Ar lasāmvielu ir jāiepazīstas savlaicīgi, pirms attiecīgā dzīves posma, kā grūtniecība, dzemdībām, bērna vecuma posmi u. tml., kam lasāmviela ir paredzēta. Lai sniegtie padomi varētu tikt izmantoti efektīvāk, veicinot Jūsu ģimenes un bērna labvēlīgāku veidošanos un drošu attīstību. Par nodarbībām (pieteikšanās) vecākiem pirms dzemdību laikā.

 
 
 
 
JAUNDZIMUŠĀ/BĒRNA APRŪPEI IETEICAMIE PALĪGLĪDZEKĻI.
 
 
Dabisks jūras sūklis
Sūklis ir Vidusjūras augs, 100% dabisks, kuru iegūst no īpaši tīrām un nepiesārņotām vietām. Tā sevī uzsūc lielu daudzumu ūdens. Pateicoties tam var izvēlēties ērtāko pozu zīdaiņa mazgāšanai, “pienesot” ūdeni pie bērna, nevis otrādi, liekties ar bērnu pie ūdens. 
Dabiskam, no jūras iegūtam sūklim nav pievienotas mākslīgas krāsvielas un smaržvielas, un tas ir iesakāms:
- zīdaiņa ādas mazgāšanai,
- jūtīgas un alerģiskas ādas kopšanai,
- kosmetoloģijā – sejas tīrīšanai.
Pirms lietošanas samērcē siltā ūdenī, tad tas kļūst mīksts. 
 
  
Nebalināta Jērādiņa
Jērādu var likt šūpulītī vai gultiņā, lai nodrošinātu un atbalstītu pareizu mugurkaula izliekumu un neradītu deformējošu  spiedienu uz mīkstajiem zīdaiņa galvas un iegurņa kauliem. 
Vienīgi dabiska jērādas vilna, nebalināta un ķīmiskām vielām nesabojāta, spēj nodrošināt savas dabiskās funkcijas: 
- lielisku termoregulāciju gan aukstā, gan karstā laikā,
- pašattīrīšanās spēju,
- īpašu maigumu, un tai pat laikā atbalstošu elastīgumu, kas īpaši nepieciešams jaundzimušajiem.  
  
Jērādu izmanto arī ievietošanai ratos, autokrēsliņā, uz pārtinamās virsmas un grīdas, kur mazulis rotaļājas.

 

 

Karotītes mazuļiem ērtai ēšanai I CAN
 
Karotīte mazuļiem - veiksmīgākai prasmju apgūšanai un ērtākai ēšanai 
Piemēram I CAN karotīte nodrošina ērtu ēšanu mazulim, jo tās forma veidota tā, lai mazulis to pats ērti var satvert dažādos tvērienos, atbilstoši attīstībai.
Bērnam attīstoties, turpina attīstīties arī sīkā motorika un satvēriens. Pirmā gada laikā bērns sīkākus priekšmetus ņem ar dažādiem satvērieniem. Aptuveni no astoņu mēnešu vecuma attīstās pincetes satvēriens (ar īkšķi un rādītājpirkstu).

 

Ja bērns ēd pats, un viņam ir tvērienam un koordinācijas spējām nepiemērota karote, viņš to nespēj trāpīt mutē. I CAN karotītei ir īss, satvērienam ērts rokturītis, kam pateicoties, karote veiksmīgi nokļūs mutē. Tā ir piemērota pirmajai ēšanas uzsākšanai pašam, līdz vecumam, kad koordinācija ir attīstījusies tik labi, ka var ķerties pie klasiskās karotes.

 

 


Zeķes GoBabyGo – mazajiem rāpotājiem
Ceļu sargi – mazajiem rāpotājiem

Piemēram GoBabyGo ir Dānijā radīti produkti ar neslīdošām silikona ’’pumpām’’, kas neļauj slidēt bērna ceļgaliem un pēdām rāpojot pa slidenām virsmām. GoBabyGo palīdz ar noturību un stabilitāti, tādā veidā attīstot bērna muskulatūru un līdzsvara izjūtu mācoties rāpot un staigāt. Šie svarīgie faktori ir ļoti svarīgi bērna turpmākajā attīstībā. 

Mūsu pieredze rāda ka arvien vairāk bērniem ir nelielas vai lielākas problēmas ar kustību prasmēm, GoBabyGo produkti ir radīti lai bērni iegūtu priekšrocības uzsākot pārvietošanos. Ar silikona ’’pumpām’’ uz ceļgaliem un pēdām bērna kājas neslīdēs uz koka, lamināta vai parketa grīdām un tādā veidā viņa kustības būs drošākas un bērns būs mobilāks un aktīvāks. Bērns labāk varēs iepazīt apkārtējo pasauli un viņam būs vairāk enerģijas spēlēties un mācīties jaunas lietas.

Ceļu sargi GoBabyGo – mazajiem rāpotājiem

 

Ceļu sargus velk virs zeķubiksēm, legingiem, biksēm, vai uz neapģērbtām kājām. Ceļu sargi uzlabo ceļu “saķeri” ar grīdu, īpaši, ja grīdas segums ir slidens ( lamināts, flīzes). Mazais rāpotājs jūtas stabils, pateicoties īpašai neslīdošai apdarei uz šiem sargiem, un tas veicina pareizu rāpošanas uzsākšanu bez “šļūkšanas”. Ceļu sargi pasargā arī no ceļu sasitumiem intensīvas rāpošanas laikā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

e-pasts: | twitter: Ligzdiņa | facebook: Ligzdiņa