiem. Tajās dzīvojošajiem cilvēkiem tikai atlika noraudzīties kā liesmas noposta viņu mājas un personīgās lietas. Ja viņu vienīgā „cerība” bija tikai materiālie labumi, tad viņi saprotams jutās bezcerīgi. Šī realitāte ir patiesa, ja mūsu „cerība” sakņojas mūsu uzņēmumos, karjerā, sasniegumos, ģimenē, veselībā vai spējās. Jebkas no tā var pazust vienā acumirklī. Bet, ja mūsu cerība balstīta uz mūžīgo, nevis īslaicīgo, mūsu iekšējie pamati paliek droši, kā Bībelē mācīts:

Pārliecināti ticībā. Cerībai jāsakņojas ticībā – paļaujoties uz Dievu un Viņa apsolījumiem, katram, kurš nolēmis Viņam kalpot un sekot. “Jo ticība ir stipra paļaušanās uz to, kas, cerams, pārliecība par neredzamām lietām.” (Ebrejiem 11:1).

Pacietīgi ticībā. Tas, uz ko mēs ceram, var nenotikt tik ātri, kā mēs vēlamies. Tādēļ pacietība ir svarīgs cerības elements. “Jo cerībā mēs esam pestīti. Bet tas, kas jau redzams, nav vairs cerība. Jo, ja kāds jau ko redz, vai tam uz to vēl jācer? Bet, ja ceram uz to, ko neredzam, tad to ar pacietību sagaidām.” (Romiešiem 8:24-25).

Gaidoši ticībā. Galu galā Kristus sekotāji, vienalga biznesā vai citās dzīves sfērās, lūkojas uz priekšu, uz Viņa apsolīto atgriešanos. Un šobrīd mums uzticībā jāpiepilda mūsu unikālais aicinājums, kuru Viņš ir devis katram no mums gan darbā, gan mājās. “...gaidīdami svētlaimību, uz kuru ceram, un lielā Dieva un mūsu Pestītāja Kristus Jēzus godības atspīdēšanu;” (Titam 2:13).
Roberts Dž. Tamasi


Roberts Dž.Tamasi (Robert J. Tamasy) sabiedrisko attiecību viceprezidents bezpeļņas organizācijā  Leaders Legacy, Inc., kas atrodas ASV Džordžijas štatā. U.S.A. Viņš un Deivids Stodards (David A. Stoddard) ir līdzautori grāmatai:  Padomdošanas sirds: 10 pārbaudīti principi, lai attīstītu cilvēkos viņu potenciālu pilnībā.(The Heart of Mentoring: 10 Proven Principles for Developing People to Their Fullest Potential) un ir autors tikko izdotai grāmatai, Bizness savā labākajā formā: Mūžīga gudrība no Salamana Pamācībām šodienas darba vietām (Business At Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today's Workplace.). Vairāk informāciju meklēt www.leaderslegacy.com vai www.rivercitypress.net.

CBMC


1065 N. 115th Street, Suite 210 ? Omaha, Nebraska 68154 ? U.S.A.
TEL.: (402) 431-0002 ? FAX: (402) 431-1749 E-Mail:

CBMC - LATVIJA : Dainis Šmits, prezidents
(e-pasts: )
Latviešu valodas tulkojums CBMC-Latvija, Copyright 2008.


Bilde ©scottbakalar

 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs